Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
m_michu
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 12:28
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: m_michu »

Zamowiony 20.09.20 w toruniu jest juz na parkingu, we wtorek odbiór. Wszystko zgodnie z datami podawanymi od dealera.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kefirek »

Dzisiaj byłem w salonie i mam terminy. Pierwszy superb 3 tydzień 2021, drugi superb 4 tydzień 2021. Do drugiego superba ląduje jeszcze 4x4 i kamera 360 ale teoretycznie data nie powinna się zmienić. Oczywiście jest dopłata do rocznika 2021.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1055
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kuster »

kefirek pisze: 23 lis 2020, o 15:47 Dzisiaj byłem w salonie i mam terminy. Pierwszy superb 3 tydzień 2021, drugi superb 4 tydzień 2021. Do drugiego superba ląduje jeszcze 4x4 i kamera 360 ale teoretycznie data nie powinna się zmienić. Oczywiście jest dopłata do rocznika 2021.
Jakie to jest chore... Kupisz samochód w listopadzie/grudniu i płacisz kwotę XXX
Kupujesz kropka w kropkę IDENTYCZNY samochód tylko że w styczniu... już wpada w nowy rocznik i do tego dopłata narzucona przez dealera...

Tak prawdę powiedziawszy to jak zamawiasz w roku 2020 a przez obsuwę producenta samochód dostajesz w nowym roku to dealer powinien zapewnić ci cenę za jaką był samochód skonfigurowany...

Produkcja samochodu jest taka sama a to że naliczają dodatkowe koszta to jest tylko i wyłącznie ich wymysł - dodatkowa kasa...

I to skur wy synstwo... Jak Ci się nie podoba to możesz zrezygnować...
Gorzej jak już zaliczka jakaś wpłacona a oni twierdzą że jak rezygnujesz to nie mają obowiązku jej zwracać...
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
superadmin
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2020, o 20:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Witek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: superadmin »

U mnie dealer Zimny w Łodzi, ul Rzgowska zachował się z klasą. Rocznik 2020 kupiłem prawie w cenie 2019, po tym jak pracownik pogniótł mi pierwszego superba dzień przed wydaniem z salonu. :shock:
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kefirek »

no jest to chore ale defacto nie masz na to wpływu, teoretycznie jak ktoś kupuje stricte prywatnie to przy odsprzedaży może mieć lepszą cenę za rocznik. Jak to leci w leasing na 3-4 lata a potem nowa fura to rocznik nie ma żadnego znaczenia. Zastanawiałem się nawet nie czy pójść do prawnika, z tym zamówieniem ale co ciekawe dealer wpisuje w zamówienie informację, że do czasu odbioru samochodu mogą podnieść cenę, a klient w takiej sytuacji może albo tylko zaakceptować albo zrezygnować z zakupu. Podobnie było u mnie po info o podwyżce mogłem zrezygnować z zakupu i salon oddaje kasę. Ale finalnie potwierdziłem, w międzyczasie odwiedziłem salon VW zobaczyć Arteona Shooting Brake i auto super, z chęcią bym zamienił na Superba Sportline, ale VW upadł chyba na głowę z ceną. Katalogowo auto skonfigurowane tak jak Superb (jedyna różnica to w Arteonie dorzuciłem HeadUp) i cena ponad 270 tysięcy.....dealer daje jakiś tam rabat ale to i tak jesteśmy na poziomie 240-250 tys. Gdzie w Sportlinie zamykam się w ~195 tysiącach i nie mam tylko Webasto. Ktoś w VW upadł chyba na głowę, w takich pieniądzach kupi się auta klasy premium i to nie w wersji bieda - A5, A4 Avant, BMW 3 w kombi etc. Ok - może trochę mniejsze ale nie wiem kto zapłaci taką kasę za VW.
No nic pozostaje czekać na superby, zwłaszcza, że mimo iż będzie to rocznik 2021 wpłata własna pójdzie w koszty na 2020.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

kefirek pisze: 23 lis 2020, o 23:13 Ktoś w VW upadł chyba na głowę, w takich pieniądzach kupi się auta klasy premium i to nie w wersji bieda - A5, A4 Avant, BMW 3 w kombi etc. Ok - może trochę mniejsze ale nie wiem kto zapłaci taką kasę za VW.
No nic pozostaje czekać na superby, zwłaszcza, że mimo iż będzie to rocznik 2021 wpłata własna pójdzie w koszty na 2020.
Arteon to taka wersja premium Passata. Większy, bardziej elegancki, podobno bardziej komfortowy. I z pełnym wyposażeniem nadal wypada trochę taniej od marek premium, a podobno, jeśli chodzi o jakość elementów, jest jednak lepiej niż w
Passacie.
Nie wspominając już o Superbie, gdzie niestety spasowanie elementów trochę pozostawia do życzenia. Do tego jakieś drobne niedociągnięcia, typu skrzypiące amortyzatory, skrzypiące silniczki w klimatyzacji i pewnie kilka innych pierdół z serii TTTM.

Arteon podobno dostał też najnowszą wersję amortyzatorów (w ramach marek VW, Skoda, Seat), która ma o wiele lepiej wybierać nierówności. Jako jeden z pierwszych dostał pACC i pewnie jeszcze kilka innych technologii. Podejrzewam, że jak będą wchodziły jakieś przełomowe rozwiązania, to właśnie w Arteonie w pierwszej kolejności.
Fakt, że jednak ceny Arteona już są na tyle duże, że można się próbować pokusić na coś z tzw. marek premium z być może tylko trochę uboższym wyposażeniem.

Skoda sprzedaje się naprawdę szerokim zakresem wyposażenia (choć na LEDy w Superbie trochę trzeba było poczekać), dość szeroką gamą silników i bardzo konkurencyjną ceną (choć ta cena też już jest dość spora, jeszcze kilka lat temu 200 tys. zł za Skodę było nie do pomyślenia).

W kwestii terminów oczekiwania, ja zamawiałem 12.11.2020 i prognozowany termin produkcji to 12-13 tydzień 2021. Czas oczekiwania podobno mógłby być o 4-5 tyg. krótszy, gdybym nie dobierał koloru z czeskiej palety.

Btw. sprawdziłem dzisiaj, że w konfiguratorze pojawił się już silnik 206 kW, 400 Nm w zakresie 2 000 - 4 900 obr/min. Cena bez zmian w konfiguratorze, ale nie wiem, czy to jeszcze po prostu nie zostało zaktualizowane.
Zmiana momentu na 400 Nm w serii mnie trochę zaskoczyła.
ZenekPL
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2019, o 07:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ZenekPL »

Dostałem cynk, że autko moje już u dealera, tak więc w przyszłym tyg odbiór. zamawiane w 30tyg, 272 L&K
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kefirek »

caballero pisze: 25 lis 2020, o 23:25
kefirek pisze: 23 lis 2020, o 23:13 Ktoś w VW upadł chyba na głowę, w takich pieniądzach kupi się auta klasy premium i to nie w wersji bieda - A5, A4 Avant, BMW 3 w kombi etc. Ok - może trochę mniejsze ale nie wiem kto zapłaci taką kasę za VW.
No nic pozostaje czekać na superby, zwłaszcza, że mimo iż będzie to rocznik 2021 wpłata własna pójdzie w koszty na 2020.
Arteon to taka wersja premium Passata. Większy, bardziej elegancki, podobno bardziej komfortowy. I z pełnym wyposażeniem nadal wypada trochę taniej od marek premium, a podobno, jeśli chodzi o jakość elementów, jest jednak lepiej niż w
Passacie.
Nie wspominając już o Superbie, gdzie niestety spasowanie elementów trochę pozostawia do życzenia. Do tego jakieś drobne niedociągnięcia, typu skrzypiące amortyzatory, skrzypiące silniczki w klimatyzacji i pewnie kilka innych pierdół z serii TTTM.

Arteon podobno dostał też najnowszą wersję amortyzatorów (w ramach marek VW, Skoda, Seat), która ma o wiele lepiej wybierać nierówności. Jako jeden z pierwszych dostał pACC i pewnie jeszcze kilka innych technologii. Podejrzewam, że jak będą wchodziły jakieś przełomowe rozwiązania, to właśnie w Arteonie w pierwszej kolejności.
Fakt, że jednak ceny Arteona już są na tyle duże, że można się próbować pokusić na coś z tzw. marek premium z być może tylko trochę uboższym wyposażeniem.

Skoda sprzedaje się naprawdę szerokim zakresem wyposażenia (choć na LEDy w Superbie trochę trzeba było poczekać), dość szeroką gamą silników i bardzo konkurencyjną ceną (choć ta cena też już jest dość spora, jeszcze kilka lat temu 200 tys. zł za Skodę było nie do pomyślenia).

W kwestii terminów oczekiwania, ja zamawiałem 12.11.2020 i prognozowany termin produkcji to 12-13 tydzień 2021. Czas oczekiwania podobno mógłby być o 4-5 tyg. krótszy, gdybym nie dobierał koloru z czeskiej palety.

Btw. sprawdziłem dzisiaj, że w konfiguratorze pojawił się już silnik 206 kW, 400 Nm w zakresie 2 000 - 4 900 obr/min. Cena bez zmian w konfiguratorze, ale nie wiem, czy to jeszcze po prostu nie zostało zaktualizowane.
Zmiana momentu na 400 Nm w serii mnie trochę zaskoczyła.
Arteon jest na pewno większy aniżeli Passerati, stał obok Pasek w kombi w R-linie i w Arteonie dużo więcej miejsca - porównywalne z Superbem. Porównując Superba MY2021 i Artka MY2021 wyposażeniowo jest 1:1 a watpie aby w tym samym koncernie np. ACC czy martwe pole inaczej działało inaczej w Skodzie i inaczej VW. LEDy matrycowe - ok tutaj z tego co wiem w VW jest więcej diód niż Superb, ale już ponoć nowa Octavia wyprzeda ze swoimi światłami VW. Jakość wnętrza? hmm nowy arteon ma teraz sterowanie klimaryzacją full dotykowe czy to takie super, nie wiem. czytając forum Artka wszyscy się śmieją, ze VW kupiło sterowanie na Aliexpress :D

Co do cen, to generalnie wogóle samochody strasznie podrożały. Dla przykładu w 2018 roku kupowany Peugeot 208 z wyprzedaży 2017. Auto praktycznie kompletne w benzynie (bez szyberdachu, skóry i grzania foteli) cena 54 000PLN z oponami zimowymi, felgami stalowymi, listawmi progowymi czy osłoną silnika. Teraz taki Pug 208 bez 80 tysięcy nie ma co podchodzić. A mówimy o aucie segmentu B!.

Skoda podobnie, Octavia III Ambition z pakietem Style, benzyną 1,4 140KM i jakimś dodatkami kosztowała chyba 70 parę tys PLN w 2016, teraz za 70 tys to nie ma co się rozglądać za Skodą w wersji bieda.
Jak stały superby wcześniej nie wiem, jakkolwiek doposażony superb w TDI 4x4 nie przekroczył 200 000koła (szczegóły w temacie o rabatach), taki sam arteon po rabatach 250 000. Sorry nie jest wart takich pieniędzy.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

kefirek pisze: 26 lis 2020, o 10:52
Arteon jest na pewno większy aniżeli Passerati, stał obok Pasek w kombi w R-linie i w Arteonie dużo więcej miejsca - porównywalne z Superbem. Porównując Superba MY2021 i Artka MY2021 wyposażeniowo jest 1:1 a watpie aby w tym samym koncernie np. ACC czy martwe pole inaczej działało inaczej w Skodzie i inaczej VW. LEDy matrycowe - ok tutaj z tego co wiem w VW jest więcej diód niż Superb, ale już ponoć nowa Octavia wyprzeda ze swoimi światłami VW. Jakość wnętrza? hmm nowy arteon ma teraz sterowanie klimaryzacją full dotykowe czy to takie super, nie wiem. czytając forum Artka wszyscy się śmieją, ze VW kupiło sterowanie na Aliexpress :D
Jasne, jeśli chodzi o sam zakres wyposażenia, to pewnie prędzej czy później trafia to do takiej Skody, ale po prostu w Arteonie z reguły jest wcześniej. Do tego dochodzi spasowanie elementów czy lepsze wycieszenie.
Oczywiście, że są różnice między poszczególnymi elementami wyposażenia w ramach marek czy modeli.
Swoją drogą, to podobno Arteon obecnie ma jedno z najgorzej działających ACC w grupie, nieaktualizowane od momentu wejścia modelu na rynek. :D
kefirek pisze: 26 lis 2020, o 10:52
Co do cen, to generalnie wogóle samochody strasznie podrożały. Dla przykładu w 2018 roku kupowany Peugeot 208 z wyprzedaży 2017. Auto praktycznie kompletne w benzynie (bez szyberdachu, skóry i grzania foteli) cena 54 000PLN z oponami zimowymi, felgami stalowymi, listawmi progowymi czy osłoną silnika. Teraz taki Pug 208 bez 80 tysięcy nie ma co podchodzić. A mówimy o aucie segmentu B!.

Skoda podobnie, Octavia III Ambition z pakietem Style, benzyną 1,4 140KM i jakimś dodatkami kosztowała chyba 70 parę tys PLN w 2016, teraz za 70 tys to nie ma co się rozglądać za Skodą w wersji bieda.
Jak stały superby wcześniej nie wiem, jakkolwiek doposażony superb w TDI 4x4 nie przekroczył 200 000koła (szczegóły w temacie o rabatach), taki sam arteon po rabatach 250 000. Sorry nie jest wart takich pieniędzy.
Jak w 2016 r. zamawiałem Superba, to w konfiguratorze łatwo nie było skonfigurować modelu za 200 tys. zł. Chyba Ambition, jak się nabrało dodatków i później, jak wchodził Sportline.

Pewnie musiałbym sam pojeździć takim Arteonem, żeby mieć jakiekolwiek porównanie.
Tylko siedziałem w środku i sprawiał wrażenie zdecydowanie lepiej wykończonego od Superba.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MILeq »

Dez71 pisze: 10 lis 2020, o 17:07
wartek pisze:U mnie zamówiony 26.09 272KM i ciągle nie ma daty produkcji, ktoś ma podobnie?
Ja na mój czekałem 3 m-ce ale 2.0 TSI. Ciekaw
jestem jak ten 272 KM będzie śmigać?
Ja Ci powiem, bo jestem na świeżo: będzie zapierdalać, ale dystyngowanie i bez sportowego warkotu :mrgreen:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orlik »

Przez chwilę ;P
adamshimself
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2016, o 20:54
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: CZN

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: adamshimself »

272KM L&K zamówiony w drugim tygodniu października stoi już gotowy do odbioru.
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: SS »

Dzisiaj dostałem informację, że 2,0TSI 190KM nadal nie wchodzą na produkcję. 2,0TDI 200KM produkuje się normalnie i 2,0TSI 272/280KM też. Ktoś może to potwierdzić info dla TSI 190KM ?
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

Dziś dostałem informację, że moje zamówienie nadal nie ma nadanego terminu. Prognozowany to marzec / kwiecień 2021.
Zamówienie składałem 12.11.2020. Silnik 2.0 TSI 280 KM.
orzech50
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2020, o 14:46
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Łukasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orzech50 »

caballero pisze: 15 gru 2020, o 20:41 Dziś dostałem informację, że moje zamówienie nadal nie ma nadanego terminu. Prognozowany to marzec / kwiecień 2021.
Zamówienie składałem 12.11.2020. Silnik 2.0 TSI 280 KM.
Jutro odbieram auto (zamówione 01.09- 1.5TSI ), ale moj sprzedawca mowil, ze gdybym zamowil benzynowy silnik troche pozniej, to bylby problem, bo podobno do końca roku beda produkowane tylko diesle.
ODPOWIEDZ