Opony

Zbigniew
Posty: 36
Rejestracja: 10 lis 2012, o 18:01
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Opony

Post autor: Zbigniew »

Przyznaję, że w temacie opon to mam "lekkie" zwichnięcie; szukam wiadomości gdzie i jak się da; ciągle mam skłonnośc do uznania, że jednak czymś znaczącym różnią się między sobą. Okazuje się, że najcenniejsze są wrażenia korzystających a nie teoretyków czy innych teściarzy. A i testy mogą przyprawić o ból głowy. Ostatnio nasze oponki (tj. 205/55/16) testowano w "Auto Świecie" i w "Auto, motor, sport" (?). Różnice są spore, oj, spore, a już Bridgestone wypadł najlepiej: w jedym wzorowy, w drugim nie warty polecenia. Jak Oni to robią ???
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Opony

Post autor: frytol »

Zbigniew pisze:Różnice są spore, oj, spore, a już Bridgestone wypadł najlepiej: w jedym wzorowy, w drugim nie warty polecenia. Jak Oni to robią ???
Za jeden test płacił Bridgestone, a za drugi konkurencja. Tak to właśnie robią. Gazety i ich testy to jest duży biznes, a nie chęć rzetelnego doradzenia czytelnikowi ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Opony

Post autor: szms »

Dlatego lepiej bazować na doświadczeniu własnym i innych, niż wczytywać się w wypociny dziennikarskie. :)
bezduszny

Re: Opony

Post autor: bezduszny »

szms pisze:Dlatego lepiej bazować na doświadczeniu własnym i innych
niektórym się nie da tego wytłumaczyć
mam sąsiada który porusza się BMW7 z V8 doładowanym podtlenkiem LPG pod maską w budzie E38
w ubiegłym roku trzeba było go co chwila z pod bloku wypychać bo się zagrzebywał... no i bidula nie mogła ruszyć
ale w tym roku widzę, że kupił nowe oponki.. dobre oponki WR G2 ale w tym samym rozmiarze 205/55/16

no i jak one mają przenieść moc i nie zapadać się ?
Zbigniew
Posty: 36
Rejestracja: 10 lis 2012, o 18:01
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Opony

Post autor: Zbigniew »

Kolega Szymek sprowadził mnie lekko do realności .... ciekawym czy sam mocno realnie działa. Bardzo chętnie będę "bazował na doświadczeniu innych" (moje jest żadne). To może Koledzy Forumowicze pochwalą się doświadczeniem; jakie z tych doświadczeń wnioski i w konsekwencji co radzicie, jakiej marki używać.
Ciekawy ten sąsiad Kolegi Bezdusznego .... tyle, że jego problem jest w szerokości opony, nie bieżnika i marki.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Opony

Post autor: szms »

Z mojego małego doświadczneia polegam na : Michały na lato, UltraGrip na zimę, kontynuuję tradycję ;)
bezduszny

Re: Opony

Post autor: bezduszny »

tak, opona jest mocno za wąska do tak ciężkiego i mocnego samochodu...
ale jemu nie wytłumaczysz. Opona zimowa ma być wąska by się wgryzać i koniec.

.. no i robi to, kopiąc dołki pod sobą :)



A co do opon... to mogę polecić:
Nokian WR G2
Toyo Snowprox s953 <--- te mają dobrą cenę

Raczej omijać lub używać w ostateczności"
Falken-Ohtsu HS449


Do S2 szerokość "225" powinna być dobra.
VC na 215 robiła gorzej niż na 225.. a masa praktycznie taka sama


Pod koniec przyszłego tygodnia założę i ja w końcu zimówki..
bo chyba nastaje już pora na nie.
Zbigniew
Posty: 36
Rejestracja: 10 lis 2012, o 18:01
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Opony

Post autor: Zbigniew »

Dziękuję za informacje. A ja niewiele poczytałem opinii innych i bazując na gazetach zdecydowałem Optigripy i Dunlopy. Ale jestem rad; parę razy hamowałem i udało się, przed kałużami nie zwalniam i ślizgu nie ma. I nieśmiało się domyślam, że zdecydowanej większości z nas doświadczenie polega na bezproblemowym jeżdżeniu na danej marce. Raczej trudno zakładać, że ktoś był kilka razy w takiej samej sytuacji drogowej na różnych oponach i teraz wie, które opony jak wypadły.
Z tych opon co Koledzy wymienili chyba są same asymetryczne? (Ultragripy kierunkowe). A czy ktoś próbował symetrycznych?

... no właśnie, chyba pomału nadchodzi czas wymiany na zimowe. Ja spanikowałem. Niedowierzając szamanom od meteo, mając trasę ca 1400km dwa tygodnie temu wymieniłem i teraz drę zimówki .... niby temperatura niska ale i z nieba nie leci, w naszym położeniu aura raptem może się załamać ...

Ukłony i dobrej niedzieli.
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Re: Opony

Post autor: pumpa »

Jak Nokian to tylko WR G2, nie zakladajcie nokianow W+. Urwicy mozna dostac od halasu.

W+ na superbie halasuja potwornie, G2 na subaru cichutko.
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Opony

Post autor: frytol »

WR G2 to opona, która nie jest już normalnie dostępna z dystrybucji, sprzedaje się to co zostało na magazynach. Zastąpił ją WR A3. Wczoraj założyłem takie w rozmiarze 225/40/18XL, a wcześniej jeździłem 4 sezony na G2 w tym samym rozmiarze, tak więc jak spadnie pierwszy śnieg to będę miał jakieś porównanie, czy się czasem nie uwstecznili ;)
bezduszny

Re: Opony

Post autor: bezduszny »

A3 jest bardzo podobna do G2
ale jak by mniej agresywnego bieżnika ma.. wiec teoretycznie lepiej powinna robić na powierzchniach nie ośnieżonych

ale czekamy na opinię :)
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Opony

Post autor: emay »

Ja właśnie zamówiłem WR A3 205/55/16.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Opony

Post autor: Enriquez »

Ja założyłem w tym tygodniu Michały Alpin A4 94V 205/55R16 i ze zdziwieniem stwierdzam, że głośność jak i trakcja na razie taka sama jak letnich michałach w tym samym rozmiarze.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bezduszny

Re: Opony

Post autor: bezduszny »

kurcze, jakie małe kółeczka zakładacie.. :roll:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Opony

Post autor: Enriquez »

takie akurat felgi dostałem z samochodem i przeznaczone zostały na zimę.
na lato się założy męskie
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ