Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Cienki221 »

W Bmw np: rezygnacja z kamer 360, foteli komforty, reflektory laserowe, klapa z guzika, umożliwia na produkcję jeszcze w tym roku.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sane »

padero pisze: 8 paź 2021, o 04:58zamówione i "wyprodukowane" już auto, zamiast stać już u mnie od dawna w garażu to zbiera wilgoć na jakimś parkingu przez dobrych kilka miesięcy, a ja będę musiał za nie zapłacić pełnowartościową cenę
:shock:
A czy mógłbyś merytorycznie uargumentować dlaczego uważasz, że to nie będzie pełnowartościowy pojazd i opisać co takiego się z nim stanie jak postoi parę miesięcy na placu?
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

Cienki221 pisze: 8 paź 2021, o 09:31 W Bmw np: rezygnacja z kamer 360, foteli komforty, reflektory laserowe, klapa z guzika, umożliwia na produkcję jeszcze w tym roku.
Znajomy czeka na Octavię i mówił, że dostał telefon od dealera, w którym dealer mu tłumaczył, że Skoda rozważa taką możliwość.
I że na ten moment termin mu przesunięto na 1 tydzień 2022 (miał termin na 42 tydz.), ale może za jakiś czas dostać od dealera pytanie, czy chce zrezygnować z jakiegoś wyposażenia, bo wtedy byłaby szansa na wcześniejszą produkcję.
Jeszcze zastanawiają się podobno, z których elementów wyposażenia rezygnować, żeby przyspieszyć produkcję.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

sane pisze: 8 paź 2021, o 10:31
padero pisze: 8 paź 2021, o 04:58zamówione i "wyprodukowane" już auto, zamiast stać już u mnie od dawna w garażu to zbiera wilgoć na jakimś parkingu przez dobrych kilka miesięcy, a ja będę musiał za nie zapłacić pełnowartościową cenę
:shock:
A czy mógłbyś merytorycznie uargumentować dlaczego uważasz, że to nie będzie pełnowartościowy pojazd i opisać co takiego się z nim stanie jak postoi parę miesięcy na placu?
Chyba się nie rozumiemy, żeby nie było to doskonale rozumiem obecną sytuację, sam stałem przed widmem długiego czekania na auto, no ale mi się udało. Głownie piję do posta kolegi @komoornik, któremu się śmiać chce z oczekujących i porównuje auto zamówione do auta ze stocku, bo tu raczej nie jest nikomu do śmiechu jak zamówił wymarzony samochóď który powinien odebrać po maks. 5 miesiącach, a odbierze niewiadomo czy po roku. A co może stać się z autem stojącym na zewnątrz przez tyle miesięcy i wożonym lawetami pięć razy więcej niż normalnie? Poczytaj fora detailingowe to zobaczysz jak mogą wyglądać nowe auta, które nie stały miesiącami na parkingu. Poza tym wkurwia ogólna świadomość, że nie wiesz ile jeszcze masz czekać, a dla kogoś to śmieszne.....Bez odzewu.
Ostatnio zmieniony 9 paź 2021, o 05:01 przez padero, łącznie zmieniany 1 raz.
Ski Mich
Posty: 13
Rejestracja: 2 wrz 2021, o 11:05
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Ski Mich »

Mio
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2021, o 11:40
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Czeka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mio »

Zamówiłem auto w sierpniu z wiedzą, że będę czekać pewnie na odbiór na I kwartał 2022, teraz nadchodzi widmo II kwartału, a za niedługo to się dowiem, że w ogóle nie będzie. Nie mam ciśnienia, że chcę samochód na już, ale brak konkretnej informacji przy napływających nowinach jak w linku powyżej po prostu demotywuje. Poświęciłem sporo długich godzin na szukanie auta odpowiedniego dla siebie, policzone fundusze i możliwości, a tu klops. W tej cenie mi się nic więcej nie podoba, a wyżej cenowo to klasa premium. Używane i często wylatane Superb'y nagle podrożały przez brak dostępności nowych aut i teraz człowiek jest w kropce. Czas pokaże czy sytuacja w 2022 się unormuje czy będzie jeszcze gorzej. :D
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Mio pisze:Zamówiłem auto w sierpniu z wiedzą, że będę czekać pewnie na odbiór na I kwartał 2022, teraz nadchodzi widmo II kwartału, a za niedługo to się dowiem, że w ogóle nie będzie. Nie mam ciśnienia, że chcę samochód na już, ale brak konkretnej informacji przy napływających nowinach jak w linku powyżej po prostu demotywuje. Poświęciłem sporo długich godzin na szukanie auta odpowiedniego dla siebie, policzone fundusze i możliwości, a tu klops. W tej cenie mi się nic więcej nie podoba, a wyżej cenowo to klasa premium. Używane i często wylatane Superb'y nagle podrożały przez brak dostępności nowych aut i teraz człowiek jest w kropce. Czas pokaże czy sytuacja w 2022 się unormuje czy będzie jeszcze gorzej. :D
Ja mam dokładnie to samo. Zamówiłem na początku września z nadzieja, ze będzie w 1 kwartale 2022. Już wiem, ze się na drugi kwartał nastawiać, choć na grupach leasingowych jeden dosyć dobrze poinformowany gość ( Iwo Lubina z Gurumotive.com ) pisze, ze realne odbiory Skód to nawet 3 i 4 kwartał przyszłego roku…
Tez rozważałem chwile używki, ale za 5 letnie Superby chcą nawet i 100k, a 3 letni 2.0 TSI 272 km to już 140-150k, No parodia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

Sądząc po tym że fabryka nie będzie produkowała niczego przez najbliższe 3 miesiące to ci co zamówili w wakacje powinni się nastawić na rok czekania. To jest po prostu parodia, kalka sytuacji z GPU gdzie wszyscy ochoczo przyjmowali zamówienia jak leci z nadzieją że "jakoś to będzie", nie mając zabezpieczonych stanów magazynowych.
Maryjan
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2021, o 16:42
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Marian

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maryjan »

Ja juz nie czekam :) co bedzie to bedzie ;).
Dopina sie liza na lekko używane 3gt w xdrive i jak kura się wyprodukuje to będę myślal co zrobić.

Imho uzywany lub dostepny "od ręki" superb w cenach bez rabatu to jest porażka. O cesję ludzie się przebijają wysokością odstępnego... jak w minionym ustroju normalnie.
Jest jeszcze trochę fajnych samochodów ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Normalne prawa popytu i podaży. Gorzej jakby jakieś talony wprowadzili, albo sprzedaż za dewizy, takie których akurat nie ma.

I wcale się nie dziwię, że PL nie jest priorytetem, ani spalinówki. Jako właściciel Skody, zrobiłbym tak samo.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

@Enriquez a ty A6 zamówiłeś w końcu masz termin?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Ja zamówiłem Merca. „Moje” zamówione A6 już się wyprodukowało, (termin miałem 4 tygodnie) … ale nie chcę A6 :) Taka sytuacja.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 447
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Termin oczekiwania na SIII

Post autor: coolmobil »

zalezi pisze:
Mio pisze:Zamówiłem auto w sierpniu z wiedzą, że będę czekać pewnie na odbiór na I kwartał 2022, teraz nadchodzi widmo II kwartału, a za niedługo to się dowiem, że w ogóle nie będzie. Nie mam ciśnienia, że chcę samochód na już, ale brak konkretnej informacji przy napływających nowinach jak w linku powyżej po prostu demotywuje. Poświęciłem sporo długich godzin na szukanie auta odpowiedniego dla siebie, policzone fundusze i możliwości, a tu klops. W tej cenie mi się nic więcej nie podoba, a wyżej cenowo to klasa premium. Używane i często wylatane Superb'y nagle podrożały przez brak dostępności nowych aut i teraz człowiek jest w kropce. Czas pokaże czy sytuacja w 2022 się unormuje czy będzie jeszcze gorzej. :D
Ja mam dokładnie to samo. Zamówiłem na początku września z nadzieja, ze będzie w 1 kwartale 2022. Już wiem, ze się na drugi kwartał nastawiać, choć na grupach leasingowych jeden dosyć dobrze poinformowany gość ( Iwo Lubina z Gurumotive.com ) pisze, ze realne odbiory Skód to nawet 3 i 4 kwartał przyszłego roku…
Tez rozważałem chwile używki, ale za 5 letnie Superby chcą nawet i 100k, a 3 letni 2.0 TSI 272 km to już 140-150k, No parodia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Fakt ceny zwariowały w zakresie używanych aut.
Moje S3 zgodnie z innymi cenami na rynku mogę wystawić na sprzedaż teraz o jakieś 10-12% więcej niż sam zapłaciłem 2 lata temu Obrazek

Ojciec czeka na dostawę nowego Formentora (data produkcji potwierdzona ostatnio na 2 tydz 2022), w serwisie Seata (jeździ obecnie Leonem) powiedzieli ze jak w końcu będzie sprzedawał swoje obecne auto to niech da znać to sprzeda się w 1-2 dni. Codziennie przychodzą ludzie i pytają o pewne auta.
Sprzedaż nie na zasadzie oddania do salonu tylko będą informować chętnych ze ich klient ma auto na sprzedaż.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mms1994 »

Enriquez pisze: 9 paź 2021, o 20:51 Ja zamówiłem Merca. „Moje” zamówione A6 już się wyprodukowało, (termin miałem 4 tygodnie) … ale nie chcę A6 :) Taka sytuacja.
Jaki masz "termin"?

Mam zamówione S3 L&K, pierwotnie termin miał być 22Q1. Ostatnie info jakie mam, to że może być Q3 albo Q4 i tu pojawia się "problem", że będzie to RM23, więc zmieni się specyfikacja i na 99% konieczny będzie aneks umowy. Miał ktoś już taki przypadek? Niekoniecznie w obecnych realiach, że mu zmieniali RMkę po złożeniu zamówienia?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Jeżeli pytasz mnie, to w umowie mam 30.04.2022. Jeżeli chodzi o cenę, dla osoby fizycznej nie zmieni się. Dla firmy - będzie aktualizacja.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ