Pytania od świeżaka

skejcikk1
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190KM
Imię: Karol

Pytania od świeżaka

Post autor: skejcikk1 »

Cześć wszystkim.
Na wstępie jako nowy użyszkodnik forum zawalę was kilkoma pytaniami, na które mam nadzieję odpowiecie.
Nie znam wielu szczegółów dotyczących mojego przyszłego(mam nadzieję) auta, wiem tylko tyle: Kombi, 2010, 2.0 diesel, 140KM, radio Amundsen, skrzynia DSG.
Przesiadam się z Citroena C5 X7 2013 2.2 HDi 204KM wersja exclusive.
Mam kilka pytań dotyczących przyszłego samochodu, a właściwie modyfikacji/ulepszeń których będę mógł się podjąć.
Z góry zaznaczam, że przeszukałem forum i internet, przeczytałem kilka postów ale dobrze by było zebrać wszystko w jednym wątku i zostawić dla potomnych(post będę aktualizował w miarę postępów)

1. Co jest potrzebne do przerobienia klapy bagażnika na elektrycznie otwieraną z przycisku i/lub pilota?
2. W samochodzie jest Radio Amundsen (nie jestem pewny, czy plus czy zwykła wersja) jakie mapy są najaktualniejsze. Jak wgrać najnowsze? Istnieje jakiś sposób na aktualizację oprogramowania, odblokowanie ukrytych funkcji? Jeśli Amundsen to bardzo złe radio, przeżytek, jakie inne radio polecacie najlepiej żeby obsługiwało Apple CarPlay(może być chińczyk z ali, ważne żeby był sprawdzony)
3. Samochód ma tylko czujniki parkowania tył, czy jest możliwość i co potrzebne do dołożenia czujników na przód + kamery cofania? Najlepiej do oryginalnego radia żeby nie dokładać wyświetlaczy na lusterko np.
4. Jaki interfejs diagnostyczny wybrać? Mam gdzieś do Audi A4 B5 Viakena Dokładnie taki ale on raczej nie obsłuży SSB2. Wybrać inny od Viakena + VCDS, czy lepszą opcją będzie OBDEleven a może jeszcze coś sprawdzonego macie?

Liczę na satysfakcjonujące odpowiedzi. Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Gracek
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2020, o 18:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Gracjan

Re: Pytania od świeżaka

Post autor: Gracek »

4. Jak chcesz korzystać z diagnostyki na telefonie to obdeleven a jak więcej możliwości i program na komputer to vcds wersja "ryżowa".
skejcikk1
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190KM
Imię: Karol

Re: Pytania od świeżaka

Post autor: skejcikk1 »

Gracek pisze: 19 lut 2021, o 07:48 4. Jak chcesz korzystać z diagnostyki na telefonie to obdeleven a jak więcej możliwości i program na komputer to vcds wersja "ryżowa".
Dzięki, a jaki interfejs kupić do VCDS? OBD11 kupię na pewno, ale VCDS też by się przydał.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1826
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Pytania od świeżaka

Post autor: marioti »

na aliexpress masz tego od zatrzęsienia.
Osobiście mam kabel pod VCDS od http://www.e-service.info.pl/
drożej, ale zawsze masz jakieś wsparcie (również programowe), z którego osobiście korzystałem już 3x
skejcikk1
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190KM
Imię: Karol

Re: Pytania od świeżaka

Post autor: skejcikk1 »

marioti pisze: 19 lut 2021, o 12:45 Osobiście mam kabel pod VCDS od http://www.e-service.info.pl/
Dzięki, chyba zamówię od nich. Taki kabel wystarczy żeby połączyć samochód z laptopem i VCDS? Do A4 B5 potrzebowałem jeszcze czegoś w stylu "centralki" bo sam kabel OBD-USB nie wystarczył.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1826
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Pytania od świeżaka

Post autor: marioti »

nie wiem o czym mowa. Kabel wygląda tak jak na ich stronie, oprócz laptopa niczego więcej nie potrzebujesz (soft dostaniesz z kablem). Napisz tylko do gościa jaki rocznik auta będziesz obsługiwał tym kablem. Ja kupiłem go wersję vag002 dawno temu do obsługi starszych aut (seat 2001 i Touareg 2005), potem kupiłem kurę z 2012 i wysyłałem kabel do nich na upgrade softu. Teraz obsługuję auta z VAG-a do 2016r
Awatar użytkownika
Gracek
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2020, o 18:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Gracjan

Re: Pytania od świeżaka

Post autor: Gracek »

Wystarczy sam kabelek. Kup na ali. Za około 100zł masz interfejs na atmedze (czyli zawsze go zaktualizujesz i naprawisz). Za około 200zł jest hex v2, który obsługuje już platforme mqb. Na olx też kupisz tylko cena x3.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Pytania od świeżaka

Post autor: leszekmw »

a skąd taka zamiana ..c5 to fajny wóz..
skejcikk1
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190KM
Imię: Karol

Re: Pytania od świeżaka

Post autor: skejcikk1 »

leszekmw pisze: 19 lut 2021, o 16:51 a skąd taka zamiana ..c5 to fajny wóz..
Owszem, bardzo fajny. Ale koszta utrzymania(ubezpieczenie, podatek drogowy) tego samochodu mnie przerastają to raz. A dwa, żona zawsze chciała SuperB i trafiła się okazja. Nie mam sentymentu do samochodów (co prawda mega mi się podoba ten Citroen) i najchętniej to wziąłbym samochód w abonament żeby co rok wymieniać ale żona nie chce się zgodzić bo twierdzi, że samochód musi mieć na własność.
skejcikk1
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190KM
Imię: Karol

Re: Pytania od świeżaka

Post autor: skejcikk1 »

marioti pisze: 19 lut 2021, o 15:48 nie wiem o czym mowa. Kabel wygląda tak jak na ich stronie, oprócz laptopa niczego więcej nie potrzebujesz (soft dostaniesz z kablem). potem kupiłem kurę z 2012 i wysyłałem kabel do nich na upgrade softu. Teraz obsługuję auta z VAG-a do 2016r
Dzięki, tak też zrobię.
Gracek pisze: 19 lut 2021, o 15:51 Wystarczy sam kabelek. Kup na ali. Za około 100zł masz interfejs na atmedze (czyli zawsze go zaktualizujesz i naprawisz). Za około 200zł jest hex v2, który obsługuje już platforme mqb.
Przemyślę to, ale wolę mieć od razu i wybiorę jakiegoś polskiego dystrybutora :)
ODPOWIEDZ