Urwane lusterko. Wymiana

zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: zeluspl »

Witam,
Czy ktoś z was wymieniał już całe lusterko zewnetrzne w superb 2 ? Mam urwane całe lusterko - zostal tylko trójkąt w drzwiach (ten w narożniku szyby). Problem jest taki. Ż zdemontowałem boczek drzwi, zaślepkę - odkręciłem również śruby mocujące)
I tu jest dulemat czy ten trójkąt wdrzwiach między uszczelką a chromami jest tam na jakims zatrzasku ? Jak to wyciągnąć aby zamontować całe nowe ? Boje się, że coś się ułamke..
loko34
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2017, o 10:24
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jacek

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: loko34 »

Nic nie urwiesz lusterko trzyma się na trzech śrubach bodajże M6 podstawa lusterka jest wsunięta lekko w ramke

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: zeluspl »

Te śruby odkręciłem ale całe lusterko z tym trójkątem nie chce wyjść.. możliwe, że coś przy zderzeniu się wygięło.. wyciągać w stronę szyby ?
loko34
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2017, o 10:24
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jacek

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: loko34 »

już nie pamiętam ale pewnie się przykleiło do uszczelek i dlatego nie chce wyjść weź najlepiej nowe lusterko i się przypatrZ temu trójkątowi to będziesz widział gdzie ewentualnie co może trzymać

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: zeluspl »

Brak takiego lusterk 13+2 pin w całym necie.. może jakieś pomysły ?
Ktoś może wie jak wyciągnąć całe lusterko z drzwi ? Odkręciłem 3 śruby od środka ale lusterko ani drgnie..
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 210 KM
Lokalizacja: Podhale

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: Skodnik4x4 »

Mam przed sobą lusterko z A4 i oprócz tych trzech śrub są jeszcze dwa bolce centrujące obok tych śrub co są bliżej rantu drzwi. Trzecie gniazdo śruby jest też dłuższe od pozostałych, czyli na boki nic nie zrobisz, musisz ciągnąć do siebie.
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: zeluspl »

Udało się uff..
Powiedzcie.. skąd jak nie ma skąd wziąć takie lusterko ?
Moje jest w 4 częściach ( przewody urwane - to jest do zrobienia) szkło zatrzaski uwalone.. myślę, że bym też na to znalazł sposób.. diody też się wymieni.. problem w tym, że cały mechanizm jest wyrwany część została w drzwiach a sama obudowa z lusterkiem i kawałkiem ramiona odleciała ( znalazłem na poboczu).
Czy ten mechanizm da się złożyć ? To jest mocowane na klej ?
loko34
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2017, o 10:24
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jacek

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: loko34 »

Problem w tym że masz najdrozsza wersję lusterka kup sobie 13 pionowe kompletne lusterko osobno wkład fotochromatyczny a te dwa brakujące przewody pożyczysz ze starego lusterka. Sama podstawa z wiązką w ASO to koszt 1200 pln

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka


zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: zeluspl »

Oo super pomysł. Zamawiam pod kolor lusterko lewe udało się znaleźć. Czy lusterko fotochromatyczne jest gdzieś dostępne ? Nie mogę znaleźć takiego.. moje miało jakieś blaszki z przewodem od góry i dołu mocowane przy lusterku..
koleś1
Posty: 251
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: koleś1 »

zeluspl pisze: 18 cze 2020, o 08:17 moje miało jakieś blaszki z przewodem od góry i dołu mocowane przy lusterku..
Góra i dół to zasilanie fotochromu. Może niedoczytałem lub Ty nie napisałeś, które to lusterko.
Tu masz prawe:
https://allegro.pl/oferta/superb-ii-sko ... 9253516281
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
koleś1
Posty: 251
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: koleś1 »

koleś1 pisze: 18 cze 2020, o 15:49
zeluspl pisze: 18 cze 2020, o 08:17 moje miało jakieś blaszki z przewodem od góry i dołu mocowane przy lusterku..
Góra i dół to zasilanie fotochromu. Może niedoczytałem lub Ty nie napisałeś, które to lusterko.
Tu masz prawe:
https://allegro.pl/oferta/superb-ii-sko ... 9253516281
A tu lewe:
https://allegro.pl/oferta/wklad-szklo-l ... 9354331327
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: zeluspl »

Nie rozumiem, skąd się biorą ceny tych wszystkich części.. wszystko co potrzebuje do swojej sb to kosmos w porownaniu do innych wersji..
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1826
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II Kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: marioti »

A tak zapytam, czy w swojej historii motoryzacyjnej, miałeś jakieś auto lepiej wyposażone i conajmniej z tego samego rocznika, co obecny superb?
No więc wg mnie, ceny części do Kury wcale nie są drogie. Sprawdź sobie chociażby ile kosztuje taki fotochrom, do jakiegokolwiek Audi z podobnego rocznika.

Z drugiej strony polityka koncernów w kwestii cen części, jest czasem zaskakująca.
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: zeluspl »

Tak miałem peugota 508 2016 rok i czesci byly smiesznie niskie - rownie dobrze wyposażone..

Wracając do lusterka.. kupiłem tak jak ktoś doradził lusterko 13 pin (oryginalne to 13+2 pin) i jest problem..
Przy ustawieniu pokrętła do regulacji lusterek na L (wiadomo lewe lusterko) również przestawia mi się prawe.. da radę to jakość rozgryźć samemu ?
Dodam, że gdy przestawiam prawe lusterko wszystko jest ok.. lewe nie drgnie
loko34
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2017, o 10:24
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jacek

Re: Urwane lusterko. Wymiana

Post autor: loko34 »

W menu licznika zmien sposób ustawiania lusterek

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ