skrzypiące uszczelki w dzwiach.....problem....

paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: skrzypiące uszczelki w dzwiach.....problem....

Post autor: paulus60 »

Nie jest źle. Wyjątkowo cichy i zadbany egzemplarz. :-) Poza tym mam muzyczne i DJ-ejskie ucho, wyczulone na wszelkie dysonanse. :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: skrzypiące uszczelki w dzwiach.....problem....

Post autor: Enriquez »

Myślę, że nie zaszkodzi spróbować, jak zawiedzie Twój sposób. Mnie pomogło a robiłem ze dwa lata temu i na razie odpukać jest z tym spokój.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: skrzypiące uszczelki w dzwiach.....problem....

Post autor: bobek84 »

Enriquez pisze:Tak czytam i nie wyczytałem oczywistej oczywistości jak dociągnięcie rygla drzwi. Odkręcamy (luzujemy) dwie śrubki na słupku, uderzamy lekko młotkiem w rygiel, dokręcamy śrubki. Uszczelkę smarujemy silikonem. U mnie zlikwidowało to problem całkowicie - stukanie na nierównościach. Było to nie do wytrzymania.
A potem drzwi sa zapadniete i przy sprzedaży, panie walony:)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: skrzypiące uszczelki w dzwiach.....problem....

Post autor: Enriquez »

Mnie robili w ASO i mam stosowną adnotację :) hehehehe
Poza tym, nie są zapadnięte - relax. Nie cofamy o centymetry tylko delikatnie wystarczy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Góral
Posty: 28
Rejestracja: 2 lis 2015, o 14:44
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 170
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Ujazd

Re: skrzypiące uszczelki w dzwiach.....problem....

Post autor: Góral »

jesli dobrze rozumiem to jakis mechanik dociagnał mi dzwi mocnej. efekt taki ze trudniej sie zamykaja ale i tak nadal trzeszcza uszelki.. moze mniej moze nie jednak nadal. co to zuzycia uszczelek hmm roczki 2011... ok przebieg najmniejszy nie jest ale mimo wszystko dziwne. jesli silikon zawiedzie sprobuje wymienic uszczelki.... wkoncu cos musi powodowac te dziwne dzwieki...

ps. Omega zajebiaszcze auto było sam taką jeżdziłem :) cud miód i maliny... wiec prosze sie nie smiac z kolegi :D
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: skrzypiące uszczelki w dzwiach.....problem....

Post autor: rezon »

Ja od dobrych kilkunastu lat co ok. pół roku traktuję uszczelki w samochodach olejem silikonowym w sprayu i też jest OK. Nic nie trzeszczy.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
andy_M
Posty: 142
Rejestracja: 22 lis 2015, o 18:00
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: czwartaRP

Re: skrzypiące uszczelki w dzwiach.....problem....

Post autor: andy_M »

U mnie temat załatwiło przesunięcie "ucha" elementu zamka na słupku o 2mm ..zresztą tyle odstawaly drzwi przednie względem tylnych po zamknięciu

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: skrzypiące uszczelki w dzwiach.....problem....

Post autor: PLaSTI »

Enriquez pisze:Tak czytam i nie wyczytałem oczywistej oczywistości jak dociągnięcie rygla drzwi. Odkręcamy (luzujemy) dwie śrubki na słupku, uderzamy lekko młotkiem w rygiel, dokręcamy śrubki. Uszczelkę smarujemy silikonem. U mnie zlikwidowało to problem całkowicie - stukanie na nierównościach. Było to nie do wytrzymania.
Dokladnie tez to mialem i TAK mi sprawe zalatwil serwis

Aczkolwiek nie ejstem do konca szczesliwy bo jak zawsze kij ma 2 konce

Drzwi nie trzeszcza ale ciezej sie zamykaja i trzeba porzadniej nimi trzasnac ... :x
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
ODPOWIEDZ