Silnik 1.8 TSI do....?

rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: rezon »

CLO27 pisze:BYł gdzieś na forum ktoś wrzucił chyba w dziale "1,8 czy bierze olej" link do artykułu który mówił bezpośrednio o twoim problemie i wadliwej jednostce 1,8......Że właśnie tworzą się nagary itp....jest to usterka doskonale znana przez Skodę lecz naprawa kosztuje kilkadziesiąt tyś dlatego chcą jej uniknąć .... Ja bym już dawno prawnika o pismo poprosił i jednoznaczne stanowisko bo to są jakieś kpiny .....Maja naprawić bo jest to wada "znana " od początku i wielokrotnie wałkowana ...

Z którego roku wóz?
Gdzieś dzwonią, a czy to widelce czy w kościele to już żadna różnica. Autor pisze o roczniku, nie skarży się na zużycie oleju - więc co ma piernik do wiatraka?
Przyczyn może być wiele i nikt na opis nie zdiagnozuje silnika, skoro ASO nie daje rady. Jak masz samochód firmowy to prawnik, a jak prywatnie to miejski rzecznik praw konsumenta i pismo o naprawę.
BTW ostatnio słyszałem historię o lokalnym ASO Toyoty, które od dwóch LAT trzyma moduł sterujący hamulcami z Aurisa - rzekomo wysłanym na badania po wypadku i jakoś nie mogą go odesłać ;).
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
MikiMyk
Posty: 52
Rejestracja: 12 lut 2016, o 20:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Piaseczno, Mazowieckie, pod Warszawą => nach Krakau

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: MikiMyk »

Enriquez pisze:80% zużycia? Ale czego? Wymyślili sobie teorię.
Bierz rzeczoznawcę, prawnika i do sądu z nimi. Zobaczysz jak szybko im rura zmięknie.
Przy okazji kup sobie już nowe auto, bo tym już się nie nacieszysz. Jak prawnicy i sąd to gra va-banque.
Nie ma półśrodków.
Dokładnie tak zrób. O aucie zapomnij, bez wymiany kompletnego silnika na gwarancji nie odbieraj. Pretekst do nie odbierania już Ci Twój prawnik wymyśli.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2016, o 21:25 przez MikiMyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: CLO27 »

rezon pisze:
CLO27 pisze:BYł gdzieś na forum ktoś wrzucił chyba w dziale "1,8 czy bierze olej" link do artykułu który mówił bezpośrednio o twoim problemie i wadliwej jednostce 1,8......Że właśnie tworzą się nagary itp....jest to usterka doskonale znana przez Skodę lecz naprawa kosztuje kilkadziesiąt tyś dlatego chcą jej uniknąć .... Ja bym już dawno prawnika o pismo poprosił i jednoznaczne stanowisko bo to są jakieś kpiny .....Maja naprawić bo jest to wada "znana " od początku i wielokrotnie wałkowana ...

Z którego roku wóz?
Gdzieś dzwonią, a czy to widelce czy w kościele to już żadna różnica. Autor pisze o roczniku, nie skarży się na zużycie oleju - więc co ma piernik do wiatraka?
Przyczyn może być wiele i nikt na opis nie zdiagnozuje silnika, skoro ASO nie daje rady. Jak masz samochód firmowy to prawnik, a jak prywatnie to miejski rzecznik praw konsumenta i pismo o naprawę.
BTW ostatnio słyszałem historię o lokalnym ASO Toyoty, które od dwóch LAT trzyma moduł sterujący hamulcami z Aurisa - rzekomo wysłanym na badania po wypadku i jakoś nie mogą go odesłać ;).



A czy ja mu diagnozę postawiłem? Dla mnie żadna różnica jak nie jeździ, zjebane na serwisie to może być wszystko w d... mam co tylko mają to usunąć. Jak sobie nie radzą wymiana silnika.... i tyle mnie w tym temacie by interesowało.
Więc tak w tym przypadku żadna różnica a trop każdy warto zbadać :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: dato »

MikiMyk pisze:
Enriquez pisze:80% zużycia? Ale czego? Wymyślili sobie teorię.
Bierz rzeczoznawcę, prawnika i do sądu z nimi. Zobaczysz jak szybko im rura zmięknie.
Przy okazji kup sobie już nowe auto, bo tym już się nie nacieszysz. Jak prawnicy i sąd to gra va-banque. Nie ma półśrodków.
Dokładnie tak zrób. O aucie zapomnij, bez wymiany kompletnego silnika na gwarancji nie odbieraj. Pretekst do nie odbierania już Ci Twój prawnik wymyśli.
Popieram. I dopóki nie rozwiążą problemu nie oddawaj zastępczaka, spokojnie czekając na nową furę. Tą, jeśli Ci oddadzą w stanie, w jakim chciałbyś odebrać sprzedasz "na pniu". Na forum na przykład :)

Papuga pomoże Ci wymyślić pretekst do nieodbierania i do zatrzymania pożyczaka bez opłat. A jeśli już zmiękną i wymienią wszystko co trzeba to niech go rzeczoznawca z Dekry odbierze, na miesięczne testy. A w międzyczasie się sprzeda.

Nie daj się "przeciągnąć" do końca gwarancji. Zero spolegliwości i zero litości dla baranów. CLO się miota i nie pisze nic konstruktywnego, trzymaj się tego, co napisał Enriquez.
Awatar użytkownika
MikiMyk
Posty: 52
Rejestracja: 12 lut 2016, o 20:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Piaseczno, Mazowieckie, pod Warszawą => nach Krakau

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: MikiMyk »

CLO27 pisze:A czy ja mu diagnozę postawiłem? Dla mnie żadna różnica jak nie jeździ, zjebane na serwisie to może być wszystko w d... mam co tylko mają to usunąć. Jak sobie nie radzą wymiana silnika.... i tyle mnie w tym temacie by interesowało.
Więc tak w tym przypadku żadna różnica a trop każdy warto zbadać :)
Bardzo odkrywcze... :? :roll:
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: dato »

Daj mu spokój, chciał zabłysnąć, nie wyszło... Odczep się.
Awatar użytkownika
MikiMyk
Posty: 52
Rejestracja: 12 lut 2016, o 20:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Piaseczno, Mazowieckie, pod Warszawą => nach Krakau

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: MikiMyk »

Ok, niech Ci będzie. Nie gadam, czytam...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: CLO27 »

MikiMyk pisze:
CLO27 pisze:A czy ja mu diagnozę postawiłem? Dla mnie żadna różnica jak nie jeździ, zjebane na serwisie to może być wszystko w d... mam co tylko mają to usunąć. Jak sobie nie radzą wymiana silnika.... i tyle mnie w tym temacie by interesowało.
Więc tak w tym przypadku żadna różnica a trop każdy warto zbadać :)
Bardzo odkrywcze... :? :roll:
Widzisz czegoś się może nauczysz :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: dato »

CLO, wiesz, że hejtując robisz z siebie debila? O ile pamiętam, to na tym forum to nie działa, nie sądzę, żeby się zmieniło, odpuść.
Awatar użytkownika
MikiMyk
Posty: 52
Rejestracja: 12 lut 2016, o 20:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Piaseczno, Mazowieckie, pod Warszawą => nach Krakau

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: MikiMyk »

CLO27 pisze:Widzisz czegoś się może nauczysz :)
Po to się zalogowałem. Ale raczej nie od Ciebie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: CLO27 »

dato pisze:CLO, wiesz, że hejtując robisz z siebie debila? O ile pamiętam, to na tym forum to nie działa, nie sądzę, żeby się zmieniło, odpuść.
:D a cóż ja niby hejtuje....."mądrą" zaczepkę.... ?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: CLO27 »

MikiMyk pisze:
CLO27 pisze:Widzisz czegoś się może nauczysz :)
Po to się zalogowałem. Ale raczej nie od Ciebie. Pozdrawiam.
Życie pisze różne scenariusze.... :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: dato »

Ale takiego nikt by nie kupił. Spamujesz, CLO...
miro
Posty: 21
Rejestracja: 31 sie 2014, o 17:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: miro »

dato pisze:
MikiMyk pisze:
Enriquez pisze:80% zużycia? Ale czego? Wymyślili sobie teorię.
Bierz rzeczoznawcę, prawnika i do sądu z nimi. Zobaczysz jak szybko im rura zmięknie.
Przy okazji kup sobie już nowe auto, bo tym już się nie nacieszysz. Jak prawnicy i sąd to gra va-banque. Nie ma półśrodków.
Dokładnie tak zrób. O aucie zapomnij, bez wymiany kompletnego silnika na gwarancji nie odbieraj. Pretekst do nie odbierania już Ci Twój prawnik wymyśli.
Popieram. I dopóki nie rozwiążą problemu nie oddawaj zastępczaka, spokojnie czekając na nową furę. Tą, jeśli Ci oddadzą w stanie, w jakim chciałbyś odebrać sprzedasz "na pniu". Na forum na przykład :)

Papuga pomoże Ci wymyślić pretekst do nieodbierania i do zatrzymania pożyczaka bez opłat. A jeśli już zmiękną i wymienią wszystko co trzeba to niech go rzeczoznawca z Dekry odbierze, na miesięczne testy. A w międzyczasie się sprzeda.

Nie daj się "przeciągnąć" do końca gwarancji. Zero spolegliwości i zero litości dla baranów. CLO się miota i nie pisze nic konstruktywnego, trzymaj się tego, co napisał Enriquez.
Prawnik radzi mi skierować pismo do sprzedawcy auta z kopią do SKODA AUTO Polska, o wymianę "towaru" na nowy, pozbawiony wad. Taką możliwość dopuszcza ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 2002 roku.
W takiej opcji scenariusz zdarzeń jest następujący:
1. Pismo - wniosek o wymianę
2. Odpowiedź sprzedawcy - brak zgody
3. Opinia rzeczoznawcy o wadzie samochodu
4. Skierowanie sprawy na drogę sądową
5. Walka o swoje racje przed sądem....do skutku (nie wiem ile to może potrwać - rok, dwa?)

Tak, że wygląda to raczej poważnie i aż mi się odechciewa :evil:

Pozdrawiam
miro
Posty: 21
Rejestracja: 31 sie 2014, o 17:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: miro »

s-e-b-e-b pisze:miro... może Ci się odechciewa... ale Skoda pewnie liczy na to, że część klientów nie będzie walczyć o swoje... biorą kasę za towar, który jest wadliwy... to niech odpowiedzialność też biorą !
Słyszałem właśnie, że taki koncern jak VW / SKODA liczy na to, że przynajmniej 50 % klientów w Polsce nie będzie dociekało swoich racji przed sądem, głównie ze względów finansowych i tej całej opieszałości postępowań.
Ja jestem zdeterminowany i zmotywowany do walki, bo wiem, że racja jest po mojej stronie.
Żeby zajechać silnik po 23 tys. kilometrów od nowości, to już trzeba by być chyba kompletnym debilem, a to właśnie sugerują mi w ASO Skoda.
ODPOWIEDZ