Superb II

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
SzakalRbk
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2015, o 21:22
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Patryk
Lokalizacja: Rybnik

Superb II

Post autor: SzakalRbk »

Witam serdecznie wszystkich.

Rozmyślam nad zakupem Skody Superb II.
Do tej pory myślałem nad Audi C6 z silnikiem 2.4 w benzynie. Lecz już kilka osób zapytało, czemu nie chcę kupić Skody, skoro za podobną kwotę jest to auto nowsze, większe, ale czy lepsze? W sumie opinie Skoda ma dobre jeżeli chodzi o wytrzymałość w końcu jeździ tym nasz policja oraz przedstawiciele handlowi.

Silnik jaki sobie upatrzyłem to 1.8 TSI, chyba że w najbliższym czasie zmieni mi się miejsce pracy wtedy będę rozważał zakup diesla.
Rocznie robię około 10tys km
Na pewno zakup benzyny odczuje na częstych wyjazdach w rodzinne strony (Łódź) bo jednak diesel mniej mi teraz pali niż benzyna w turbo

W obecnej chwili posiadam Focusa '07r 2.0TDCi oraz Fieste '07 1.4
I Superb miałby się pojawić w miejsce Focusa ponieważ nie potrzebne mi auto które stoi bo muszę na szybko podjechać na miasto 3-5km i nie zdąży mi się nagrzać czy coś. Miasto małe jakim jest Rybnik.

I teraz pytanie jaką kwotę musiałbym przeznaczyć Waszym zdaniem na zakup tego auta? Myślę raczej nad zakupem krajowym niż sprowadzanym. Chociaż mam znajomego za granicą zachodnią(Reutlingen) to i tam bym mógł szukać na własną rękę. Gdy poszukiwałem informacji na temat skody to rzucił mi się artykuł z tamtego roku gdzie piszą, że auto z tym silnikiem 1.8tsi idzie wyrwać w bdb stanie za 35-40 tys.

Aha i jeszcze jaką skrzynie wybrać bo kierowałbym się w stronę manuala, czy warto patrzeć na skrzynie automatyczną?
Awatar użytkownika
george_7
Posty: 124
Rejestracja: 15 lis 2013, o 21:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240Km 500Nm
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Kielce

Re: Superb II

Post autor: george_7 »

Witam byłem posiadaczem Superba przez 2 lata a teraz mam zamiar kupić właśnie a6c6 i myślę że mogę pomóc :D Co do skrzyni to kwestia gustu, jak kiedys jezdziłeś samochodem ze skrzynia DSG to wiesz jaki to komfort i na pewno byś ją wybrał. Jeśli myślisz że samochód bedziesz miał przez dlugi okres czasu i nie chcesz sie martwic że kiedys kiedys cos moze sie popsuc bo samochod ma juz pona 200 przebiegu to wybierzesz manual. Skrzynie Dsg są jedne z lepszych i najbardziej popularnych narynku co za tym idzie dużo firm je naprawia co nie znaczy ze sie psują. Działa znakomicie a awarie występują rzadko za to do miasta rewelacja. Myśle że do tych celów co opisałeś ten silnik będzie optymalny. Aha ogladalem i jezdziłem dziś A6C6 i jestem w szoku jak mało miejsca jest w niej w porownaniu do Superba 2. Z tylu jest wrecz ciasno a bagaznik tez sporo mniejszy. Az trudno uwierzyc bo A6 w kombi z zewnatrz jest taka wielka a w srodku tak malo miejsca.Co do ceny to powiem Ci tak ogólnie wydaj ile masz im młodsze i im mniejszy przebieg tym lepiej to proste. A jeszcze lepiej to po Lifta ale to juz chyba troche drożej.
Moja biała strzała viewtopic.php?f=18&t=4131
SzakalRbk
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2015, o 21:22
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Patryk
Lokalizacja: Rybnik

Re: Superb II

Post autor: SzakalRbk »

A co powiesz odnośnie spalania oleju? Ja na mojego diesla nie narzekam, jeżeli spala olej to naprawdę minimalne. A podobno te silniki 1.8TSi spalają go tyle, że tak naprawdę nie opłaca się go wymieniać bo co chwile jest wlewany nowy. Słyszałem, że na te 10tys km trzeba mu dolać do 4L(jeżdżąc po mieście), nie czytałem ile wchodzi w układ, ale 4l? tyle to ja nie wlewałem do mojego W201 który miał najechane ponad 700tys kilometrów


Przepraszam że pytam, ale dla czego sprzedałeś swoją skodę na rzecz starszego auta, które defakto jest podobnie wykonane, mniejsze i droższe w utrzymaniu. W sumie miałeś duży silnik 3.6L, ale czy oprócz tego coś jeszcze doszło?
W/g Ciebie warto kupić Supebra gdy ma się pewne auto? Jest on faktycznie niezawodny jak te "stare" skody octavia?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Superb II

Post autor: whity »

Miał felgi z audi, wież zamiast zmienić felgi do auta wolał zmienić auto do felg ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
SzakalRbk
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2015, o 21:22
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Patryk
Lokalizacja: Rybnik

Re: Superb II

Post autor: SzakalRbk »

whity pisze:Miał felgi z audi, wież zamiast zmienić felgi do auta wolał zmienić auto do felg ;)
W sumie racja, miałem to samo gdy zgubiłem klucze do domu. Po prostu kupiłem nowy. Też chciałem właśnie kupić C6 starszą niż moja foka, ale tylko dla tego że jest większa i wygodniejsza. Znalazłem w okolicy Superba w poniedziałek postaram się tam podjechać i się przejechać. Bo Audi już miałem przyjemność jechać i było dużo miejsca. Chociaż miałem kiedyś okazje przez jakiś czas jeździć W140 5.0 SEL do czasu aż mi funduszy nie brakło i tego auta nic nie pobije
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb II

Post autor: ursus »

SzakalRbk pisze:A co powiesz odnośnie spalania oleju? Ja na mojego diesla nie narzekam, jeżeli spala olej to naprawdę minimalne. A podobno te silniki 1.8TSi spalają go tyle, że tak naprawdę nie opłaca się go wymieniać bo co chwile jest wlewany nowy. Słyszałem, że na te 10tys km trzeba mu dolać do 4L(jeżdżąc po mieście), nie czytałem ile wchodzi w układ, ale 4l? tyle to ja nie wlewałem do mojego W201 który miał najechane ponad 700tys kilometrów
Jest o tym pisane w kilku miejscach na forum i to w tym dziale.

EDIT: Skasowałem resztę odpowiedzi, bo to załamka, że temat o braniu oleju jest o 4-5 pozycji niżej na forum i nikomu się nie chce nawet zaglądnąć i poczytać...
Awatar użytkownika
george_7
Posty: 124
Rejestracja: 15 lis 2013, o 21:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240Km 500Nm
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Kielce

Re: Superb II

Post autor: george_7 »

SzakalRbk pisze:A co powiesz odnośnie spalania oleju? Ja na mojego diesla nie narzekam, jeżeli spala olej to naprawdę minimalne. A podobno te silniki 1.8TSi spalają go tyle, że tak naprawdę nie opłaca się go wymieniać bo co chwile jest wlewany nowy. Słyszałem, że na te 10tys km trzeba mu dolać do 4L(jeżdżąc po mieście), nie czytałem ile wchodzi w układ, ale 4l? tyle to ja nie wlewałem do mojego W201 który miał najechane ponad 700tys kilometrów


Przepraszam że pytam, ale dla czego sprzedałeś swoją skodę na rzecz starszego auta, które defakto jest podobnie wykonane, mniejsze i droższe w utrzymaniu. W sumie miałeś duży silnik 3.6L, ale czy oprócz tego coś jeszcze doszło?
W/g Ciebie warto kupić Supebra gdy ma się pewne auto? Jest on faktycznie niezawodny jak te "stare" skody octavia?


Co do brania oleju to musisz poczytać, dużo już tu było napisane. Mi Fsi nie brał nic, przed wymianą sprawdzałem stan i było na środku czyli tyle co było po wymianie oleju. Sprzedałem w sumie tylko z jednego powodu bo chciałem auto cichsze. Na autostradach powyżej prędkości 140km/h zaczynało robić sie głośno, ogólny szum powietrza. A jak ktoś śmiga duzo do Holandii np to przy większych prędkościach ten szum zaczyna męczyć po 5 godzinach :D Z tego co wiem to C6 z podwójnymi szybami jest naprawdę wyciszona. Jak narazie jeździłem wersją z pojedynczymi szybami i różnicy w porównaniu do Superba nie zauważyłem. Co do silnika to np 3.0 tdi do superbowego 3.6 się umywa, coś tam przyspiesza ale te opowieści jak to wciska w Fotel to jakieś bajki niech się Skodą przejadą to im się głupio zrobi. A jak się okazuje A6 z podwójnymi szybami jak na lekarstwo jak narazie jedną sztuke znalazłem i w pon pojadę ją obadać. Masz pewne Auto??? to stary mercedes czy jak? Auto jest pewne jak jest nowe. Skoda jest prosta w naprawie i ma masę części zamiennych a czy niezawodna myślę ze w granicach średniej.
whity pisze:Miał felgi z audi, wież zamiast zmienić felgi do auta wolał zmienić auto do felg ;)
No właśnie koła mi zostały tylko że są za wąskie bo oponki powinny być 245 a 8 cali to za mało.


W sumie racja, miałem to samo gdy zgubiłem klucze do domu. Po prostu kupiłem nowy. Też chciałem właśnie kupić C6 starszą niż moja foka, ale tylko dla tego że jest większa i wygodniejsza. Znalazłem w okolicy Superba w poniedziałek postaram się tam podjechać i się przejechać. Bo Audi już miałem przyjemność jechać i było dużo miejsca. Chociaż miałem kiedyś okazje przez jakiś czas jeździć W140 5.0 SEL do czasu aż mi funduszy nie brakło i tego auta nic nie pobije[/quote]

Jedz zpbacz i sie przejedz zobaczysz jaki komfort w porownaniu do Foki. Myśle że warto dużo miejsca i wygoda polecam -Adam Małysz :lol:
Moja biała strzała viewtopic.php?f=18&t=4131
SzakalRbk
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2015, o 21:22
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Patryk
Lokalizacja: Rybnik

Re: Superb II

Post autor: SzakalRbk »

ursus pisze:
SzakalRbk pisze:A co powiesz odnośnie spalania oleju? Ja na mojego diesla nie narzekam, jeżeli spala olej to naprawdę minimalne. A podobno te silniki 1.8TSi spalają go tyle, że tak naprawdę nie opłaca się go wymieniać bo co chwile jest wlewany nowy. Słyszałem, że na te 10tys km trzeba mu dolać do 4L(jeżdżąc po mieście), nie czytałem ile wchodzi w układ, ale 4l? tyle to ja nie wlewałem do mojego W201 który miał najechane ponad 700tys kilometrów
Jest o tym pisane w kilku miejscach na forum i to w tym dziale.

EDIT: Skasowałem resztę odpowiedzi, bo to załamka, że temat o braniu oleju jest o 4-5 pozycji niżej na forum i nikomu się nie chce nawet zaglądnąć i poczytać...
Pytanie padło odnośnie konkretniej sztuki, tak jak napisałem naczytałem się na temat spalania oleju i tak na prawdę nie ma jak to sprawdzić przy zakupie dopiero później
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Superb II

Post autor: whity »

Podwojne szyby można domontować... U mnie w firmie teraz koleś na własny koszt zmianial szyby przednie boczne w nowej c klasie na podwójne. Koszt nie spełnia 300€ (nowe z salonu)
Wiec to żaden argument ze auta z podwójnymi szybami nie ma
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb II

Post autor: Camillinhio »

Do skody też można takie podwójne domówić?
Obrazek
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: Superb II

Post autor: Puch4 »

SzakalRbk pisze:A co powiesz odnośnie spalania oleju? Ja na mojego diesla nie narzekam, jeżeli spala olej to naprawdę minimalne. A podobno te silniki 1.8TSi spalają go tyle, że tak naprawdę nie opłaca się go wymieniać bo co chwile jest wlewany nowy. Słyszałem, że na te 10tys km trzeba mu dolać do 4L(jeżdżąc po mieście), nie czytałem ile wchodzi w układ, ale 4l? tyle to ja nie wlewałem do mojego W201 który miał najechane ponad 700tys kilometrów


Przepraszam że pytam, ale dla czego sprzedałeś swoją skodę na rzecz starszego auta, które defakto jest podobnie wykonane, mniejsze i droższe w utrzymaniu. W sumie miałeś duży silnik 3.6L, ale czy oprócz tego coś jeszcze doszło?
W/g Ciebie warto kupić Supebra gdy ma się pewne auto? Jest on faktycznie niezawodny jak te "stare" skody octavia?
Co do spalania/brania oleju to 1.8 TSI od 2012 roku mialy zmienione pierścienie na tłoku i problem zniknął. Jest sporo informacji w prasie na ten temat, choćby tu:
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/s ... -zl/e96s20

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
SzakalRbk
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2015, o 21:22
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Patryk
Lokalizacja: Rybnik

Re: Superb II

Post autor: SzakalRbk »

No tak, ale ja szukam do 2010r w późniejszych latach raczej się nie wyrobię z kasą.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb II

Post autor: szms »

To szukaj takiej, w której ktoś już naprawił wadę fabryczną. 8-)
SzakalRbk
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2015, o 21:22
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Patryk
Lokalizacja: Rybnik

Re: Superb II

Post autor: SzakalRbk »

No wiadomo, z reszta nic na siłę w poniedziałek idę objechać tego superba. "jedynką" jeździłem a dwójką jeszcze nie mialem okazji
Awatar użytkownika
maciejko
Posty: 35
Rejestracja: 6 lut 2016, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218,7 BHP / 304,3 Nm

Re: Superb II

Post autor: maciejko »

Problem z olejem producent zlikwidował już w trzecim kwartale 2011. Za swoją II 11/2011, 1.8TSI, Elegance, manual, przebieg 140k km, do końca serwisowany w ASO dałem 52.5k (bez Columbusa, bez opon letnich). Wystawione było za 55.9k
ODPOWIEDZ