Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Elegance

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Elegance »

Ja ostatnio porownywalem Superba z Passkiem i wyszlo mi, ze Passat jest o wiele korzytniejszy jesli mowimy o top wersji. Highline z navi, hakiem, 18", w skorze 180 km +ACC i Lane assistant wychodzi ki taniej pd skody o 15 K.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Topowa wersja i 180 koni ? Co to za silnik ? 1,8?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

Elegance zmadrzales?


Po kiego wala Ci diesel jak robisz 17 kkm w dwa lata? :mrgreen:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kamracik »

Bo jest w promocji :lol: ;)
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: piecu »

A porównujesz do L&K czy Style? Sądzę, że L&K jest jednak trochę bardziej wypasiony…
Elegance

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Elegance »

Tak Whity


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Elegance

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Elegance »

szms pisze:Elegance zmadrzales?


Po kiego wala Ci diesel jak robisz 17 kkm w dwa lata? :mrgreen:
Mam dosyc tych cholernych wibracji i smrodu przy porannym grzaniu auta w zimie
kamracik pisze:Bo jest w promocji :lol: ;)
:/
piecu pisze:A porównujesz do L&K czy Style? Sądzę, że L&K jest jednak trochę bardziej wypasiony…
Do L&K, passat w standardzie ma ACC 160 i wiele innych bajerow. Licza sie szczegoly takie jak prawdziwe drewno zamiast plastyku, zaglowki regulowane w dwoch plaszczyznach wirtualny kokpit


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pko24 »

@Dżejkob
Super, dziękuję za detale. Wpływ opon jest dla mnie zrozumiały.
Nie wiem na na jakie elementy ma wpływ zmiana ustawienia DCC (amortyzatory, sprężyny, ukł kierowniczy i czy można się tym bawić w spersonalizowanych ustawieniach), ale jak rozumiem nie ma sprzeczności w tym, że lepiej mi się wchodzi w zakręt na "sport" niż na comfort. To jest i moje odczucie i chyba tak to jest marketingowo sprzedawane.
Choć jeśli dobrze interpretuję Twoją wypowiedź, piszesz, że:
1. "miękkie amortyzatory" zmiejszają podsterowność?
2. nierówności wybierane są w pierwszej kolejności przez amortyzator a potem dopiero przez sprężynę
Chętnie bym poczytał więcej na ten temat...
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: DżejDżej »

sherif pisze:
DżejDżej pisze:
Enriquez pisze:Napinanie się nic nie da. Albo czekasz albo kupujesz gorsze auto. Oni to doskonale wiedzą. Problem jest z jasnym wnętrzem. Reszta ponoć do ogarnięcia. Wersje nie L&K lecą bez przeszkód.
Jak dla mnie, to nie ma żadnego problemu z jasnym wnętrzem. Dokładnie taki termin jaki był potwierdzony przy zamówieniu i bez wymówek. Bardziej kwestia tego, jak konkretny dealer podchodzi do zamówienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ci co "mają" problemy z jasnym wnętrzem zazwyczaj takeigo nigdy nie mieli. Ja tez tak kiedyś myslałem, obecnie mam jasne wnętrze i dwójkę dzieci (2 i 6lat), czyszczę raz na pół roku i w samochodzie nie ma syfu. Czysci się tak samo jak każda inna.

Ile dokładnie czekałeś, kiedy zamawiałeś ? Miałeś wersje wentylowaną ?
Dealerzy zwalają winę na importera, że im co chwila terminy zmienia.
Z tym brakiem problemu, to chodziło mi właśnie o terminowość realizacji zamówienia. Jak składałem zamówienie to dealer od razu powiedział że będzie do końca lutego, niezależnie jaki konfig.
I tak też dostarczył.
Zamawiałem na początku listopada, wyszło w sumie 112 dni do odbioru. Skóra jasna wentylowana.
A co do dbałości to oczywista sprawa, że trzeba sprzątać i tyle w temacie. Weekend z 2 dzieciaków na tylnej kanapie zaliczony (jedno prawie 3 lata, drugie niecały rok) - zero strat. A jak mocno by się nie wyginały żeby skopać przednie siedzenie, to i tak co najmniej 10cm brakowało :D
Elegance pisze: Do L&K, passat w standardzie ma ACC 160 i wiele innych bajerow. Licza sie szczegoly takie jak prawdziwe drewno zamiast plastyku, zaglowki regulowane w dwoch plaszczyznach wirtualny kokpit
Kuźwa, jeździłem parę lat paskiem, ale drewna tam nie widziałem ani grama - za to ładny plastik udający drewno już tak ;)
Co do wyposażenia to zależy na czym komu zależy i od tego trzeba wychodzić. Ja potrzebowałem 4 rzeczy na 100% - elektryka foteli z pamięcią, dobre audio, hak i webasto. Tak skonfigurowana Szkoda wyszła mi 30k pln taniej niż Pasztet. Dodatkowo w VW jest durne ograniczenie, że nie weźmiesz elektrycznych foteli z jasną tapicerką.

W jednym przyznam Ci stuprocentową rację - brakuje regulacji zagłówków w poziomie.
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wojti2 »

Co do zagłówków to 100% racja ale wirtualny kokpit to kicha u nas w b8 już się psuje a auto ma pół roku.
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Iron »

Może już było ale mam pytanie. Czy dealerzy mają dostęp do wszystkich zamówionych samochodów w Polsce. Chodzi mi czy np. dealer A może zboczyć zamówienia dealera B - głównie chodzi mi o termin produkcji.
Pytam się ponieważ mój sprzedawca kompletnie nie odpowiada na maile. Czyżby strategia zniechęcania kupującego ?
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: DżejDżej »

Wojti2 pisze:Co do zagłówków to 100% racja ale wirtualny kokpit to kicha u nas w b8 już się psuje a auto ma pół roku.
Po pierwszej jeździe testowej B8 uznałem to za badziew jakich mało... A VW jeszcze za to pieniądze woła :)
Tak naprawdę za Passatem u mnie przemawiał jeden zasadniczy argument - 2.0 BiTDI z nowym DSG DQ500. I to jest naprawdę konkretny argument :)
CRN
Posty: 155
Rejestracja: 31 maja 2013, o 07:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: WLKP

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CRN »

Iron pisze:Może już było ale mam pytanie. Czy dealerzy mają dostęp do wszystkich zamówionych samochodów w Polsce. Chodzi mi czy np. dealer A może zboczyć zamówienia dealera B - głównie chodzi mi o termin produkcji.
Pytam się ponieważ mój sprzedawca kompletnie nie odpowiada na maile. Czyżby strategia zniechęcania kupującego ?
Na 90% nie ma dostępu. Enriquez chyba powinien wiedzieć więcej.
Przy okazji podpytam: Enriquez po piątkowym losowaniu znów nie masz terminu czy masz jakiś odległy?
Było: Laguna II, A6 C5, A4 B7, A6 C6, A4 B8,
SII 2.0 TDI 170KM
Obrazek

Aktualnie: SIII 2.0 TSI 220KM
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

DżejDżej pisze: Tak naprawdę za Passatem u mnie przemawiał jeden zasadniczy argument - 2.0 BiTDI z nowym DSG DQ500. I to jest naprawdę konkretny argument :)
dlatego to był jedyny powód dla mnie zamówienia passka ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
wolli
Posty: 167
Rejestracja: 27 gru 2015, o 07:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Passat 1.8 TSI

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wolli »

Właśnie dostałem info od dealera. Mój B8 będzie produkowany w 13 tyg. :)
Myśl pozytywnie o Świecie, a Świat pozytywnie pomyśli o Tobie :)
Link:Mój Passat B8 Variant 1.8 TSI manual
ODPOWIEDZ