P0420

Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: P0420

Post autor: kamracik »

bodzilla pisze:Dla waszej informacji oryginalny kat do 1.8 turbo kosztuje 5400 zl. To co piszecie o przedziale cenowym 250 do 300 zl to zwykla pucha z siatka badz rurka metalowa w celu oszukania drugiego czujnika O2 ( mowa o 1.8t). Jedyne rozsądne katy nie serwisowe zaczynaja sie od 2000 tys wzwyż.oczywiscie napisze ktos zaraz co ty bredzisz ja mam za 3 stowki i dziala. Owszem oszukuje druga sonde ale czy wytraca szkodliwe zwiazki ze spalin? Sprawdzaliscie to na analizatorze? Prawda jest taka ze nawet bez kata nowsze silniki utrzymuja normy emisji spalin(sa blisko gornej granicy ale mieszcza sie).co innego badac auto na postoju robiac przygazowke a co innego dac pedal w podloge w czasie jazdy.sami sprawdzcie jak macie taka mozliwosc.np w DE te normy sa sprawfzane bardzo dokladnie i takie katy za 300 nie zdaja egzaminu wogole.a ceny czy to w holandii czy w niemczech zaczynaja sie od 400 euro.powod? Wklady katalityczne sa pokryte platyna i rodem tak jak fabryczne i na takie cos daja 4 lata gwarancji lub 120000 tys km.to na tyle.
Nie przeczę, bo nie rozcinałem go, ale jak ktoś się doczepi to ja mam fakturę na katalizator, a jeśli to tylko puszka to niech się martwi producent/sprzedawca, bo ja się na tym obowiązku znać nie mam. Jeśli proszę o katalizator i oferują mi taki za 300PLN to wierzę, że jest to katalizator.
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: P0420

Post autor: bodzilla »

No luzik zgadzam sie z toba w stu procentach.ty jako klient nie musisz sie znac na takich rzeczach i tu masz zupelna racje.tylko wkurza mnie fakt ze ci pseudo producenci zrobia pusta puche ktora nie ma nic wspolnego z katem a nazywaja to katalizatorem.to jest jawne wprowadzanie klienta e blad i napewno jest karalne.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: P0420

Post autor: dato »

Podczas kontroli w DE/AT czy Holandii nie spotyka się badania spalin na drodze? Bo "popełniłem" wycięcie DPF w Vectra i dymił, w PL spoko, ale wydaje mi się, że zwraca uwagę. Co podczas kontroli, jeśli się okaże, że nie spełnia norm? Niesprawny technicznie i zakaz jazdy?

Pytam czysto teoretycznie, nie mam takich doświadczeń, jednak w Austrii jak mnie zatrzymywali to raz czy dwa VANem tak wypakowanym sprzętem, że na pewno mogli mi pełną diagnostykę zrobić.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: P0420

Post autor: whity »

Powiem tak: sami od siebie cię do kontroli nie zabiorą.
Ale jeżeli będziesz dymić jak smok to bardzo prawdopodobne ze cię zatrzymia albo ze ktoś na drodze zadzwoni ze ci sie "auto pali" ;) oprócz mandatu wydaje mi sie ze na polskich rejestracjach ci nic nie zrobią
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: P0420

Post autor: dato »

Aż tak nie dymił, ale zauważalnie - przez pierwszy tydzień bywało mi nawet głupio, potem się przyzwyczaiłem ;)
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: P0420

Post autor: bodzilla »

Nie powinni auta zatrzymac ale pewnosci nie mam. W DE moze i maja taki sprzet bo w holandii jeszcze nie mialem przyjemnosci sie z nimi spotkac.najszybciej faktycznie zatrzymaja jak ktos ich poinformuje ze kopcisz jak smok.ale nie wydaje mi sie by poza mandatem cos Ci zrobili.chociaz na poludniu niemiec bywaly przypadki ze odkrecali tablice rej z pl by zmusic ludzi z zameldowaniem w de do przerejestrowania auta na niemieckie.sorki za off top ale skoro takie numery potrafia wykrecac to kto wie.lepiej byc ostroznym.
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: P0420

Post autor: bodzilla »

W holandii raczej nic ci nie zrobia z uwagi na to jakie tu potwory jezdza.zadnych ograniczen wzgledem norm spalin tez nie maja jak w de czyli te plakietki z kolorami np zielona czyli norma euro 4 zachowana i do centrum wiekszych miast mozna wjechac.tak je w de.w holandii od pierwszych golfow po najnowsze jezdza zawsze i wszedzie wiec tutaj nie ma sie czego obawiac.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: P0420

Post autor: whity »

bodzilla pisze:na poludniu niemiec bywaly przypadki ze odkrecali tablice rej z pl by zmusic ludzi z zameldowaniem w de do przerejestrowania auta na niemieckie.sorki za off top ale skoro takie numery potrafia wykrecac to kto wie.lepiej byc ostroznym.
ale w tej sytuacji nie chodziło o mandat tylko do tego jeszcze miałeś sprawie w sadzie za nie płacenie podatku drogowego :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: P0420

Post autor: bodzilla »

whity pisze:
bodzilla pisze:na poludniu niemiec bywaly przypadki ze odkrecali tablice rej z pl by zmusic ludzi z zameldowaniem w de do przerejestrowania auta na niemieckie.sorki za off top ale skoro takie numery potrafia wykrecac to kto wie.lepiej byc ostroznym.
ale w tej sytuacji nie chodziło o mandat tylko do tego jeszcze miałeś sprawie w sadzie za nie płacenie podatku drogowego :)
Zgadza się ale jak się okazuje wystarczy zglosic sie do prawnika i tablice w zebach przynosza ;)
ODPOWIEDZ