Nie odbijający drązek DSG

hukol
Posty: 7
Rejestracja: 8 gru 2019, o 19:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Nie odbijający drązek DSG

Post autor: hukol »

Witam
Zwracam się z pytaniem do szanownych użytkowników. W niespełna rocznym superbie mam problem z działaniem drążka dsg. W czasie zmiany z trybu s na d, zdarza się że wybierak nie powraca na swoją pozycję. To samo ma miejsce przy trybie manualnym. Przy wybieraniu biegów "+" nie powraca na pozycję wyjściową. Ogólnie w porównaniu do dsg w VW, mam wrażenie że drążek nie chodzi z lekkością. ASO wyprawia cuda. W czasie ostatniej wizyty znaleźli zabrudzenia w przycisku przy gałce które mają odpowiadać za zła pracę skrzyni. Zabrudzeń nie usunęli twierdząc że za takie naprawy ASO nie odpowiada. Mało tego serwisant oświadczył że przy zmianie z s na d należy wciskać owy przycisk, tak samo przy zmianach w trybie manualnym. Z moje strony mam nieodparte wrażenie jak by przydało by się tam wpuścić wd40. Czy ktoś może postawić diagnozę?
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nie odbijający drązek DSG

Post autor: Tom-Tdi »

Myślę, że serwisant zapomniał co to jest dsg i jak działa....

Zmień serwis i na bardziej ogarnięty....

Jeśli nie potrafią wyczyścić to niech wymienia cały drążek skoro auto na gwarancji jest.
hukol
Posty: 7
Rejestracja: 8 gru 2019, o 19:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Nie odbijający drązek DSG

Post autor: hukol »

Ręce mi opadły jak usłyszałem że są zabrudzenia, jednak Skoda Polska nie zapłaci za czyszczenie, bo tego nie obejmuje gwarancja.
Pomijam że przycisk nie jest powodem problemów z przełączanie trybów jazdy.
Dodam że samochód trzeszczy jak stary tapczan, ale serwis oczywiście nic nie słyszy i trzaski muszą być na tyle duże by można było to nagrać i udokumentować...
Samochód za 180'000 a zagrywki jak w komisie u Zdzisia...
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1055
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Nie odbijający drązek DSG

Post autor: Kuster »

hukol pisze: 9 gru 2020, o 16:34 Ręce mi opadły jak usłyszałem że są zabrudzenia, jednak Skoda Polska nie zapłaci za czyszczenie, bo tego nie obejmuje gwarancja.
Pomijam że przycisk nie jest powodem problemów z przełączanie trybów jazdy.
Dodam że samochód trzeszczy jak stary tapczan, ale serwis oczywiście nic nie słyszy i trzaski muszą być na tyle duże by można było to nagrać i udokumentować...
Samochód za 180'000 a zagrywki jak w komisie u Zdzisia...
To wszystko to nie wina samochodu tylko serwisu..

Miną lata zanim w PL będzie obsługa klienta z prawdziwego zdarzenia...
Ja mam SS3 z przebiegiem już prawie 450tys km i nie mam (odpukać) problemów z pracą DSG czy też zawieszeniem...

Jak ASO olewa to tak jak już ktoś wspomniał
Spróbuj zmienić serwis... Jak są to małe zabrudzenia to spróbuj wyczyścić...
Praca DSG była od początku taka dziwna?
Jak dbasz tak masz
ODPOWIEDZ