Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
froggio
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 20:09
Samochód: Inny
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: ddd
Imię: adas
Lokalizacja: wawawawa

Re: Finansowanie

Post autor: froggio »

Witam, Czy ktos użytkuje nowego superba w "kredycie niskich rat" ? Czy przy tym produkcie była równięż możliwosć uzyskania rabatu ?
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: Finansowanie

Post autor: barteka3 »

A dlaczego nie?
Najpierw negocjujesz rabat a dopiero pózniej przechodzisz do formy zakupu (i ewent. dalszego rabatu)
froggio
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 20:09
Samochód: Inny
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: ddd
Imię: adas
Lokalizacja: wawawawa

Re: Finansowanie

Post autor: froggio »

Potwierdzam

Dostałem własnie odpowiedz z salonu SKODY "Finansowanie samochodu nie ma wpływu na wysokość rabatowania."
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Finansowanie

Post autor: flash »

Szanowni,

Czy 106,54% w leasingu operacyjnym z VW Bank przy 20% wpłacie, 15% wykupie na 4 lata to jest dobra oferta czy można lepiej (wliczone RTI D3 i KOM) ?
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: Jarek104 »

dlaczego chcesz 15% wykupu? Nie lepiej LNR jeśli już ma być wysoki wykup? Generalnie oferta jest dobra
Odezwij się do mnie na priv z ceną auta i wpłatą, zobaczymy w Getinie ;)
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Finansowanie

Post autor: flash »

Jarek104 pisze:dlaczego chcesz 15% wykupu? Nie lepiej LNR jeśli już ma być wysoki wykup? Generalnie oferta jest dobra
Odezwij się do mnie na priv z ceną auta i wpłatą, zobaczymy w Getinie ;)
Nie wiem co to LNR...

Z Getinu dostałem ofertę na 116%
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

Koledze chyba chodziło o LTR - wynajem długoterminowy.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Camillinhio »

Leasing niskich rat
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: Jarek104 »

dokładnie.
Getin rozłożył ręce, oferta VW Banku jest na chwilę obecną nie do pobicia.
Skoro idziesz w stronę wysokiego wykupu to przeanalizuj leasing niskich rat. Nie opłaca się jeśi liczysz z kalkulatorem w ręku, ale patrząc długofalowo traktujesz temat jak wypożyczenia auta. Dorzucasz koszty serwisu i gwaranji i masz głęboko wywalone na to co się dzieje z autem. A za 3 czy 4 lata bierzesz następne
michalefl
Posty: 42
Rejestracja: 21 sie 2015, o 06:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: michalefl »

maciejko pisze:Pytanie, ponieważ pierwszy raz biorę samochód używany w leasing. Czy przed lub w trakcie całego procesu leasingowego leasingodawca sprawdza pojazd osobiście lub korzysta np. z Dekry i sporządza raport stanu pojazdu?

Firma leasingowa zleca rzeczoznawcę dla swojego bezpieczeństwa - a nie Twojego :). To co sprawdza rzeczoznawca zależy od zakresu zlecenia leasingodawcy -ale przeważnie ogranicza się do grubości lakieru .Cała reszta wyliczana z info eksperta i innych tabelek. Firmę leasingową bardziej interesuje stan prawny pojazdu ( akcyza, vat, przefakturowania) niż stan techniczny . Dlatego wycena może Ci pomóc podjąć decyzję ,ale na pewno nie gwarantuje ,że kupisz dobre auto -bo wycena była OK.
Dodam jeszcze ,że rzeczoznawcy i handlarze znają się jak "łyse konie " i widzą kilka razy w miesiącu. :)
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: piecu »

Ja dostałem propozycję leasingu 102% z VW Leasing. To znaczy, że mam taką dobrą ofertę, czy o czymś nie wiem?
michalefl
Posty: 42
Rejestracja: 21 sie 2015, o 06:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: michalefl »

piecu pisze:Ja dostałem propozycję leasingu 102% z VW Leasing. To znaczy, że mam taką dobrą ofertę, czy o czymś nie wiem?

To znaczy ,że Twoje auto i jego cena podlegają promocji (dofinansowaniu) - czyli dealer jest zadowolony z ceny i moze coś dołożyć do leasingu.. Jeżeli odpowiada Ci okres leasingu, wpłata i ew. ubezpieczenia -to oferta jest tania. Sprawdz tylko czy nie masz zapisu ,że musisz serwisować tam gdzie ci każą.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: piecu »

michalefl pisze:Sprawdz tylko czy nie masz zapisu ,że musisz serwisować tam gdzie ci każą.
Dzięki za odpowiedź. A gdzie to mam sprawdzić?
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: Jarek104 »

to oferta standardowa przy 20% wpłaty na 3 lata.
Jak podniesiesz wpłatę to zejdziesz poniżej 102% Minimum jest coś ok 101,6 jak dobrze pamiętam.

Serwisować nie musisz w ASO, Twoja sprawa czy lubisz mieć gwarancję. finansowanie nie ma związku z gwarancją, chyba że bierzesz leasing niskich rat. A Ty nie bierzesz.
michalefl pisze: To znaczy ,że Twoje auto i jego cena podlegają promocji (dofinansowaniu) - czyli dealer jest zadowolony z ceny i moze coś dołożyć do leasingu..
Ty tak poważnie? Naprawdę uważasz że dealer doplaca do leasingu bo zarobił na aucie...??? To oferta z dofinansowaniem importera. Czyli centrali. Dealer nie ma tu nic do rzeczy, cena auta również.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: piecu »

Jarek104 pisze:to oferta standardowa przy 20% wpłaty na 3 lata.
Prorok jaki, czy co? :D
Jarek104 pisze:Serwisować nie musisz w ASO, Twoja sprawa czy lubisz mieć gwarancję. finansowanie nie ma związku z gwarancją, chyba że bierzesz leasing niskich rat.
Też tak mi się wydawało, bo inaczej musieliby zmieniać oprocentowanie w trakcie trwania leasingu…
Jarek104 pisze:To oferta z dofinansowaniem importera. Czyli centrali. Dealer nie ma tu nic do rzeczy, cena auta również.
Kiedyś sprzedawca z VW mi tak tłumaczył ‒ VW dopłaca do leasingu, przez co leasing jest tańszy, ale za to nie chcą dawać dużych upustów (choć to ostatnie to pewnie ściema).
ODPOWIEDZ