Kamera cofania

mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Kamera cofania

Post autor: mario789 »

Witam serdecznie,

Jako świeży użytkownik superba (sedan) myśle o doposażeniu auta w brakujące udogodnienie jakim jest kamera cofania. Nie mam wycieraczki tylnej szyby i szukałem informacji odnośnie kamery i chciałem potwierdzić jedna kwestiez.

W moim przypadku powinienem szukać kamery bez systemu czyszczącego z racji braku tej wycieraczki? Czy ta będzie odpowiednia ? - 3V0827566A zależy mi na dynamicznych liniach skrętnych i dodatkowych opcjach tj:

„parkowanie równoległe
parkowanie prostopadłe
podjazd pod hak
obraz szerokokątny - wyjazd z parkingu”

I w tym przypadku jakiego konkretnie modelu powinienem szukać?

Mój superb 2.0tdi 190km style 6at 2015 rok
Z góry dziękuje za podpowiedzi :)
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Kamera cofania

Post autor: kacluk »

Było to już całe przewałkowane.. nawet na briskodzie.. wystarczy poszukać.
Nawet kodowanie kamery przez odb 11 całe opisałem ze zdjęciami.. banalnie proste 10min i zakodowane.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Kamera cofania

Post autor: maureliusz »

kacluk pisze:Było to już całe przewałkowane.. nawet na briskodzie.. wystarczy poszukać.
Nawet kodowanie kamery przez odb 11 całe opisałem ze zdjęciami.. banalnie proste 10min i zakodowane.
Chociaż linki mogłeś koledze wrzucić... Wiem ale nie powiem...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Kamera cofania

Post autor: kacluk »

mogłem.. ale musiałbym także ich poszukać? a regulamin czytałeś? Mogłeś chociaż w wyszukiwarkę na forum wpisać kamera cofania.. jest pełno wyników..

Ale oczywiście najłatwiej założyć konto i zdublować temat.. bo ktoś jest leniwy aby poszukać samemu..

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=10443
https://www.briskoda.net/forums/topic/3 ... a-install/

itp...
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Kamera cofania

Post autor: maureliusz »

Are You talking to me MEN???

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Kamera cofania

Post autor: kacluk »

Sory myślałem że to autor postu.. Bo szukanie za kogoś i wklejanie linków to bezsensowna sprawa.. Ktoś założył konto i od razu jedzie z tematem który był grubo wałkowany..
Kiedyś miałem dobry humor i opisałem kodowanie kamery za pomocą obd11 jak i całe rozprowadzenie kabli w skodzie + linkiem do kamery którą ja użyłem.. Także rozpisałem na obrazkach jak najprościej zasilanie kamery podpiąć pod wiązkę lampy tylnej. Wrzuciłem tu jak i na forum briskody..
A tu masz ponownie pytanie o to samo.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Kamera cofania

Post autor: mario789 »

Szanowy Kolego,

po pierwsze to dziękuje za instrukcję co powinienem zrobić, lecz z całym szacunkiem nie musisz się wymądrzać bo jeśli nie masz ochoty pisać to wystarczyło temat zignorować. Zadałem w moim odczuciu dość konkretne pytanie, jeśli ktoś będzie mieć ochotę odpowie. Co do sposobu realizacji adaptacji to nie muszę robić tego ja, tylko zewnętrzny serwis a że chciałem jedynie potwierdzić przed zakupem kamery to już druga strona medalu.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Kamera cofania

Post autor: kacluk »

Równie dobrze zewnętrzny serwis może Ci kamerę zainstalować Szanowny kolego..
Poza tym Kamery z liniami dynamicznymi jeśli kupisz nową to musisz ją skalibrować przy użyciu specjalnej maty, dlatego ludzie używają kamer wyciągniętych z vw które już są skalibrowane.

Poza tym moje zachowanie wynika z tego jak mnie kiedyś tu potraktowano.. Za podobną błachostkę. Wiec lepiej zawsze chociaż przeszukać czy to czego szukasz nie było już omówione. A temat kamery do s3 to chyba cały przewałkowany już został.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Kamera cofania

Post autor: mario789 »

Szanowny Kolego,

zewnętrzny serwis montuje mi właśnie wspomnianą wyżej kamerę ale korzystam jedynie z ich usług w zakresie fizycznego montażu, sprzęt dostarczam ja. Doskonale rozumiem, że się odgryzłeś w związku z potraktowaniem Ciebie przez kogoś innego w analogicznej sytuacji także tutaj nie będzie dygresji. Wracając do wątku, już wcześniej przeczytałem wymienione wyżej tematy i nie padła tak konkretna odpowiedź na sygnaturę kamery, jaką wymieniłem w pierwotnym poście. Nie interesowały mnie zakupy na "Alli" więc podałem konkretny model kamery z zapytaniem czy będzie ok.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Kamera cofania

Post autor: kacluk »

tu masz ori kamerę jakie na briskodzie używano :
3V0827566A (twoja) , 5Q0 980 556

tu masz nowe części kamera+ wiązka kabla..

https://www.carsystems.eu/skoda-superb- ... s,tag.html

Przemyśl czy chcesz tyle inwestować. Ja mam chińczyka z ali.. działa jak oryginał. i nie żałuję.. bo superb jest tak tandetnym autem że tylko czekam kiedy znajdę coś na jego zastępstwo
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Kamera cofania

Post autor: mario789 »

dziękuję bardzo.

co do kwestii tandety to nie mogę się wypowiedzieć bo mam go za krótko, za to wcześniej miałem golfa mk7 w wersji highline z praktycznie całym możliwym wyposażeniem i powiem Ci szczerze, że ostatni retrofit tak mnie zagotował, że postanowiłem się go pozbyć.

kwestia do przemyślenia w takim razie z tą kamerką, a powiedz mi jeśli możesz czy rozdzielczość i kąt widzenia jest taki sam jak w przypadku oem?
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Kamera cofania

Post autor: kacluk »

znajomy który ma kamerę w s3 ori z liniami skrętnymi porównywał z moja chińską.. i w rozdzielczości nie ma różnicy.. Kamera działa poprawnie-jak oryginał jedynie linie się nie skręcają.. Największa róznica jest między brak kamery a mieć kamerę.. nie ma dużej różnicy między statyczne a dynamiczne linie.. I tak nic lusterek Ci nie zastąpi.

Instalację można samemu zrobić (Kamera statyczna 2 przewody do radia/dynamiczna 4przewody są) w 1 dzień i zakodować np obd 11 i sporo kasy zostaje w kieszeni.. Ja swojego s3 mam od 1.5roku.. mam model 2016 2.0tdi dsg z przebiegiem obecnie 64k km.. Auto jest strasznie głośne.. jakby to jakiś hyundai czy inne coś było.. Mi skoda ściągała opony 68db ultraciche bo inaczej nie chciałem kupić auta. Mój pierwszy i ostatni vag.. za dużo problemów już miałem przez ten rok.. Dziwne bo przebieg znikomy mam ale na szczęście nadal jest gwarancja
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Kamera cofania

Post autor: mario789 »

no to faktycznie nieciekawie. Z tą gwarancją to różnie bywa, ja miałem z golfem przebój bo ciekł mi dach w nowym aucie i serwis próbował zwalić winę na mnie, że coś grzebałem przy przelotce któ®a znajduje się na górze klapy od bagażnika. Długa batalia była ale finalnie ogarnęli teamt i pranie tapicerki po zaciekach od deszczu
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Kamera cofania

Post autor: kacluk »

ja walczę z schowkiem pasażera który mi się sam otwiera.. a jeśli nie to skrzypi i trzeszczy podczas jazdy.. miałem już błąd selektora skrzyni biegów.. i Pan z aso przyjechał do mnie pod dom i kazał jeździć.. bo to było podczas lockdownu w UK.. i po 3tygodniach było coraz gorzej aż całkiem coś padło.. Naprawiali 3dni.. bo od tego że jeździłem coś więcej padło. A samo działanie dsg z tym lagiem na reakcję gazu to jakaś pomyłka..

Ogółem jakość jest bardzo słaba.. od mycia na myjce mam odbicia na lakierze- wygląda jakbym miał 200k najechane.. Nawet światła bixenony w skodzie to jakaś porażka..
Skodę wybrałem tylko dlatego że łatwo dpf monitorować telefonem a ja głównie po mieście jeżdżę.
Ja każde swoje auto oceniam po zrobieniu trasy UK-PL ->PL-UK.. więc prawie 4000km.. autostradami.. i skoda hałasem jest porównywalna z hyundaiem i30..
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Kamera cofania

Post autor: mario789 »

w jaki sposób monitorujesz telefonem dpf? korzystasz z jakiejs apki po obd np obd eleven?

to faktycznie słabo, ale moje ogólnie zdanie jest słabe jeśli chodzi o jakość obsługi w aso. NIe zapomne rozmowy z serwisem gdzie pan dziwił się czemu robie olej i wszystkie filtry w golfie w interwale co 10-12tys km skoro moge jezdzic na LL co 30tys. I wcześniej miałem f10 i robilem co max 15 tys serwis i co 60tys w automacie zf i samochod przy sprzedazy mial 180tys a nowy wlasciciel jeszcze kilka miesiecy po sprzedazy dzwonil z podziekowaniami za serwis i nawet chivasa podeslal :)

serwisy sa nastawione na monete, ale wiedzy tam nie uświadczysz niestety
ODPOWIEDZ