Przegrzewająca się ładowarka indukcyjna

adeks
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2011, o 08:44
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Zielona Góra

Przegrzewająca się ładowarka indukcyjna

Post autor: adeks »

Cześć,
Od dwóch miesięcy jeżdżę nowym Superbem. Mam problem z przegrzewającą się ładowarką telefonu (wszystko oryginalne). Najpierw myślałem, że to telefon się przegrzewa (iPhone X) ale po kilku testach z różnymi telefonami okazuje się, że to jednak ładowarka nagrzewa się i rozgrzewa telefon (temp okoló 60 st, C.). Następuje to gdy telefon ładuje się w schowku dłużej niż godzina. Zgłaszałem to w serwisie ale twierdzą, że tak ma być - nawet powoływali się na zapis z instrukcji obsługi, żeby uważać bo można się poparzyć :shock:

Czy inni użytkownicy mogliby się podzielić spostrzeżeniami czy mają tak samo?
Kelso
Posty: 128
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: Przegrzewająca się ładowarka indukcyjna

Post autor: Kelso »

mam dokładnie tak samo z tą indukcją...jak tel poleży dłużej, to jest bardzo gorący, podobnie jak sama wkładka indykcyjna. Nic poza tym się nie dzieje, więc wydaje mi się, że tak musi być...Troche to dziwne, bo ten sam ładuje w domu ładowarką indukcyjną również i nie mam problemu z temperaturą.
Sdss
Posty: 541
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Przegrzewająca się ładowarka indukcyjna

Post autor: Sdss »

Tak nie powinno być. Nie powinno być tak, że telefon krzyczy, że mu za gorąco.
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Przegrzewająca się ładowarka indukcyjna

Post autor: roman_szpadel »

Czyli staroświecki uchwyt w kratce wentylacji i klima bije indukcję simply clever od skody?

W czasie jazdy po zadupiach lub polskich autostradach zdarzało mi się, że telefon grzał się od samego szukania sygnału non-stop. Ponoć wtedy ciągną dużo energii. Być może iphone widzi, że ma ładowanie i próbuję nawiązać łączność wykorzystując całą moc. Nie wiem, po prostu kojarzę problemy z grzejącymi się iphonami, na ładowaniu przez kabel w aucie. Te same telefony w domu nie grzały się nigdy.
pozdrawiam,
roman_szpadel
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Przegrzewająca się ładowarka indukcyjna

Post autor: ziom_pl »

Ja u siebie nie zauważyłem aby się jakoś znacząco nagrzewał. Oczy wiście jest ciepły, ale to normalne nagrzanie przy ładowaniu indukcyjnym. Nie zauważyłem takiego wzrostu temp jak piszesz, że około 60 stopni.
Trasy robię raczej długie a jeden z telefonów leży w indukcji do 4h. Telefony na zmianę iPhone X i 11pro. Auto przed liftem my2019
Awatar użytkownika
marcinsportline
Posty: 23
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 20:39
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Przegrzewająca się ładowarka indukcyjna

Post autor: marcinsportline »

Ja u siebie zauważyłem że bardziej się nagrzewa jak korzystam przy ładowaniu z android auto. Jak jest tylko ładowanie oczywiście jest cieplejszy ale nie mogę powiedzieć żeby się przegrzewał. Tel samsung s10

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ