Dziwny dźwięk - cykliczne "rzężenie" / chrobotanie

Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 188
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Dziwny dźwięk - cykliczne "rzężenie" / chrobotanie

Post autor: mackowski30 »

Panowie, pacjent to moje auto - SSIII 2.0 TDI 150KM z 2019r manual z przebiegiem 55k km.

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem dziwny dźwięk wydobywający się spod maski / prawego nadkola. Jest to cykliczne jakby chrobotanie, rzężenie.. nie wiem jak to nazwać ;)
Dźwięk bardziej słyszalny, kiedy silnik nie jest rozgrzany, ale później również to słychać. Co to może być - rozrząd, skrzynia, jakaś rolka, coś innego?

Film przedstawiający problem - https://www.youtube.com/watch?v=L6wkjbj6aK4
Awatar użytkownika
K-PAX
Posty: 92
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 22:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła

Re: Dziwny dźwięk - cykliczne "rzężenie" / chrobotanie

Post autor: K-PAX »

Pompa oleju, podobno normalny objaw mam to samo od dawna, po rozgrzaniu silnika cichnie.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 188
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Dziwny dźwięk - cykliczne

Post autor: mackowski30 »

K-PAX pisze: 16 lut 2022, o 07:34 Pompa oleju, podobno normalny objaw mam to samo od dawna, po rozgrzaniu silnika cichnie.
Faktycznie to może być to, przeglądnąłem kilka filmów na YT i ten sam dźwięk pojawia się we wszystkich modelach.. Pytanie, zgłaszać to w ASO przy kolejnej wizycie? Będą to robić czy "ten typ tak ma"?
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Dziwny dźwięk - cykliczne "rzężenie" / chrobotanie

Post autor: yaro_1 »

u mnie w sumie podobny dźwięk jest od nowości, może trochę cichszy niż u ciebie, jeśli go słychać to tylko przy zimnym silniku i raczej przy skręconych kołach, nie słychać go zawsze, losowo raz jest raz nie, może nawet ostatnio rzadziej się pojawia, rocznik 2017, 2,0tdi 150km, crlb
ODPOWIEDZ