Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: Enriquez »

Big pisze: a nikt nie poskłada tego boczka tak, jak zrobione to zostało w fabryce.
A zdejmowałeś kiedyś, żeby to stwierdzić? Sam boczek to pryszcz.
Jak się boisz o grzebanie w aucie, to pomyśl nad fabrycznym alarmem.

Dato, a co z kessy jest nie tak? Mnie trochę bawi to, że muszę klamkę naciskać, żeby zamknąć ale poza tym fajna sprawa.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: Big »

Enriquez pisze:Jak się boisz o grzebanie w aucie, to pomyśl nad fabrycznym alarmem.
Ale ja własnie taki alarm domawiam ;) powyżej to napisałem.
Enriquez pisze:A zdejmowałeś kiedyś, żeby to stwierdzić?
Ja nie, ale robili to kiedyć mechanicy Opla w Vectrze B mojego ojca i potem trzeszczało to jak choroba. Od tamtej pory mam uprzedzenia do rozbierania przez mechaników elementów wnetrza auta.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: Enriquez »

akurat o boczki bym się nie obawiał, może zdjęcie deski... ale w octavii zdejmowałem do climatronika i cisza więc chyba nie jest tak źle jak w Oplu. Jedna ważna uwaga, w stosunku do O2, Superb jest o wiele bardziej wrednym autem do modzenia, te plastiki są twarde, idea mocowania, zaczepów, wkrętów jakby żywcem z Passata ściągnięta po prostu masakra. Wymienić parktronic - trzeba pół bagażnika rozbierać... Ale pewnie się przyzwyczaję, choć dziś dostałem warning od mojego sponsora domowego, co ja tam w takim "wypasionym" Superbie kombinuję zmieniać więc może się szybko modzenie skończyć...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: dato »

Enriquez, mowa o kasie jest więc z dokładania kessy bym zrezygnował na rzecz roletek przykładowo - nic w nim nie ma złego, tylko uważam, że to średnio istotny gadżet - moim zdaniem.
A z tym rozbieraniem auta to wielu matekie obawy, często nie bez przyczyny - różne są serwisy i warsztaty...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: Enriquez »

jasne, rozumiem, też mi na razie szkoda modzić ...
u mnie kessy i alarm były już z fabryki, stąd moje pytanie...

Big, jak parkujesz pod chmurką to może przednia szyba grzana?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: Big »

Enrigusez, sorry ale przeczytaj mojego posta z poprzedniej strony, bo piszesz abym dołożył wyposazenie ktore pisałem, że ... dokladam.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: rezon »

też rozważałem Elegance i Family - wybrałem Family z dodatkami:
4x4
chlapacze przód i tył
Amu+ mapy wschód
GSM II
pokrowiec na narty
pakiet na bezdroża
siatka oddzielająca przestrzeń bagażową
czujniki przód
panorama dach
podgrzewana szyba przednia
kierownica multi
serwis pack 4 lata

Elegance odpadło ze względu na wyższą nieco cenę zrobioną przez elektrycznie sterowane fotele, których po prostu nie potrzebuję, bo jak raz ustawię fotel, to baaaaardzo rzadko jest zmieniany - praktycznie tylko przy odkurzaniu ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: rezon »

dato pisze:...z dokładania kessy bym zrezygnował na rzecz roletek przykładowo - nic w nim nie ma złego, tylko uważam, że to średnio istotny gadżet - moim zdaniem...
Po 4 latach jeżdżenia z kessy nawet nie rozważałem jego brak ;). Nie trzeba szukać po kieszeniach czy teczce - miodzio :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
bezduszny

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: bezduszny »

rezon pisze:też rozważałem Elegance i Family - wybrałem Family z dodatkami:
Amu+ mapy wschód
Polska łapie się chyba do wersji "zachód"

rezon pisze: podgrzewana szyba przednia
miałem to w demówce.. i kiedy jedziesz w nocy i deszczy dość irytujące (przynajmniej mnie irytowało)
Miałem też taką szybę swego czasu w Scenic'u i tak samo denerwowało

Lepiej imo dołożyć do webasto
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2012, o 21:15 przez bezduszny, łącznie zmieniany 1 raz.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: Big »

Rezon, skoro masz Family po powiedz mi proszę:
1 Czy masz w wyposażeniu siatkę na podłodze bagażnika? (to, że jest siatka pod tylnią półką to wiem).
2 Jak wygląda ta torba do bagażnika ?
3 Czy dywaniki jakie są w wyposazeniu Family są welurowe czy gumowe?
z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: sjak »

Rozważając zakup Family 1,8 TSI trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jedno - to nie jest ten sam silnik co w innych wersjach. Nie chcę się wypowiadać co do szczegółów, ale ponoć nie ten sam :)
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: __atomek__ »

Ja wziąłem elegance tylko dla foteli, otórz elektrycznie sterowane fotele maja możliwość regulacji wysokości podparcia ud i regaulowane na wysokość podparcie lędźwiowe co jest rzeczą dla mnie bardzo istotną.
Pozdrawiam:
Tomek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: rezon »

Big - mam mieć Family, jeszcze nie mam. Jak będę miał (2 tygodnie?), to odpowiem :) PL jest w mapach Wschód i Zachód. Ale jak ktoś jeździ np. do Chorwacji przez Węgry to niestety Zachód tego nie ma, stąd zamówienie na wschodnie mapy. Zanim zamówiłem uważnie studiowałem listę krajów na obydwu obszarach i wyszło, że Zachód jest dla mnie mało użyteczny. Z RZ to częściej trafię do Hajdusoboslo czy do Splitu niż na Gibraltar ;) Jakby kogoś interesowało
Europa Wschodnia (7QM) : Albania, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Estonia, Grecja, Lichtenstein, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Niemcy, Polska, Republika Czeska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia,
Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Węgry
Europa Zachodnia (7QL) Andora, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Czeska, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria,
Szwecja, Watykan, Wielka Brytania, Włochy
Jeśli chodzi o podgrzewaną szybę - jeździłem czasami Focusem wyposażonym w ten wynalazek - po kilku km przestaje się zauważać druciki, jedynie nieco dokuczliwe mogą być nocą w deszczu, ale też bez przesady. S2 ma cieńsze druty niż obecnie 10-cio letni Focus, a wygoda zimą znaczna - zwłaszcza jak ktoś parkuje często po za garażem. Fotele elektryczne testowałem kilkaset km w Platinium - bez problemu znalazłem odpowiednie ustawienie, podobnie jak i w ręcznych - naprawdę rzadko przestawiam fotel w samochodzie. Jak już ochłonę po odbiorze, to zastanowię się nad wymianą na wentylowane - bo tylko taka opcja może być ciekawa dla mnie.

Big - co do siatki poziomej. Nie wiem jakie masz doświadczenie, ale ja demontowałem ją zarówno w Octavii, gdzie dostałem gratis przy zakupie, jak i później z Outlandera w którym na początku próbowałem zastosować. Świetnie sprawdzała mnie się pionowa w Octavii i jak tylko będę miał możliwość to ją do S2 założę, bo wciąż mam.

Zastanawiałem się nad Webasto - ale z wcześniejszych doświadczeń z benzynowymi silnikami wiem, że nie jest aż tak potrzebne jak w dieslu.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: Big »

Rezon, to mam prośbę. Jak odbierzesz, to pqamietaj o tym watku i napisz odpowiedzi na te moje pytania.
Co do siatki poziomet (tej na podłodze bagaznika) to ja bardzo częstop korzystam z jej zalet, takze jest ona dla mnie bardzo przydatna.
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: Watpliwośc dot. wyposażenia wersji Family

Post autor: Teofano »

odświeżę temat, może komuś się przyda.

Mam "familkę" 1,8 tsi 4x4 kombi z pakietem na bezdroża.
Dla nas najlepsze wyposażenie przy umiarkowanej cenie.

- dywaniki są welurowe, ale w sezonie wiosenno-jesienno-zimowym i przy deszczu w lecie ;) to nieporozumienie. Może jeżdżąc z garażu do parkingu podziemnego takie rozwiązanie się sprawdza, ale w innych sytuacjach po paru dniach dywaniki nadają się do czyszczenia - i całą ich elegancję diabli biorą.

- system ograniczników i toreb w bagażniku-nie wiem, nie używam, leżą zdemontowane w garażu-mi przeszkadzały. Za to chwalę sobie gumowy "dywanik" bagażnikowy-rewelacja, nie brudzi się podłoga bagażnika i rzeczy się w nim nie przesuwają.

- roletki z tyłu i przyciemnione szyby-super, jak dzieci jeżdżą to nie jęczą że je słońce oślepia.

- kessy - super. Wydawało mi się że gadżet, ale bardzo się przydaje np. w sytuacjach gdy w obu rękach zakupy, pod nogami plączą się dzieci/zwierzęta a na głowę deszcz pada ;)

Z dodatków nie ujętych w wersji chwalę sobie podgrzewaną przednią szybę.
sjak pisze:Rozważając zakup Family 1,8 TSI trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jedno - to nie jest ten sam silnik co w innych wersjach.
No inny. Ale nie gorszy ;)
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
Zablokowany