Defect breake servo

Mackof123
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 17:54
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Maciej

Defect breake servo

Post autor: Mackof123 »

Witam,
Wątek był poruszany dawno temu na forum, ale konkretnej odpowiedzi brak.
Mianowicie chodzi o wyskakujący komunikat DEFECT BREAKE SERVO. Kiedyś pojawiał się sporadycznie przy odpaleniu i zaraz znikal. Niestety ostatnio pojawił się podczas jazdy i już tak został, a razem z nim kontrolka od ABS i mrugajaca kontrolka ręcznego.
Przy pierwszej próbie naprawy wymieniony został czujnik podciśnienia serva. Wyczyszczona przepustnica. Błąd skasowany wszystko działa.
Niestety po 1tys km znowu ta sama sytuacja..
Dzisiaj błąd skasowany, nic nie wyskakuje na nowo, wszystko działa, zero innych objawów.
Obawiam się jednak, że sytuacja zaraz się powtórzy.
Miał ktoś podobny problem?
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Defect breake servo

Post autor: Zapp »

Pojawia się po ostrzejszym hamowaniu / gdy włącza się ABS?
I po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu jest OK, do następnego takiego hamowania?

PS. Rocznik w ok. 2008-2010?
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Mackof123
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 17:54
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Maciej

Re: Defect breake servo

Post autor: Mackof123 »

Pierwszy raz pojawiło się podczas jazdy przy dość dużej prędkości i tak zostało aż do naprawy. Drugi raz włączylo się po prostu podczas odpalania silnika i też tak zostało.
Rocznik 2009 3.6
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Defect breake servo

Post autor: Zapp »

Jeżeli:
- nie jest to pierdoła w rodzaju brak styku / uszkodzony przewód / czujnik,
- masz wgrany ostatni możliwy dla tego serwa soft,
to wskazuje to niestety na uszkodzenie serwa ABS. Z tamtych lat miały one jakiś feler, i padały. I będzie się to pogarszać, aż do objawów jw.
I niestety ceny tego w ASO "nie są niskie" ;) , a nie spotkałem się z ofertą naprawiania.
Jeżeli uda Ci się znaleźć sprawne używane (o odpowiednich nr), i co równie ważne kogoś, kto to zakoduje pod Twoje auto - to wtedy sprawa załatwiona.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Mackof123
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 17:54
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Maciej

Re: Defect breake servo

Post autor: Mackof123 »

Jestem już po wymianie pompy absu, objawy wtedy były zupełnie inne.
Co do softu to nie mam pojęcia jaki jest wgrany może się tym zainteresuje w następnej kolejności.
Malo tego, odebrałem dzisiaj samochód od elektryka błąd skasował i na tym koniec, nic nie znalazł.
Czujnik na kolektorze ssacym również wymieniony.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Defect breake servo

Post autor: Zapp »

Ech, gdybyś napisał, że ABS już wymieniony, to bym się nie produkował :D
Tym niemniej, u mnie (w poprzednim egz., rocznik 2008) objawy były najpierw jak u Ciebie teraz, a potem przeszły w takie jak opisałem. Podobnie występuje to w Golfach VI i Touranach. Skończyło się na wymianie ABS ze sterownikiem.
Skoro to nie to, to daj znać gdy sobie poradzisz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Mackof123
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 17:54
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Maciej

Re: Defect breake servo

Post autor: Mackof123 »

Jak błąd wyskoczy, będę szukał dalej rozwiązania. Jak się uda zlokalizować i naprawić problem na pewno napiszę.
Tymczasem może trafi się ktoś, kto sobie z tym poradził.
siwyp3
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2020, o 12:02
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)

Re: Defect breake servo

Post autor: siwyp3 »

Witam

Mam ten sam problem Skoda superb II 3.6 v6 4x4 rocznik 2009r po odpaleniu auta wyświetla się komunikat DEFECT BREAKE SERVO zapala się kontrolka ABS oraz miga kontrolka hamulca ręcznego po przejechaniu kilku metrów kontrolka ABS gaśnie ale kontrolka od hamulca ręcznego miga cały czas :? hamulce są ok pedał zachowuje się normalnie ABS działa chyba jedynym skutkiem ubocznym od pojawiania się tej usterki to sporadycznie gasnący silnik przy do hamowaniach np. przed światłami :oops: na samym początku po wykasowaniu błędu problem znikał na jakiś czas po czym jak bumerang znów powracał na dzień dzisiejszy już nic nie pomaga :( jestem po wymianie serwa wraz z czujnikiem , pompy podciśnienia, hamulce tył przód wymienione tarcze + klocki efektów brak
zauważyłem jeszcze jedną zależność przy podłączeniu się do komputera diagnostycznego wyświetla się błąd zaworu odpowietrzenia par paliwa przychylam się do wymiany tego zaworu jest on pod maska wpięty w przewody podciśnienia być może on zakłóca wartości podciśnienia i z tego powodu występują takie problemy co o tym myślicie?? dziwi mnie fakt iż ten wątek pojawia się na tym forum już od dawna ale nikt nie odpowiedział czy i jak poradził sobie z tym problemem :cry:

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ