[S3] Pomoc w zakupie używanej SS3 280HP

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
ParanoiK
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2020, o 19:19
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Kuba

Re: [S3] Pomoc w zakupie używanej SS3 280HP

Post autor: ParanoiK »

No i pojeździłem dzisiaj, krótko bo krótko. Wygląda i jeździ się fajnie. Jedna rzecz mnie zastanawia - na jałowych obrotach jakby czuć delikatne wibracje, które oscylują. Jest to na granicy wyczuwalności. Spotkaliście się z czymś takim?
ParanoiK
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2020, o 19:19
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Kuba

Re: [S3] Pomoc w zakupie używanej SS3 280HP

Post autor: ParanoiK »

Jestem po przeglądzie przedzakupowym. Oprócz małych rzeczy, o których widziałem wyszedł problem zapoconej skrzyni, delikatnego zapocenia między osłoną rozrządu a miską olejową i zapocenie na dokładce miski olejowej. Dodatkowo do tego zapisany błąd p0011, jednak on jak się dowiedziałem mógł być spowodowany niskim poziomem oleju (w okolicach min, nie dolewany od ostatniej wymiany, czyli prawie 30kkm). Jak bardzo należy się tym przejmować? Trochę jestem nastraszony, szczególnie rozrządem i wyciekami na łączeniu DSG/silnik...
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Pomoc w zakupie używanej SS3 280HP

Post autor: sane »

ParanoiK pisze: 30 sty 2020, o 21:34na jałowych obrotach jakby czuć delikatne wibracje, które oscylują. Jest to na granicy wyczuwalności. Spotkaliście się z czymś takim?
Ten Typ Tak Ma
ParanoiK pisze: 3 lut 2020, o 21:02 Oprócz małych rzeczy, o których widziałem wyszedł problem zapoconej skrzyni, delikatnego zapocenia między osłoną rozrządu a miską olejową i zapocenie na dokładce miski olejowej.
Pisałem o tym wcześniej - zapocenia w tych silnikach to częste zjawisko. Dopóki jest to tylko zapocenie, a nie widać skraplania oleju to nie ma się czym za bardo przejmować...
ParanoiK pisze: 3 lut 2020, o 21:02Dodatkowo do tego zapisany błąd p0011, jednak on jak się dowiedziałem mógł być spowodowany niskim poziomem oleju (w okolicach min, nie dolewany od ostatniej wymiany, czyli prawie 30kkm).
Tym bym się chyba najbardziej przejmował, że olej był wymieniany w trybie LL i nikt nie monitorował jesgo stanu między przeglądami :P
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
ODPOWIEDZ