Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: alexyn »

Jarek104 pisze:Jarek zrobił dobrą ofertę, z którą następnie koledzy poszli do swoich salonów.. Otrzymali taką samą, co jest naturalne i zrozumiałe.
Jarek zrobił bardzo dobrą ofertę. Salon lokalny zrobił jeszcze lepszą na wieść, że straci klienta. Drugi salon lokalny zrobił jeszcze lepszą ofertę niż pierwszy a później była przepychanka między salonami lokalnymi i wymiana ofert. Walka o klienta pierwsza klasa. Zaistniała sytuacja potwierdziła moje przypuszczenia, że sprzedaż aut to dość niewdzięczne ale zarazem dochodowe zajęcie. Szczególnie przy autach w cenie dobrze wyposażonego SuperB.
Byłoby łatwiej jakby wszyscy dealerzy zachowywali się jak dealerzy Mazdy. Upust 3% dla każdego i zero możliwości negocjacji. Wtedy jest sprawiedliwie dla wszystkich. A tak...można kupić auto 20k taniej lub 20k drożej. Kwestia uporu i umiejętności negocjacji...
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Jarek104 »

Dodaj, że przepychanki były o kilkaset zł ;-)

A w sumie to mogę poprawić ofertę o 2tys jeśli zostawisz nam swoje dotychczasowe auto w rozliczeniu :-)
Awatar użytkownika
witmann
Posty: 51
Rejestracja: 20 cze 2017, o 08:08
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Gdynia

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: witmann »

alexyn pisze:Uzyskany rabat to mniej wiecej 11.6% (21500 pln). Salon w Trojmiescie.
No nieźle, a mi handlowcy z Plichty w Gdyni i na Szadółkach proponowali cenę o 2000 wyższą niż u Jarka, więc zamówiłem auto u niego. Nie żebym narzekał ;) Po prostu ciekaw jestem jak to zrobiłeś, że zgodzili się zrównać a nawet przebić jego ofertę.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

Jarek104 pisze:Dodaj, że przepychanki były o kilkaset zł ;-)

A w sumie to mogę poprawić ofertę o 2tys jeśli zostawisz nam swoje dotychczasowe auto w rozliczeniu :-)
A co w tym złego, że nawet o kilka stówek? Odeszły mu koszty podróży do Torunia, a to kolejne kilka stówek ;) I tak można mieć i 1000.
Obrazek
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: alexyn »

witmann pisze:
alexyn pisze:Uzyskany rabat to mniej wiecej 11.6% (21500 pln). Salon w Trojmiescie.
No nieźle, a mi handlowcy z Plichty w Gdyni i na Szadółkach proponowali cenę o 2000 wyższą niż u Jarka, więc zamówiłem auto u niego. Nie żebym narzekał ;) Po prostu ciekaw jestem jak to zrobiłeś, że zgodzili się zrównać a nawet przebić jego ofertę.
@witmann, nie wiem jak to zrobiłem. Zależało im. Trick polegał chyba na tym, że miałem również ofertę of HADM a Plichta się nie lubi z HADM i walczą o klienta zacięcie. Parę maili, parę telefonów i się udało. Gdybym cisnął dalej...pewnie spokojnie do 12% mógłbym dojść. ALe już nie miałem sił na negocjacje :) w każdym razie jestem zadowolony z tego co wynegocjowałem. Teraz oczekiwanie...
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: alexyn »

Jarek104 pisze:Dodaj, że przepychanki były o kilkaset zł ;-)

A w sumie to mogę poprawić ofertę o 2tys jeśli zostawisz nam swoje dotychczasowe auto w rozliczeniu :-)
Jarek104 no już nie żartuj :) zaliczka wpłacona i nie ma odwrotu :) jeszcze raz dzięki! :-)
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Chorzyn »

:mrgreen: Ja jestem ciekaw ilu z Was "negocjatorów" prowadzi swoje firmy / usługi itd i uwielbia takich latających z Wasza oferta klientów i czy "spuszcza się" dla zasady, zaostawiajac sobie marne 20 zł prowizji / marzy aby potem pójść się za to zabawić albo kupić "coś" swojemu dziecku ? :mrgreen:
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: WG »

Rozumiem, że nie należy negocjować, a oferta jest tajemnicą ponieważ, dbamy o dobro sprzedawcy? A dlaczego właściwie "negocjatorzy", skąd ten cudzysłów?
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Łuki_ssuperb »

Chorzyn należy do "bogaczy" dlatego jest na forum superba :lol:
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: WG »

Przy takim podejściu to chyba się nie wzbogaci;) Najbardziej cisną właśnie bogacze.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Moim zdaniem mozna powiedzieć że dostało się lepszą ale pokazywanie czyjejś oferty oficjalnie to trochę w moim odczuciu nie fajnie...ald też nie każdy musi przecież być fajny...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: WG »

Hm, no nie wiem. Handlują tym samym towarem i żeby sprzedać drożej komuś muszą jednak chyba jakąś wartość dodaną zaprezentować? Bo niby dlaczego ktoś miałby drożej kupić? Jakby takie honorowe zasady miały obowiązywać, to kolejny salon nie powinien przebijać oferty, Klient raczej nie jest winny.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: alexyn »

CLO27 pisze:Moim zdaniem mozna powiedzieć że dostało się lepszą ale pokazywanie czyjejś oferty oficjalnie to trochę w moim odczuciu nie fajnie...ald też nie każdy musi przecież być fajny...
A jaka jest różnica między pokazaniem oferty a mówieniem o niej? Niektóre salony nie dają pisemnych ofert tylko słowne ustalają rabaty. Wybór należy do Ciebie czy chcesz być fajny i przepłacać 20k czy być niefajny i zaoszczędzić 10% wartości auta. Skoro salon zgadza się na taki rabat to znaczy, że mimo wszystko na tym zarabia. Na tym polegają negocjacje...wolny rynek itd. Nie rozumiem Twojego podejścia do sprawy...
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: alexyn »

WG pisze:Hm, no nie wiem. Handlują tym samym towarem i żeby sprzedać drożej komuś muszą jednak chyba jakąś wartość dodaną zaprezentować? Bo niby dlaczego ktoś miałby drożej kupić? Jakby takie honorowe zasady miały obowiązywać, to kolejny salon nie powinien przebijać oferty, Klient raczej nie jest winny.
No tak...tego by tylko brakowało żeby klient był tu jeszcze ofiarą. Biedne salony samochodowe...nękane przez zachłannych klientów ;-)
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Chorzyn »

Łuki_ssuperb pisze:Chorzyn należy do "bogaczy" dlatego jest na forum superba :lol:
Ta jest, znasz mnie wiesz lepiej :lol: Superba traktuję jako "nie kłucie moich klientów po oczach" a na forum jestem bo lubię i ch... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, o 22:57 przez Chorzyn, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ