Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
czyzyk122
Posty: 21
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:33
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Tomasz

Re: Finansowanie

Post autor: czyzyk122 »

piecu pisze:Ja dostałem propozycję leasingu 102% z VW Leasing. To znaczy, że mam taką dobrą ofertę, czy o czymś nie wiem?
Witam - A czy to jest 102% czy 102%+obowiązkowy GAP/RTI ... - A to chyba jest bardziej bliżej 110%
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: piecu »

RTI D3 wliczone w ratę (w ramach tych 102%).
czyzyk122
Posty: 21
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:33
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Tomasz

Re: Finansowanie

Post autor: czyzyk122 »

piecu pisze:RTI D3 wliczone w ratę (w ramach tych 102%).
Sugeruje przeliczyć -bo mi wychodzi inaczej - ale to pewnie i tak porównywalna oferta z innymi. Chyba że ktoś dopłaca do ubezpieczenia :)
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: Jarek104 »

piecu pisze:
Jarek104 pisze:to oferta standardowa przy 20% wpłaty na 3 lata.
Prorok jaki, czy co? :D.
handlowiec z ASO Skoda :-) Mam to na codzień :-)

faktycznie, to oprocentowanie nominalne leasingu. Nie uwzględnia obligatoryjnego RTI wbitego w ratę. Ale RTI potrafi się przydać, uwierzcie na słowo ;-)
Każdemu szczerze polecam to ubezpieczenie. Wartość auta 3 lata po wyjeździe z salonu to nadal cyfra z faktury
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Finansowanie

Post autor: flash »

No to jeszcze ja dorzuce do kociołka.

Mam konkurencyjne oferty z Raifeisena (nigdy nie wiem jak to się pisze) i VW Bank. Poza pomijalną różnicą w cenie jest różnica w ubezpieczeniu GAP, które w:

- VW Bank RTI D3 obejmuje 3 lata w tym pierwszy rok pokrywa AC w 100%
- W RF GAP obejmuje 4 lata

Zastanawiam się, czy warto pójść w GAP z RF dla tych 4 lat - w sumie im strasze auto tym bardziej GAP ma znaczenie - right?

Dodakowo, chyba można wykupić sobie GAP po tym jak skończy się ten w VW?
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: piecu »

Chyba macie rację :o Licząc wszystko na piechotę wyszło mi ok. 105,5%… Aż się pokłócę u sprzedawcy :)
czyzyk122
Posty: 21
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:33
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Tomasz

Re: Finansowanie

Post autor: czyzyk122 »

flash pisze:No to jeszcze ja dorzuce do kociołka.

Mam konkurencyjne oferty z Raifeisena (nigdy nie wiem jak to się pisze) i VW Bank. Poza pomijalną różnicą w cenie jest różnica w ubezpieczeniu GAP, które w:

- VW Bank RTI D3 obejmuje 3 lata w tym pierwszy rok pokrywa AC w 100%
- W RF GAP obejmuje 4 lata

Zastanawiam się, czy warto pójść w GAP z RF dla tych 4 lat - w sumie im strasze auto tym bardziej GAP ma znaczenie - right?

Dodakowo, chyba można wykupić sobie GAP po tym jak skończy się ten w VW?
W przypadku GAP-u/RTI fakturowego (czy to się czymś różni? ) zawsze pierwszy rok jest bez sensu - bo chyba zawsze pierwsze ubezpieczenie zapewnia 100% szkody. - jedyny bonus to nie więcej niż 6000 jeżeli chcemy w razie szkody mieć nowy leasing w VW Bank
Chyba nie ma na rynku GAP-u fakturowego na 4 lata - ew jest 3 lata i potem rok np. indexowy
Wydaje mi się, że GAP można kupić tylko w pierwszym roku (60 dni ? )
bob123
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2016, o 19:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Finansowanie

Post autor: bob123 »

flash pisze:Zastanawiam się, czy warto pójść w GAP z RF dla tych 4 lat - w sumie im strasze auto tym bardziej GAP ma znaczenie - right?
Ja zdecydowalem sie na Leasing Nisking Rat i mialem mozliwosc wybrania GAP na 4 lata zamiast 3 letniego RTI
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Finansowanie

Post autor: flash »

bob123 pisze:
flash pisze:Zastanawiam się, czy warto pójść w GAP z RF dla tych 4 lat - w sumie im strasze auto tym bardziej GAP ma znaczenie - right?
Ja zdecydowalem sie na Leasing Nisking Rat i mialem mozliwosc wybrania GAP na 4 lata zamiast 3 letniego RTI
Pewnie dlatego, że leasingodawca zakłada, że nie weźmiesz auta i chce mieć pewność, że dostanie je całe albo kasę :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Finansowanie

Post autor: dato »

To jest dobra oferta, a biorąc pod uwagę moje życiowe doświadczenia jestem w tej chwili fanem LNR...
Zapytaj o GAP - fakturowy, a nie finansowy - fakturowy, o ile pamiętam, daje Ci wypłatę pełnej wartości w przypadku szkody całkowitej po x latach i bardzo fajnie spłaca leasing + wpłatę na nowe auto :)
Kosztował u mnie ~60 zł/mc przy 90tys wartości.
bob123
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2016, o 19:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Finansowanie

Post autor: bob123 »

flash pisze:Pewnie dlatego, że leasingodawca zakłada, że nie weźmiesz auta i chce mieć pewność, że dostanie je całe albo kasę :)
Wzialem leasing na 4 lata, wiec powinno byc tak jak piszesz, ale co ciekawe, w ogole nie proponowali GAP, dopiero jak dopytalem czy mozna rozszerzyc RTI o dodatkowy rok, to zaproponowali GAP
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Finansowanie

Post autor: flash »

bob123 pisze:
flash pisze:Pewnie dlatego, że leasingodawca zakłada, że nie weźmiesz auta i chce mieć pewność, że dostanie je całe albo kasę :)
Wzialem leasing na 4 lata, wiec powinno byc tak jak piszesz, ale co ciekawe, w ogole nie proponowali GAP, dopiero jak dopytalem czy mozna rozszerzyc RTI o dodatkowy rok, to zaproponowali GAP
Ehhh.. a mi nic nie mówili o 4 latach. Jutro męczę dalej :)
czyzyk122
Posty: 21
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:33
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Tomasz

Re: Finansowanie

Post autor: czyzyk122 »

flash pisze:
bob123 pisze:
flash pisze:Zastanawiam się, czy warto pójść w GAP z RF dla tych 4 lat - w sumie im strasze auto tym bardziej GAP ma znaczenie - right?
Ja zdecydowalem sie na Leasing Nisking Rat i mialem mozliwosc wybrania GAP na 4 lata zamiast 3 letniego RTI
Pewnie dlatego, że leasingodawca zakłada, że nie weźmiesz auta i chce mieć pewność, że dostanie je całe albo kasę :)
Czyli w przypadku VB banku - GAP to jest gap indexowy 40% a RTI - jest to gap fakturowy na max 3 lata - Tak to rozumiem
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Finansowanie

Post autor: flash »

Czyli w przypadku VB banku - GAP to jest gap indexowy 40% a RTI - jest to gap fakturowy na max 3 lata - Tak to rozumiem
Tak, GAP RTI = GAP Return To Invoice czyli fakturowy. Ciekawe, ze w RF dają na 4 lata fakturowy. Kusi :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Finansowanie

Post autor: dato »

O GAP - taka drobna uwaga - trzeba zawsze dopytać i się upewnić. GAP finansowy jest bardzo tani, ale daje zabezpieczenie tylko leasingodawcy. Większość "prostych" Przedstawicieli od sprzedawania leasingów nie rozróżnia tych pojęć :)
ODPOWIEDZ