Android auto przestało zaznaczać trasę kolorem

jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Android auto przestało zaznaczać trasę kolorem

Post autor: jorgus »

Witam,

Czy Wam też Android auto przestało zaznaczać trasę niebieskim kolorem? Bez tego ciężko widzieć gdzie skręcić - pojawiają się jakieś marne kontury strzałki na skręcie ale to zbyt słabe do nawigacji w miejskim gąszczu. Widzę parę komentarzy na google play że ostatnia aktualizacja to mogła zfaczyć. Ktoś próbował zwalczyć - ręczny downgrade apki?

Mowa oczywiście o biedanawigacji telefonem podłączonym po USB, nie Skodzianej :-)
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Android auto przestało zaznaczać trasę kolorem

Post autor: daro »

Zrestartuj swój telefon :)
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android auto przestało zaznaczać trasę kolorem

Post autor: jorgus »

OK, spróbuję i dam znać :) Na telefonowej mapie trasa jest zaznaczona, więc ewidentnie jakiś zgrzyt przy Android Auto tylko jest.
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android auto przestało zaznaczać trasę kolorem

Post autor: jorgus »

Chyba pomogło, przynajmniej w trybie nocnym, dzięki :) Ogólnie to coś ciężko teraz to połączenie z telefonem męczy - trzeba cierpliwości i czasem kilka prób. Mam wrażenie, że lepiej kiedyś mu szło.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android auto przestało zaznaczać trasę kolorem

Post autor: caballero »

Ja zauważyłem, że jak najpierw telefon połączy się z samochodem przez Bluetooth, to Android Auto załapuje za pierwszym lub drugim razem. Jak wcześniej się nie połączy, to potrzeba czasem 5-6 prób, a czasem w ogóle się nie połączy aż do restartu telefonu.

I tak, jeszcze jakiś czas temu, wystarczyło, że podłączałem kabel i od razu załapywało. A od kilku, może kilkunastu miesięcy, jest z tym większy problem.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Android auto przestało zaznaczać trasę kolorem

Post autor: orlik »

Spróbuj jeszcze zwolnić jego pamieć podręczną - jakąś tam funkcje czyszczenia czy jak to się tam nazywa. Miałem tak kiedyś w słabszym telefonie, też nie łączyło za każdym razem, wieszało się itp. i pomagało mi to czyszczenie. Od roku mam wydajniejszy telefon, kabel cały czas ten sam, a problemów z łączeniem i zawieszaniem AA nie mam żadnych.
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Android auto przestało zaznaczać trasę kolorem

Post autor: daro »

To chyba jakiś bug wersji 6.0.6x, bo nie miałem takich problemów a po aktualizscji do najnowszej wersji AA problemy są
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android auto przestało zaznaczać trasę kolorem

Post autor: jorgus »

W niedzielę mi spoko działało, ale nie włączałem nawigacji od razu po odpaleniu auta - chwilę pojeździłem wcześniej. W każdym razie trasę widać na mapie na niebiesko, na szaro te alternatywne - to najważniejsze :-)
ODPOWIEDZ