Skoda Kodiaq

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: szms »

Miedzy Octa a Superbem jest raptem ok. 12 cm roznicy a w miejscu na tylnej kanapie jest przepasc, wiec tutaj musi byc zrobiona robota.

Nie wiem w czym SIIi ma byc bardziej luksusowy... Jesli Kodiaq bedzie mial podobne wyciszenie to Superb nie bedzie mial nic wiecej... Chyba, ze nie wprowadza do Kodiaqa z czasem 2.0 280 km
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

szybciej 240 tdi 4x4 maja dac wiec chyba będzie się sprzedawał jak porypany hehe, jeszcze navi z tym systemem gogle i S3 będzie miało konkurencję :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: whity »

CLO27 pisze:szybciej 240 tdi 4x4 maja dac wiec chyba będzie się sprzedawał jak porypany hehe, jeszcze navi z tym systemem gogle i S3 będzie miało konkurencję :)
ale z tym silnikiem będzie juz grubo ponad 200.000zl
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

no pewnie coś koło 190-200, ale mam nadzieje że nas zaskoczą i będzie to 175 :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Elegance

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Elegance »

Płonne nadzieje wycenia tak jak mówi Whity


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Mej »

Golfa też można wyposażyć tak samo jak Paszteta, ale to nie jest żadna podstawa by przypisać obydwa auta do tej samej klasy (chociaż technicznie oba są Golfami i z niego wyrastają, włącznie z Tiguanem).

Porównując S3 do Kodiaka przede wszystkim warto zauważyć, że ten drugi jest o całe 15 cm krótszy i ma prawie 6 cm mniej na rozstawie osi, co w przypadku samochodów jest bardzo istotną wielkością determinującą komfort jazdy.
Z kolei na długości Kodiak ma TYLKO o 4 cm więcej niż Octa, więc wnioski są oczywiste.

Co do wielkości bagażników w podstawowym ułożeniu S3 Kombi dysponuje 660 litrami, a Kodiaq "tylko" 560, więc trzeba to jeszcze dobrze sprawdzić ale szczerze wątpię czy przesuwany tylny rząd rzeczywiście daje Kodiakowi jakąkolwiek przewagę w funkcjonalności ładunkowej.

W kwestii silników i dostępnych mocy to już naprawdę kwestia indywidualnych priorytetów.
Jak dla mnie rząd wielkości 200 tysiaków za kompakta na większych kołach i z kilkoma plastikami udającymi pseudoterenowość w żadnym razie nie wchodzi w grę.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2016, o 08:46 przez Mej, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: szms »

Generalnie można by powiedzieć, że masz rację a z drugiej strony grubo się mylisz patrząc na to, że każda marka ma tego typu samochód, sprzedają się one jak świeże bułeczki, a ceny są porównywalne. :roll:

To czy coś ma sens weryfikuje, ale patrząc na zainteresowanie Kodiaq może być dużym sukcesem Skody i przekleństwem innych producentów. :roll:
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Mej »

Kodiak już jest obiektem wielkiego pożądania i prawdopodobnie będzie ogromnym sukcesem Skody , ale NIE ZMIENIA to OBIEKTYWNEGO faktu, że nigdy nie będzie autem klasy S3, a za dwie stówki wielu co bardziej uświadomionych technicznie po prostu postuka się w czoło.

Zresztą jak dla mnie to i S3 w tej kwocie jest szczytem głupoty.
To jest więcej niż Rafał11 zapłacił za fabrycznie nową Eklasę CDi z napędem na 4 koła .........
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

No tylko że Mej ten suv jest tańszy od swojego niższego kolegi może nie tak znacznie jak octavia, ale jednak wychodzi taniej więc wiadomo, że jest niżej plasowany. Czy się opłaca kupować takieg to już indywidualna sprawa, niektórzy powiedzą, na ch...SIII jak można mieć OIII taniej i argument większej ilości miejsca na nogi, lepszego wyciszenia jest dla nich wręcz śmieszny. Tak samo ty możesz mieć takie zdanie, ale ktoś dla kogo liczy się łatwość, wygoda wsiadania(w suvie zawsze będzie wygodniej), większy prześwit i brak strachu o zniszczenie felg na wysokim krawężniku będzie decydujące i dla takiego kogoś cena kodiaqa będzie wręcz promocyjna....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Mej »

W wersjach podstawowych i pośrednich cena jest powiedzmy "promocyjna" ale tutaj rozmowa skręciła na poszukiwanie w Kodiaqu demona prędkości i wielkich mocy powyżej 200 KM co sprawia, że rozmawiamy o najwyższych wersjach modelu z przedziału cenowego podchodzącego pod 200 tysi w przypadku wyczesanego Style ... .

Poza tym wyraziłem swój własny pogląd, a jeżeli argumentem miałaby być TYLKO ekonomia i funkcjonalność, to proponuję Dustera za 6 dych, bo jak dla mnie Skoda za dwie stówy (jakkolwiek) to po prostu szczyt paranoi ... .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Mej »

No i pojawił się argument lepszej funkcjonalności wnętrza Kodiaka nad S3, wiec pokazałem obiektywne dane, że wcale tak nie jest i że ten kompakt i pod tym względem do S3 nie dorównuje (bo jest Golfem/Octavią a nie S3 ani Pasztetem). Popełniłem błąd merytoryczny czy moje katalogi są inne od Twoich, CLO ??
Pozdrawiam.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: szms »

Ja tam póki go nie zobaczę, dotknę... nie daję takich mocnych i zdecydowanych opinii.

Nawet do Multipli wsiada się wygodniej niż do Superba, właśnie z powodu wyższej pozycji za kierownicą :D
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Camillinhio »

szms pisze:Tak, tylko Kodiaq od Tiguana jest dluzszy o prawie 30 cm (czy jak kto woli o ponad 25 :D) a to kosmiczna roznica...
A widzisz, według Meja nie 720 a 560. Sam poszukałem jakichś informacji o modelu, i też znalazłem takie info:

Pojemność bagażnika [l] 650-835/(560-765)
Pojemnośc bagażnika po złożeniu tylnego siedzenia [l] 2065 (2005)
Pojemność bagażnika w wersji 7-osobowej [l] 270

także aż tak kolorowo z tym bagażnikiem być nie musi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

Mej pisze:No i pojawił się argument lepszej funkcjonalności wnętrza Kodiaka nad S3, wiec pokazałem obiektywne dane, że wcale tak nie jest i że ten kompakt i pod tym względem do S3 nie dorównuje (bo jest Golfem/Octavią a nie S3 ani Pasztetem). Popełniłem błąd merytoryczny czy moje katalogi są inne od Twoich, CLO ??
Jeden jedyny błąd jakim jest wysokość wsiadania. Dla niektorych jest to wyznacznik wygody. Dla mnie osobiście nawet w superbie jest za wysoko heheh. A i w pełni się zgadzam ze stwierdzeniem iż skoda za 200 kola to przesada dlatego mój S3 kosztował trochę ponad 100 :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Paweł-Wieliczka
Posty: 13
Rejestracja: 27 paź 2016, o 13:29
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM 240Nm
Imię: Paweł

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Paweł-Wieliczka »

Camillinhio pisze:
szms pisze:Tak, tylko Kodiaq od Tiguana jest dluzszy o prawie 30 cm (czy jak kto woli o ponad 25 :D) a to kosmiczna roznica...
A widzisz, według Meja nie 720 a 560. Sam poszukałem jakichś informacji o modelu, i też znalazłem takie info:

Pojemność bagażnika [l] 650-835/(560-765)
Pojemnośc bagażnika po złożeniu tylnego siedzenia [l] 2065 (2005)
Pojemność bagażnika w wersji 7-osobowej [l] 270

także aż tak kolorowo z tym bagażnikiem być nie musi :)
wersja 5 osobowa bagażnik 720l
wersja 7 osobowa bagażnik 630l (złożony 3 rząd siedzeń)
wersja 7 osobowa bagażnik 270l (rozłożony 3 rząd siedzeń)
ODPOWIEDZ