Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mkuldane »

komoornik pisze: 20 kwie 2021, o 17:43 Tyle że dealer na pewno ma możliwość aby bezinwazyjnie zamontować jakiś alarm firmy trzeciej lub w grę wchodzi inne zabezpieczenie.
Danio pisze: 19 kwie 2021, o 18:10 Tak myślę, dlaczego serwis nie może dołożyć tego alarmu, jaki w tym problem?
Coś się podobno pozmieniało od MY2021 i nie ma żadnej możliwości "legalnej" zmiany konfiguracji fabrycznej. Chciałem sobie "dograć" rozpoznawanie znaków (mam kamerę do tego, potrzeba tylko odblokować tą funkcję w komputerze). I nie ma takiej opcji. Śmiałem się, że mogę 10 tyś zapłacić za to i też się nie da. Dwa różne ASO podały mi tą informację i twierdzą, że teraz już tak jest w całej grupie VAG. Po prostu im nie wolno. Jedne co można sobie dokupić to aksecoria typu dywaniki czy belki na relingi. Hak holowniczy można dołożyć tylko wtedy, jesli zamawiając pojazd wybrało się "przygotowanie pod hak". W innym przypadku nie i koniec (chociaż fizycznie jest to jak najbardziej możliwe). Tak, że teraz jedyne co pozostaje, to czekać na koniec gwarancji i robić to "na mieście".

Bulwersujące jest tylko to, że jeżeli to Skoda się walnęła, a nie Tobie się coś odmieniło, to ta zasada też obowiązuje. Sądzę, że pewnie to dealer źle zamówił pojazd, bo jakby w fabryce się walnęli, to pewnie by dali zgodę na dołożenie alarmu.

A tak z ciekawości - leasingu nie bierzesz? Bo mi powiedzieli jak zamawiałem, że do leasingu ten fabryczny alarm jest obowiązkowy. I ciekaw jestem co by się stało w takiej sytuacji. Z jednej strony nie możesz odebrać auta, bo leasing nie daje zgody bez alarmu, a zdrugiej strony alarmu nie da się dołozyć bez utraty gwarancji.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Danio »

mkuldane pisze: 21 kwie 2021, o 09:46
komoornik pisze: 20 kwie 2021, o 17:43 Tyle że dealer na pewno ma możliwość aby bezinwazyjnie zamontować jakiś alarm firmy trzeciej lub w grę wchodzi inne zabezpieczenie.
Danio pisze: 19 kwie 2021, o 18:10 Tak myślę, dlaczego serwis nie może dołożyć tego alarmu, jaki w tym problem?
Coś się podobno pozmieniało od MY2021 i nie ma żadnej możliwości "legalnej" zmiany konfiguracji fabrycznej. Chciałem sobie "dograć" rozpoznawanie znaków (mam kamerę do tego, potrzeba tylko odblokować tą funkcję w komputerze). I nie ma takiej opcji. Śmiałem się, że mogę 10 tyś zapłacić za to i też się nie da. Dwa różne ASO podały mi tą informację i twierdzą, że teraz już tak jest w całej grupie VAG. Po prostu im nie wolno. Jedne co można sobie dokupić to aksecoria typu dywaniki czy belki na relingi. Hak holowniczy można dołożyć tylko wtedy, jesli zamawiając pojazd wybrało się "przygotowanie pod hak". W innym przypadku nie i koniec (chociaż fizycznie jest to jak najbardziej możliwe). Tak, że teraz jedyne co pozostaje, to czekać na koniec gwarancji i robić to "na mieście".

Bulwersujące jest tylko to, że jeżeli to Skoda się walnęła, a nie Tobie się coś odmieniło, to ta zasada też obowiązuje. Sądzę, że pewnie to dealer źle zamówił pojazd, bo jakby w fabryce się walnęli, to pewnie by dali zgodę na dołożenie alarmu.

A tak z ciekawości - leasingu nie bierzesz? Bo mi powiedzieli jak zamawiałem, że do leasingu ten fabryczny alarm jest obowiązkowy. I ciekaw jestem co by się stało w takiej sytuacji. Z jednej strony nie możesz odebrać auta, bo leasing nie daje zgody bez alarmu, a zdrugiej strony alarmu nie da się dołozyć bez utraty gwarancji.
Dealer chyba olał sprawę, nie dzwonił, sam też nie mogłem się dodzwonić do niego, obsługa pierwsza klasa, brawo Koszalin. Za to rozmawiałem z VW Group Poznań i sugerowano mi, żeby odebrać samochód bez tego alarmu. Istnieje również priorytetowa realizacja zamówienia, ale o tym musi zdecydować centrala w Poznaniu, zobaczymy.

Nawet jeśli dealer popełnił błąd, błąd w imieniu Skoda Polska - powinny być z tego tytułu jakieś konsekwencje, ewentualnie alternatywa. To nie wspomniane buty za 300 zł z różnymi sznurówkami, które można wymienić ot tak. Wymarzyłem sobie taką, a nie inną konfigurację, mam do tego prawo. To miał być leasing, po różnych porównaniach od VW Bank. Niby może być bez alarmu. Swoją drogą, dlaczego Skoda oferuje "podstawowy" alarm w opcji, za dopłatą?

VW Group twierdzi, że można dołożyć niefabryczny alarm do pojazdu, ale jeśli spowoduje on zwarcie lub inną usterkę, tracę gwarancję.
swiss-mike
Posty: 29
Rejestracja: 8 mar 2021, o 15:47
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Imię: Michal

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: swiss-mike »

Update od dealera z dzis - produkcja (zamrozona) przesunieta na tydzien 18 (pierwotnie przewidywany tydzien 25, potem 23). Czyli, jesli sie potwierdzi wszystko, to wyrobia sie z dostawa zgodnie z obietnica (3 miesiace od zamowienia).
Pzdr,
M
afoka
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, o 13:26
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: afoka »

Fajnie, zazdroszczę. Ja zamawiałem na początku marca, ale nie mam żadnego nowych informacji.

Btw. 18 tydzien to następny - to dwa miesiące a nie trzy?
swiss-mike
Posty: 29
Rejestracja: 8 mar 2021, o 15:47
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Imię: Michal

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: swiss-mike »

afoka pisze: 26 kwie 2021, o 14:35 Fajnie, zazdroszczę. Ja zamawiałem na początku marca, ale nie mam żadnego nowych informacji.

Btw. 18 tydzien to następny - to dwa miesiące a nie trzy?
Zamowiony 1/03, wiec zakladajac, ze dostawa zajmie 2-3 tygodnie po produkcji, to wyrobia sie w 3 miesiace (obiecali dostawe, a nie produkcje, na koniec maja).
M
MikołajLBN
Posty: 9
Rejestracja: 16 mar 2021, o 12:27
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Mikołaj

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MikołajLBN »

Ja też mam 28 tydzień. Sprzedawca powiedział, że jeżeli termin jest zamrożony to nie ma szans, żeby było jeszcze przesunięcie. Według jego zapewnień samochód powinien być około 15 maja w salonie :)
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

MikołajLBN pisze: 26 kwie 2021, o 14:54 Ja też mam 28 tydzień. Sprzedawca powiedział, że jeżeli termin jest zamrożony to nie ma szans, żeby było jeszcze przesunięcie. Według jego zapewnień samochód powinien być około 15 maja w salonie :)
Czyli dostawa expresowa. Myślałem, że transport auta trwa ok 2-3tyg.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Terminy zamrażają na ok 1 mies przed produkcja.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

Hah... U mnie już ponad 23 tyg. od złożenia zamówienia (12.11.2020) i w zeszłym tyg. dostaliśmy od fabryki tę samą odpowiedź co ostatnio, tj. na razie konfiguracja nie jest zaplanowana do produkcji 😅

W piątek zmieniłem zamówienie na kolor ze standardowej palety, bo jednak chciałbym jeszcze w tym roku odebrać samochód.
Dealer ostrzegał, że na kolor z czeskiej palety czeka się trochę dłużej (3-6 tygodni dłużej), ale u mnie już minęło 5,5 miesiąca i ciągle brak terminu.
Handlowiec zdążył już kilka innych Superbów zamówić i wydać w tym czasie 😆

Także teraz czekamy na kolejną informację po aktualizacji zamówienia.
Sdss
Posty: 541
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

W 2019 zamówiony pod koniec piździernika odebrany tuż przed wigilia 2019.
afoka
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, o 13:26
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: afoka »

Dziś dostałem info: "Producent poinformował o braku skrzyń do większości wersji silnikowych"

Nieciekawie to wygląda dla mnie, liczyłem na auto w czerwcu - planowana produkcja była 21 tydzień.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

siemi1 pisze: 26 kwie 2021, o 16:11 Terminy zamrażają na ok 1 mies przed produkcja.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Czyli jak mam już zamrożony termin na 23/2021 to armagedon lub covid jest w stanie to zmienić? Czy często się zdarza zmiana terminu pomimo rezerwacji terminu
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

U mnie, po zmianie koloru (w piątek), został zatwierdzony termin produkcji na 21. tydzień 2021 i konfiguracja zamrożona (informacja od dealera z wczoraj).

Z kolorem z czeskiej palety pewnie bym jeszcze czekał kolejne pół roku. 🙃
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

caballero pisze: 28 kwie 2021, o 14:40 U mnie, po zmianie koloru (w piątek), został zatwierdzony termin produkcji na 21. tydzień 2021 i konfiguracja zamrożona (informacja od dealera z wczoraj).

Z kolorem z czeskiej palety pewnie bym jeszcze czekał kolejne pół roku. 🙃
Halo Halo, Szanowny Panie kolejka jest. Jak to zmiana w piątek i produkcja 2tyg wcześniej niż mój:)
A tak serio to widzę, że nawet nie ma co kombinować z kolorami i trzeba brać to co jest w PL. Ja już się doczekać nie mogę aż odbiorę. Został tylko i aż 6tyg :twisted:
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

arczi901 pisze: 28 kwie 2021, o 15:01
Halo Halo, Szanowny Panie kolejka jest. Jak to zmiana w piątek i produkcja 2tyg wcześniej niż mój:)
A tak serio to widzę, że nawet nie ma co kombinować z kolorami i trzeba brać to co jest w PL. Ja już się doczekać nie mogę aż odbiorę. Został tylko i aż 6tyg :twisted:
Hehe, po prawie 6 miesiącach czekania skończyła się cierpliwość.
W pierwotnym założeniu auto miało być do odbioru do 30 kwietnia.
Jako, że i tak najbliższy dłuższy wyjazd miałem planowany na końcówkę maja, to jakoś specjalnie mi się nie spieszyło.
Jednak, przez 5,5 miesiąca nie doprosiliśmy się żadnego, nawet przewidywanego terminu produkcji, więc się poddałem.
Podobno w czasach przed pandemią, na auta z kolorami z czeskiej palety po prostu trochę dłużej się czekało, ale nigdy aż tyle.
Może ew. kwestia konkretnego koloru, bo podobno w fabryce czekają aż się uzbiera kilka-kilkanaście zamówień, żeby przestawić kolor na lakierni.
Niestety, w tej kwestii fabryka nic nie odpowiadała. Tylko standardowo, że auto nie jest zaplanowane do produkcji. :roll:
ODPOWIEDZ