Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: jimw »

sane pisze: 12 paź 2021, o 14:24
jimw pisze: 11 paź 2021, o 17:40 W temacie zacisków z Macana - ktoś wcześniej pisał, ze zamiast na przykład klocków EBC Yellow, można by włożyć Ferodo DS 2500.
Niestety po głębszej rozkmince tematu okazuje się, że Ferodo DS 2500 nie ma pasujących do tego zacisku.

Czy może się mylę i ktoś faktycznie ma w tym zestawie klocki Ferodo DS 2500.

I do posiadaczy zestawu z Macana - jakie klocki i tarcze tam montowaliście?
Whaaat? Do tego zacisku jest więcej klocków niż do seryjnego :)
Masz do wyboru klocki od budżetowych zamienników za parę stówek po wyczynowe za kilka tysięcy, bo zacisk Brembo tej konstrukcji montowano min. w STI, EVO, Corvette, Aston Martin itd.
Ogólnie to polecam OEM Porsche, bo są świetne. Obecnie na takich jeżdżę i jestem bardzo zadowolony.

A jak ma być aftermarket to polecę Ci Hawk HPS 5.0: HAWK HB806B.624 lub HAWK HB453B.585
Natomiast jak szukasz Ferodo DS2500 pod ten zacisk to: Ferodo FRP3067H
Ok, dzięki za info. Może się źle zrozumiałem z Marcinem z motosportparts a propos DS2500.

A klocek OEM Porsche do jakich tarcz masz założony.
Ja celuję w tarcze DBA T3 4000. Głównie zależy mi na tym, żeby hamulce nie piszczały. EBC Yellow podobno mogą popiskiwać z tą tarczą.
Nie wiem jak Ferodo lub Hawki...

Dodatkowo z tego co widzę, to HAWK HB806B.624 powinny być chyba bardziej do codziennej jazdy niż HAWK HB453B.585, w sensie że są mniej agresywne?
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: mario789 »

To ja pozwolę sobie dorzucić coś do tematu.

Trafiły mi się w śmiesznych pieniądzach zestaw hamulcowy (przód) z arteona. 340x 30mm z klockami i tarczami oem.

Nie chce na przód zakładać seta z macana albo wyżej jakiegoś 6T wiec wpadłem na pomysł, żeby wymienić serie 312mm na wspomniane wyżej 340mm plus do tego przewody hamulcowe hella.

Najpierw zjeżdże tarcze i klocki oem a później wymienię na coś lepszego. Pytanie czy to jest dobry pomysł nie zakładając od razu 4T lub 6T? W późniejszym okresie myślałem o zestawie tarcza dba plus klocek ebc Green? Co Wy na to?
Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 220
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: ADSL »

Tak czytam o tych modyfikacjach i zastanawia mnie tylko jedno - czy zmieniając zestaw z przodu na 4-6 tłoczek trzeba w jakiś sposób zmieniać ustawienia tyłu? Bo rozumiem że jak zwiększy się siła hamowania przodu to tył też powinien proporcjonalnie mocniej hamować tył.
Czy wymienia się przód i tył razem?

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1055
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Kuster »

Ja wymieniłem przód z 312 na 316-320 4tł Brembo z A4/A5/Q5 + przewody w stalowym oplocie
Różnicę czuć ale i zauważyłem właśnie że lubi teraz pozamiatać dupą (czuć głównie w szybkich ciasnych zakrętach podczas hamowania)

Mam nadzieję że wymiana tyłu na nowy poprawi sytuację

Co do samych tarcz i klocków to osobiście testowałem DeeSy 2500 oraz Galfer Sport
Koniec końców stawiam na "zwykłe" ATE bo przy mojej codziennej eksploatacji sprawowały się najlepiej
Zestawy dobrze hamowały i wytrzymywały najdłużej.

Teraz mam tarcze Zimmermann + klocki Brembo i jak tarcze są ok tak klocki to jakieś nieporozumienie...
Ok hamują ale piszczą jak porąbane...
Jak dbasz tak masz
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: mario789 »

Na początku myślałem o komplecie ate z tym, ze klocki ceramiczne ate żeby mniej pyliły.

Gdybym miał superbinke w benzynie z mocą 280/272 to wtedy bez dyskusji wyleciałby fabryczny hebel i na jego miejsce albo 4T z macana albo 6T ale tutaj przy mocy 210/465 uważam ze zwiększenie tarczy na 340mm w jakimś sensownym zestawie tez da radę :)
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: kefirek »

Pytanie czy to jest dobry pomysł nie zakładając od razu 4T lub 6T? W późniejszym okresie myślałem o zestawie tarcza dba plus klocek ebc Green? Co Wy na to?
To zależy za ile masz ten zestaw z Arteona jak za stówkę to można, jak za cenę rynkową czyli pewnie z 2 koła to dopłacając nie wiele więcej masz 4T z Macana. Wersja 6T jest najdroższa ale ja finalnie w poszedłem w tą stronę.
ale tutaj przy mocy 210/465 uważam ze zwiększenie tarczy na 340mm w jakimś sensownym zestawie tez da radę
to zależy ile i jak jeździsz. Kolega ma fabryczny zestaw 312mm i nie narzeka - ja tarcze 312mm potrafiłem zagotować w kilka minut na autostradzie, albo "zółtych" drogach przez lasy.
Deo
Posty: 18
Rejestracja: 22 sie 2017, o 13:20
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Grzegorz

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Deo »

Panowie, dokladaliscie do 4T z Macana zaworki zwrotne z Willwood’a (np.4 PSI)? Na forum Passata temat był rozkminiany


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: mario789 »

kefirek pisze: 15 paź 2021, o 08:59
Pytanie czy to jest dobry pomysł nie zakładając od razu 4T lub 6T? W późniejszym okresie myślałem o zestawie tarcza dba plus klocek ebc Green? Co Wy na to?
To zależy za ile masz ten zestaw z Arteona jak za stówkę to można, jak za cenę rynkową czyli pewnie z 2 koła to dopłacając nie wiele więcej masz 4T z Macana. Wersja 6T jest najdroższa ale ja finalnie w poszedłem w tą stronę.
ale tutaj przy mocy 210/465 uważam ze zwiększenie tarczy na 340mm w jakimś sensownym zestawie tez da radę
to zależy ile i jak jeździsz. Kolega ma fabryczny zestaw 312mm i nie narzeka - ja tarcze 312mm potrafiłem zagotować w kilka minut na autostradzie, albo "zółtych" drogach przez lasy.

Zestaw mam za całe „pińcset” stad taka rozkminka bo znalazłem przez znajomego mechanika, który za 300 by mi to wymienił wiec wymiana przedniego hebla by się zamknęła bez przewodów hella w 800zl z przewodami 1200 ;)

Ogólnie rozważam założenie jeszcze zestawu tarcza dba plus ebc green stuff pod 312 mm i wtedy jak będzie za mało zrobię moda na 340mm
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: kefirek »

Wymianę ogarniesz sam, nie jest to mega skomplikowane, zwłaszcza że masz zestaw plug&play. Więc może za 500 się to opłaca, jeśli tarcze i klocki w dobrym stanie (z drugiej strony sam nie wierzę w to co pisze czyli żeby zakładać używane tarcze i klocki). Jeśli potem pójdziesz w 4t to tarcze są tam 340mm czyli takie jak byś kupił. Przewodów nie ruszaj, będą pasowac p&p, oplot kupisz przy 4t. W 312mm nie ma sensu inwestować.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: mario789 »

Elegancko ;) w takim razie przewody zostawię dla seta z macana :) dzięki za wskazówki :)
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1055
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Kuster »

mario789 pisze: 15 paź 2021, o 19:01 Elegancko ;) w takim razie przewody zostawię dla seta z macana :) dzięki za wskazówki :)
Przewody w oplocie są inne pod zacisk standardowy
https://inter-rally.pl/pol_pl_Przewody- ... 2584_9.jpg

a ten Brembo
https://nocar.pl/media/catalog/product/ ... 6020_1.jpg
Jak dbasz tak masz
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: mario789 »

Dzięki Kuster!
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: kefirek »

No ale jak zakłada zestaw z Artka to przewód najlepiej zostawić fabryczny. Zakładanie oplotu to i tak tylko taka kropka nad i jak się buduję jakiś BBK, do zwykłego hebla strata pieniędzy. Do brembo i tak trzeba przewód dorabiać, bo jest "nietypowy" w sensie raczej nie do kupienia w intercarsach i innych - więc wtedy oplot jest najbardziej sensowny, bo innego wyjścia nie ma.
Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 220
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: ADSL »

A czy podczas swapa przodu na ten z macana nie można zdemontowanego zestawu z przodu zamintować z tyłu? :) Czy to już wtedy nie jest plug&play?

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

Deo
Posty: 18
Rejestracja: 22 sie 2017, o 13:20
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Grzegorz

Polecane zestawy hamulcowe do SIII

Post autor: Deo »

A jak chcesz w tym zestawie z przodu, który zamontujesz z tyłu realizować hamulec postojowy?
Jak kupując set z Macana kupiłem zaciski z R20 (wentylowane 310mm). Teraz czekam na zaworki z Willwood’a, żeby poprawić pedał hamulca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ