Jak wam się podoba nowy Rapid?

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak wam się podoba nowy Rapid?

Post autor: Zaj007 »

Obrazek
Ale od razu widać, że udaje Superba!

Dla porównania...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Jak wam się podoba nowy Rapid?

Post autor: Enriquez »

Siedziałem dziś w Rapidzie i mam nadzieję, że więcej nie będę musiał. Plastix fantastix że aż dupę ściska.
Podoba mi się natomiast kształt klapy bagażnika i patent ze skrobaczką w klapce. Niestety się przełożyć nie da, bo już kombinowałem.
Z drugiej strony czego oczekiwać od auta za 43 kołki?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak wam się podoba nowy Rapid?

Post autor: Zaj007 »

Enriquez pisze:...
Z drugiej strony czego oczekiwać od auta za 43 kołki?
I w tym rozmiarze.
Obrazek
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jak wam się podoba nowy Rapid?

Post autor: paulus60 »

Enriquez pisze:Siedziałem dziś w Rapidzie i mam nadzieję, że więcej nie będę musiał. Plastix fantastix że aż dupę ściska.
Podoba mi się natomiast kształt klapy bagażnika i patent ze skrobaczką w klapce. Niestety się przełożyć nie da, bo już kombinowałem.
Z drugiej strony czego oczekiwać od auta za 43 kołki?
Dziwię się Twojej opinii. Siedzi się całkiem wygodnie. Miejsca prawie jak w OII. Co, ma być full leather za te pieniądze? (choć wcale nie małe). Oprócz kształtu klapy podoba mi się pojemność (minimalne mniejsza od bagażnika SII) i ustawność bagażnika. W naszych SII, przy pakowaniu towaru wgłąb bagażnika kolana ubabrane od brudu na zderzaku, a przy Rapidzie, jak się postarasz, gacie czyste. Generalnie, jak dla mnie oczywiście auto nie najgorsze.

Akurat dziś byłem w salonie Skody w BB i przyszli goście oglądać Rapida. Jeden z nich był zapewne mechanikiem. Po dłuższych oględzinach stwierdził: Myślałem, że ten Rapid będzie odpowiednikiem golfa VII, a tu z tyłu belka rodem z golfa IV. Miał rację?
latoski
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2012, o 18:03
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wam się podoba nowy Rapid?

Post autor: latoski »

hmmm - będę nie popularny na forum... ale tak jak Zaj007 jestem mocnym zwolennikiem aut francuskich...
idealne nie są - ale komfort jest bardzo duży... siedziałem w Rapidzie - niezbyt mi podpasowało... ale jestem rozpuszczony przez "francuzy"...
zastanawiałbym się mocno, porównując z C4, C-Elysee, Kia Ceed (ostatnio testowałem wersję L i na prawdę jest warta uwagi!) i innymi...
flotowo, zapewne będzie to hit sprzedaży!!! ale odbije się to zapewne przy najmniej częsciowo kosztem Octavii... no i Focus na pewno dostanie po pupie...
ogólnie autko ciekawe - ale prywatnie wziąłbym coś innego... do firmy też raczej nie do końca...
ale z gustami się nie dyskutuje!!!
wynajmuję Thule EuroWay 923 (bagażnik na max. 3 rowerki na hak holowniczy) gdyby ktoś potrzebował - PW
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak wam się podoba nowy Rapid?

Post autor: Zaj007 »

Miał. Rapid nie jest i nigdy nie był odpowiednikiem Golfa mk VII (czy nawet mk V), bo jest zbudowany na przedłużonej platformie Polo, czyli PQ25.
Obrazek
ODPOWIEDZ