Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

komoornik pisze: 19 kwie 2021, o 12:00 Dużo podobno zależy od slotów produkcyjnych danego dealera, ale fakt terminy teraz to trochę loteria.

Dlatego ja złożyłem zamówienie już teraz - mimo że auto potrzebne mi od stycznia.
Ale że każdy dealer ma swoje sloty w fabryce? Wydaje mi się, że najsensowniejszym odejsciem jest klepanie jednej wersji samochodu
swiss-mike
Posty: 29
Rejestracja: 8 mar 2021, o 15:47
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Imię: Michal

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: swiss-mike »

Czesciowo zwiazane z tematem (problem z polprzewodnikami): https://www.facebook.com/zacharoffpl/po ... 6371554066

Mam nadzieje, ze nie dostaniemy rykoszetem (przynajmniej ci, co zamowili w Q1).
komoornik
Posty: 1072
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

arczi901 pisze: 19 kwie 2021, o 13:23
komoornik pisze: 19 kwie 2021, o 12:00 Dużo podobno zależy od slotów produkcyjnych danego dealera, ale fakt terminy teraz to trochę loteria.

Dlatego ja złożyłem zamówienie już teraz - mimo że auto potrzebne mi od stycznia.
Ale że każdy dealer ma swoje sloty w fabryce? Wydaje mi się, że najsensowniejszym odejsciem jest klepanie jednej wersji samochodu
Taką informację przekazał mi jeden sprzedawca - akurat inne rzeczy które mówił się sprawdziły.

Podobno są jakieś sloty gwarantowane a jak przekroczą to jest kolejkowanie.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

komoornik pisze: 19 kwie 2021, o 14:23
arczi901 pisze: 19 kwie 2021, o 13:23
komoornik pisze: 19 kwie 2021, o 12:00 Dużo podobno zależy od slotów produkcyjnych danego dealera, ale fakt terminy teraz to trochę loteria.

Dlatego ja złożyłem zamówienie już teraz - mimo że auto potrzebne mi od stycznia.
Ale że każdy dealer ma swoje sloty w fabryce? Wydaje mi się, że najsensowniejszym odejsciem jest klepanie jednej wersji samochodu
Taką informację przekazał mi jeden sprzedawca - akurat inne rzeczy które mówił się sprawdziły.

Podobno są jakieś sloty gwarantowane a jak przekroczą to jest kolejkowanie.
Co prawda mam juz potwierdzony termin realizacji przez fabrykę ale w świetle newsa od Zachara na temat coraz to większych problemów z półprzewodnikami zastanawiam sie czy w ogole dojdzie w tym roku do produkcji mojej skodzinki.
Czekać za długo nie mogę bo obecny sprzęt zaczyna prosić o wizytę u mechanika
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pmi »

Z ciekawostek. odebrałem kurczaka w zeszłym tygodniu. Nie zamawiałem asystenta parkowania a dostałem. Jest przycisk i działa. Poza asystentem i vebasto brałem L&K ze wszystkim co się dało.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Danio »

Kochani, a mnie już szlag trafia. Swojego Superba zamawiałem w połowie stycznia w dosyć bogatej konfiguracji. Tydzień temu otrzymałem informację od dealera, że samochód już dojechał. Dzisiaj został sprawdzony i okazało się, że przez błędy produkcyjne (zgodnie z logami z końca stycznia wymontowano kilka modułów z wyposażenia i po tygodniu ponownie zamontowano) auto nie posiada opłaconego, opcjonalnego KESSY FULL z alarmem, na którym mi zależy. Dealer zaproponował oddanie 1300 zł z konfiguratora, ale nie satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie. Nie są też w stanie dołożyć brakującej części. Samochód nie może wrócić do fabryki na uzupełnienie braków. Tylko "przepraszam" i oddanie 1300 zł. Nie wyobrażam sobie pojazdu bez alarmu, ktoś mi stuknie na parkingu pod sklepem to nawet nic nie zawyje... Sprawę oczywiście zgłaszam do Skody i VW Polska, nie będę też czekał kolejnych 4-5 miesięcy, albo i więcej na nowe auto. Macie jakieś propozycje, co z tym fantem zrobić? Gdzie kontrola jakości? Nie istnieje?
Sdss
Posty: 541
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

Danio pisze: 19 kwie 2021, o 16:43 Kochani, a mnie już szlag trafia. Swojego Superba zamawiałem w połowie stycznia w dosyć bogatej konfiguracji. Tydzień temu otrzymałem informację od dealera, że samochód już dojechał. Dzisiaj został sprawdzony i okazało się, że przez błędy produkcyjne (zgodnie z logami z końca stycznia wymontowano kilka modułów z wyposażenia i po tygodniu ponownie zamontowano) auto nie posiada opłaconego, opcjonalnego KESSY FULL z alarmem, na którym mi zależy. Dealer zaproponował oddanie 1300 zł z konfiguratora, ale nie satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie. Nie są też w stanie dołożyć brakującej części. Samochód nie może wrócić do fabryki na uzupełnienie braków. Tylko "przepraszam" i oddanie 1300 zł. Nie wyobrażam sobie pojazdu bez alarmu, ktoś mi stuknie na parkingu pod sklepem to nawet nic nie zawyje... Sprawę oczywiście zgłaszam do Skody i VW Polska, nie będę też czekał kolejnych 4-5 miesięcy, albo i więcej na nowe auto. Macie jakieś propozycje, co z tym fantem zrobić? Gdzie kontrola jakości? Nie istnieje?
Iść do TVN Turbo, albo do Global Motors :mrgreen:

Na poważnie , jak wszędzie i jak ze wszystkim zdarzają się pomyłki.
Pomyłka raczej dilera, a nie fabryki. Przeprosili kasę oddali czego chcieć więcej?
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Danio »

Sdss pisze: 19 kwie 2021, o 17:00
Danio pisze: 19 kwie 2021, o 16:43 Kochani, a mnie już szlag trafia. Swojego Superba zamawiałem w połowie stycznia w dosyć bogatej konfiguracji. Tydzień temu otrzymałem informację od dealera, że samochód już dojechał. Dzisiaj został sprawdzony i okazało się, że przez błędy produkcyjne (zgodnie z logami z końca stycznia wymontowano kilka modułów z wyposażenia i po tygodniu ponownie zamontowano) auto nie posiada opłaconego, opcjonalnego KESSY FULL z alarmem, na którym mi zależy. Dealer zaproponował oddanie 1300 zł z konfiguratora, ale nie satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie. Nie są też w stanie dołożyć brakującej części. Samochód nie może wrócić do fabryki na uzupełnienie braków. Tylko "przepraszam" i oddanie 1300 zł. Nie wyobrażam sobie pojazdu bez alarmu, ktoś mi stuknie na parkingu pod sklepem to nawet nic nie zawyje... Sprawę oczywiście zgłaszam do Skody i VW Polska, nie będę też czekał kolejnych 4-5 miesięcy, albo i więcej na nowe auto. Macie jakieś propozycje, co z tym fantem zrobić? Gdzie kontrola jakości? Nie istnieje?
Iść do TVN Turbo, albo do Global Motors :mrgreen:

Na poważnie , jak wszędzie i jak ze wszystkim zdarzają się pomyłki.
Pomyłka raczej dilera, a nie fabryki. Przeprosili kasę oddali czego chcieć więcej?
Ale mnie nie interesują pomyłki w samochodach za takie pieniądze. W mojej pracy nie ma miejsca na babole, straciłbym klientów i mógłbym spakować rzeczy :)
Dealer twierdzi inaczej. Konfiguracja nie zgadza się z tą, jaką zamawiałem i tyle w temacie. Równie dobrze mógłbym otrzymać gołe auto, bez żadnych zamawianych dodatków (przecież kasa zostanie zwrócona). Trochę kiepskie myślenie. W głowie mi się nie mieści fakt ponownego czekania na rzecz, na którą odczekałem swoje...
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Opcje moim zdaniem są takie:
1. Nie odbierasz auta i zwrot pieniędzy w całości
2. Odbierasz auto z brakiem alarmu i po okresie gwarancji coś sam kombinujesz
3. Zamawiasz nowe auto lub bierzesz coś z placu co jest od ręki.

Innej opcji niestety nie ma. Nagłaśnianie tej sprawy niewiele da bo trochę sytuacja sie odmienia i to klientom zależy na samochodzie a nie dealerowi na sprzedaży. Kolejki są coraz większe także dealer nie musi sie martwić że nie będzie chętnych bo juz teraz ludzie ustawiają się na za 6msc
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Danio »

Tak myślę, dlaczego serwis nie może dołożyć tego alarmu, jaki w tym problem? Od ręki sam badziew, przynajmniej w okolicy. Myślałem, aby napisać do Skody lub VW Group. Innych pomysłów brak :(
Dostałem jeszcze informację od dealera, że postara się mnie jakoś wcisnąć, priorytetowo, ale czy to coś da?
swiss-mike
Posty: 29
Rejestracja: 8 mar 2021, o 15:47
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Imię: Michal

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: swiss-mike »

Slaba sytuacja - Skoda nawalila (nie wazne, czy dealer, czy fabryka) i wg mnie powinna to wziac na klate albo instalujac osprzet na miejscu, albo dajac porzadna kompensacje, a nie zerowac na fakcie, ze jest duzy popyt, "wiec jak sie nie podoba, to nara". To nie jest kupowanie butow za 300 pln, gdzie finalnie sznurowki sa inne niz zamowione i sobie zmienisz w domu jak bedziesz chcial :roll:
komoornik
Posty: 1072
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

pmi pisze: 19 kwie 2021, o 15:58 Z ciekawostek. odebrałem kurczaka w zeszłym tygodniu. Nie zamawiałem asystenta parkowania a dostałem. Jest przycisk i działa. Poza asystentem i vebasto brałem L&K ze wszystkim co się dało.
Nie ma cudów. Musiałeś zamówić Travel Assist High albo Control Plus?
Danio pisze: 19 kwie 2021, o 16:43 Kochani, a mnie już szlag trafia. Swojego Superba zamawiałem w połowie stycznia w dosyć bogatej konfiguracji. Tydzień temu otrzymałem informację od dealera, że samochód już dojechał. Dzisiaj został sprawdzony i okazało się, że przez błędy produkcyjne (zgodnie z logami z końca stycznia wymontowano kilka modułów z wyposażenia i po tygodniu ponownie zamontowano) auto nie posiada opłaconego, opcjonalnego KESSY FULL z alarmem, na którym mi zależy. Dealer zaproponował oddanie 1300 zł z konfiguratora, ale nie satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie. Nie są też w stanie dołożyć brakującej części. Samochód nie może wrócić do fabryki na uzupełnienie braków. Tylko "przepraszam" i oddanie 1300 zł. Nie wyobrażam sobie pojazdu bez alarmu, ktoś mi stuknie na parkingu pod sklepem to nawet nic nie zawyje... Sprawę oczywiście zgłaszam do Skody i VW Polska, nie będę też czekał kolejnych 4-5 miesięcy, albo i więcej na nowe auto. Macie jakieś propozycje, co z tym fantem zrobić? Gdzie kontrola jakości? Nie istnieje?
Podam Ci przykład z życia - Golf Sportsvan zamówiony z kierownicą podgrzewaną (560 PLN). Przyjechał bez.

Były twarde negocjacje - auto było bardzo bogato wyposażone i dealer obawiał się pewnie że go tak łatwo nie sprzeda jeśli zrezygnujemy.

Finalnie cena została obniżona o 560 PLN, gratis był: pakiet przeglądów, przedłużona gwarancja i akcesoria (mata do bagażnika, folia na zderzak tylny).

P.S. Alarm fabryczny jest nic nie warty :D

Ja swoją drogą teraz sprzedawcę cisnę że będziemy mocno monitorować wyposażenie auta na etapie produkcji - nie wyobrażam sobie że przyjedzie w zlej specyfikacji :?
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Danio »

komoornik pisze: 19 kwie 2021, o 18:59
pmi pisze: 19 kwie 2021, o 15:58 Z ciekawostek. odebrałem kurczaka w zeszłym tygodniu. Nie zamawiałem asystenta parkowania a dostałem. Jest przycisk i działa. Poza asystentem i vebasto brałem L&K ze wszystkim co się dało.
Nie ma cudów. Musiałeś zamówić Travel Assist High albo Control Plus?
Danio pisze: 19 kwie 2021, o 16:43 Kochani, a mnie już szlag trafia. Swojego Superba zamawiałem w połowie stycznia w dosyć bogatej konfiguracji. Tydzień temu otrzymałem informację od dealera, że samochód już dojechał. Dzisiaj został sprawdzony i okazało się, że przez błędy produkcyjne (zgodnie z logami z końca stycznia wymontowano kilka modułów z wyposażenia i po tygodniu ponownie zamontowano) auto nie posiada opłaconego, opcjonalnego KESSY FULL z alarmem, na którym mi zależy. Dealer zaproponował oddanie 1300 zł z konfiguratora, ale nie satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie. Nie są też w stanie dołożyć brakującej części. Samochód nie może wrócić do fabryki na uzupełnienie braków. Tylko "przepraszam" i oddanie 1300 zł. Nie wyobrażam sobie pojazdu bez alarmu, ktoś mi stuknie na parkingu pod sklepem to nawet nic nie zawyje... Sprawę oczywiście zgłaszam do Skody i VW Polska, nie będę też czekał kolejnych 4-5 miesięcy, albo i więcej na nowe auto. Macie jakieś propozycje, co z tym fantem zrobić? Gdzie kontrola jakości? Nie istnieje?
Podam Ci przykład z życia - Golf Sportsvan zamówiony z kierownicą podgrzewaną (560 PLN). Przyjechał bez.

Były twarde negocjacje - auto było bardzo bogato wyposażone i dealer obawiał się pewnie że go tak łatwo nie sprzeda jeśli zrezygnujemy.

Finalnie cena została obniżona o 560 PLN, gratis był: pakiet przeglądów, przedłużona gwarancja i akcesoria (mata do bagażnika, folia na zderzak tylny).

P.S. Alarm fabryczny jest nic nie warty :D
A tutaj zero gratisów (sam zapłaciłem za pakiet przeglądów, rozszerzoną gwarancję, matę do bagażnika i folię na zderzak tylny), zero dyskusji, żadnej rekompensaty - widać, jaki mają burdel w fabryce. Co do alarmu, dla złodzieja to pewnie nic, jednak odniosę się do wspomnianej sytuacji ze stłuczką pod sklepem - ktoś zawsze zareaguje na wyjący alarm i migające światła. Wiele ubezpieczalni wymaga podwójnego zabezpieczenia samochodu, czyli chociażby standardowego immobilizera i alarmu. Wstrzymam się z napisaniem dalej, poczekam do jutra, na odpowiedź dealera :)
Sdss
Posty: 541
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

swiss-mike pisze: 19 kwie 2021, o 18:26 Slaba sytuacja - Skoda nawalila (nie wazne, czy dealer, czy fabryka) i wg mnie powinna to wziac na klate albo instalujac osprzet na miejscu, albo dajac porzadna kompensacje, a nie zerowac na fakcie, ze jest duzy popyt, "wiec jak sie nie podoba, to nara". To nie jest kupowanie butow za 300 pln, gdzie finalnie sznurowki sa inne niz zamowione i sobie zmienisz w domu jak bedziesz chcial :roll:
Biorą na klatę to co im się bardziej opłaca, to nie jest organizacja charytatywna :mrgreen:

Błąd na 90% zrobił handlowiec, znam jednego co zamówił sporo aut pod plac bez klimatyzacji bo myślał, że jest w std :mrgreen:
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

A w ogóle jak sprawdzić czy jest alarm w samochodzie? Ja mam mieć kessy Protect z alarmem to przy odbiorze bym zerknął
ODPOWIEDZ