dopiero co się przywitałem a już mam pytanie

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
bezduszny

Re: dopiero co się przywitałem a już mam pytanie

Post autor: bezduszny »

dato pisze: Zakładam, że każdy tjunero może wygenerować przynajmniej +-10% wyniku kreatywnie nie zaglądając do softu.
Często jest to nie tyle kreatywna postawa samego tunera.. ale błędy (mniej lub bardziej świadome) w obsłudze samej hamowni.

Na RacingForum jest kilka tematów właśnie o hamowniach... warto spojrzeć, bo piszą tam osoby "w temacie".
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: dopiero co się przywitałem a już mam pytanie

Post autor: dato »

Zuber pisze:Ale musisz przyznać, że coś jest na rzeczy z tym Twoim przeczuleniem na punkcie vtechu. Takich wywodów na tym forum już trochę napisałeś a pewnie na innych forach również.
A merytorycznie - ją wolę pojechać do tunera, o którym wiem że jest dobry a nie do kombinatu który posadzi w piwnicy kolesia klepiacego kilkanaście programów dziennie i o którym nic nie wiadomo. To że zrobią w ten sposób 7 aut dziennie zamiast dwóch mnie raczej nie zachęca.
A to, że Vtech ma umowę z Seatem też mnie nie przekonuje. Indywidualny tuner nie obrobi takiej liczby zleceń więc kombinat jest jedyny wyborem. Zresztą zdaje się, że przechodzą teraz na boxy samozło?
Ale to tylko uwagi względem formuły prowadzenia działalności. Jeśli w tych piwnicach siedzą dobrzy fachowcy i klepią wg jakiegoś schematu, który nie pozwala na "fuckupy" to pewnie problemu nie ma.
Osobiście miałem kiedyś okazję gadać z facetem, który dla ASO Vag diagnozuje układy wtryskowe w dieslach. I bardzo pozytywnie wypowiadał się o stanie tych układów w autach (często z dużym przebiegiem i po gwarancji) robionych przez Goodhope z Pleszewa. I chyba jeszcze przez Aligatora.
W dalekiej perspektywie >200 kkm jakość chipa będzie miała znaczenie. W krótkiej to nawet box niewiele złego zrobi.
To nie jest przeczulenie, po prostu nie lubię jak na pozór normalni ludzie klepią bezmyślnie przeczytane gdzieś bzdury - dlatego Cię prostuję :mrgreen:
Box to samozło, dalej tak uważam, ale jest parcie na rynku (gwarancja, ingerencja w auto, etc.), to robią... Jak z pieczywem - dobry chleb powinien kosztować dychę za kilogram i trzymać świeżość dwa tygodnie, a 90% sprzedaży to taki za 3-4 zeta, którym za dwa dni możesz teściową zabić.
Dziwne, że ignorujesz umowę z Seat - dla mnie jej trwanie przez wiele lat oznacza, że wpadek mają mało, a programy są pisane sensownie i bezpiecznie. Ofc, że jest kilku naprawdę dobrych tjunero, pewnie Aligator do nich należy. Ja byłem gotów zapłacić 2x więcej u Mastersa, ale z rozmowy nie wynikała wielka chęć do pisania super customizowanego softu do mojego standardowego silnika, a skoro tak i dodatkowo "mój" mechanik polecił mi "mojego" sprawdzonego tjunera to... No proste...
Poza tym to nie była irytacja :)
ODPOWIEDZ