SII - kończy się ksenon

Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: dato »

Robił Lec adaptację Xenona, robił. Zaraz na początku, przy zmianie na ledy.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: neck99 »

W O2 na przegladzie koles sie uparl ze zle swieca i zaczol krecic. Po tym przestaly poziomowac. Doczytalem w necie ze najpierw trzeba wejsc w xenon on sie ustawi w 0 i mozna krecic. Ta ustawiona pozycja bedzie dla niego zerem i od niej bedzie wychodzil gora dol.
Po tym zabiegu wszystko wrocilo do normy
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 18:24 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: neck99 »

Mi jak ruszone srubka nie ruszaly sie byly w 1 punkcie. Nie testowalem tego czemu co i jak. Jest procedurka jej sie trzymalem :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 18:23 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: neck99 »

Spoczko :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Qbek
Posty: 64
Rejestracja: 26 cze 2012, o 23:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: Qbek »

Nie zawsze palniki odpowiadają za słabą jakość świecenia. W Mondku musiałem po 3 latach zregenerować odbłyśniki. Przy wymianie palników warto looknąć do wewnątrz i sprawdzić, czy odbłyśnik jest jak lustro. Jak nie, to regeneracja murowana, bo najlepsze żarówki wtedy nie pomogą.

Co do regulacji wysokości świecenia, diagności mają zakres tolerancji od - do. Zazwyczaj ustawiają od, tak na wszelki wypadek. Jak się gościa poprosi, żeby ustawił na do, wtedy jest różnica. Do tego ważne jest ustawienie świecenia na boki, żeby kąty były odpowiednie. O to też należy poprosić, bo to więcej pracy i wiadomo, nie chce się... Co prawda w S2 jest to wszystko mniej ważne, gdy jeździmy na Auto, bo wtedy lampy działają w systemie adaptacyjnym.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: Zaj007 »

Co do żywotności xenonów, mam ważnie, iż niezbyt służmy im to, że włączają się bezpośrednio po przekręceniu kluczyka. Chodzi o rozruch silnika na zapalonych światłach, zwłaszcza zimą. Wiadomo: przygasają, mrugają i akumulator też po dupie niepotrzebnie dostaje.

Jako, że ja w sprawach xenonów niezbyt ogarnięty jestem to mam proste pytanie: da się na własną rękę podnieść, tak aby dalej oświetlały pobocze? Bo niby nie jest źle, ale jakby trochę dalej świeciły (zwłaszcza na pobocze) to nie obraziłbym się.
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: Misiek Fisiek »

Będziesz wtedy oslepiał innych użytkownikow drog.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: dato »

Jeśli delikatnie podniesiesz to będzie ok, a zmiana zauważalna szczególnie po borach lasach. Da się z kabelkiem, adaptację trzeba zrobić.
Qbek
Posty: 64
Rejestracja: 26 cze 2012, o 23:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: Qbek »

Zaj007 pisze:Co do żywotności xenonów, mam ważnie, iż niezbyt służmy im to, że włączają się bezpośrednio po przekręceniu kluczyka. Chodzi o rozruch silnika na zapalonych światłach, zwłaszcza zimą. Wiadomo: przygasają, mrugają i akumulator też po dupie niepotrzebnie dostaje.

Jako, że ja w sprawach xenonów niezbyt ogarnięty jestem to mam proste pytanie: da się na własną rękę podnieść, tak aby dalej oświetlały pobocze? Bo niby nie jest źle, ale jakby trochę dalej świeciły (zwłaszcza na pobocze) to nie obraziłbym się.
Nie stać Cię na 15-20 zł za profi ustawienie w SD? Chyba nie lubisz, jak Cię oślepiają, co?
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: Zaj007 »

To, że będzie trochę dalej świecił na pobocze chyba nie spowoduje oślepiania? Z resztą ja nie mam w tym kompletnie doświadczenia i zdaję się na Waszą opinię. Jeśli ma oślepiać to nie ruszam i tyle.

EDITED//
Właśnie dokładnie o to chodzi dato. U mnie takich dróg jest od cholery.

EDITED2//
Nie mam pewności, że ustawią „po mojemu”, ale może pójdę właśnie za Twoją poradą. Będzie gwarancja, że nie będę oślepiał.
Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: dato »

Qbek pisze:
Zaj007 pisze:Co do żywotności xenonów, mam ważnie, iż niezbyt służmy im to, że włączają się bezpośrednio po przekręceniu kluczyka. Chodzi o rozruch silnika na zapalonych światłach, zwłaszcza zimą. Wiadomo: przygasają, mrugają i akumulator też po dupie niepotrzebnie dostaje.

Jako, że ja w sprawach xenonów niezbyt ogarnięty jestem to mam proste pytanie: da się na własną rękę podnieść, tak aby dalej oświetlały pobocze? Bo niby nie jest źle, ale jakby trochę dalej świeciły (zwłaszcza na pobocze) to nie obraziłbym się.
Nie stać Cię na 15-20 zł za profi ustawienie w SD? Chyba nie lubisz, jak Cię oślepiają, co?
Qbek, a co to jest SD bo ja chętnie dam 2 i 3x więcej za profesjonalne, ale nie "profesjonalne" ustawienie. Od drugiego (za pierwszym razem przesadziliśmy, zrobiłem korektę następnego dnia) ustawienia do dziś minęło ~15 tys. km, mrugnęło mi 4 kierowców. Więc chyba nie oślepiam... A jeżdżąc po lasach, szczególnie takich, gdzie aż świeci od oczu jedziesz 120, nie 160. A wiązkę wydłuża i podnosi przy 160. Delikatne podniesienie - uwierz mi - robi kolosalną różnicę dla mnie i nikomu nie przeszkadza bardziej niż ksenon sam w sobie.
Qbek
Posty: 64
Rejestracja: 26 cze 2012, o 23:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: Qbek »

SD = Stacja Diagnostyczna :) Trzeba tylko trafić na młodego gościa.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: SII - kończy się ksenon

Post autor: dato »

W "SD" pn Norauto mi zawsze ustawiali z maszynką od horyzontu i według mojego życzenia - głęboko w dupie mieli, czy będę potem oślepiał, czy nie :(
A "profesjonalnie", a tym bardziej profesjonalnie to jeszcze z bliska nie widziałem...
ODPOWIEDZ