Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Gratulacje Big! Podziel się prędko wrażeniami 😄

U mnie znowu auto na powietrze. Przejazd przez pół Włoch autostradami z poprawną prędkością: 6.8l/100km na dystansie 900km. Zrobię jakoś nowy wątek w „Nasze auta” i obiecuję, że tam będę wrzucać wszelkie dalsze swoje wrażenia 👍
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

No brawo, świetny wynik. Czyli spokojna jazda

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

artho pisze: 23 mar 2022, o 20:19 Gratulacje Big! Podziel się prędko wrażeniami 😄

U mnie znowu auto na powietrze. Przejazd przez pół Włoch autostradami z poprawną prędkością: 6.8l/100km na dystansie 900km. Zrobię jakoś nowy wątek w „Nasze auta” i obiecuję, że tam będę wrzucać wszelkie dalsze swoje wrażenia 👍
@Artho , ktos sie holowal ? Czy jak to sie stalo 😜?
artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Kasper pisze: 23 mar 2022, o 20:38No brawo, świetny wynik. Czyli spokojna jazda
ciusiek101 pisze: 23 mar 2022, o 20:40@Artho , ktos sie holowal ? Czy jak to sie stalo 😜?
Zdecydowanie spokojna jazda pomogła, przez 9h netto jazdy nie da się jeździć dynamicznie - tak mi się wydaje. Przed podróżą była wymiana oleju na Motula z okazji ~10 000 przebiegu. Jazda poprawna przepisowo z prędkością zadaną przez znaki, bądź nawet 10km/h poniżej ograniczenia prędkości: na ograniczeniu 130km/h często jechałem 120km/h. Sporo remontów, sporo ograniczeń do 100km/h, czasem do 80km/h. Pilnowane, bo we Włoszech masa fotoradarów na autostradach. Mały ruch oraz w miarę dobra kultura jazdy na autostradzie (raczej brak problemów z wyprzedzaniem ciężarówek bez konieczności hamowania i przyspieszania). Zachodnie paliwo? Zalewana Super a gdy jest to Super Plus (ale nadal obie benzyny to 95-tki a zalecane jest Pb98). Paliwo dzisiaj potaniało, nie wiem czy wprowadzili tarczę antyinflacyjną czy co, ale dziś już po około 1.77€.

Może ten silnik też ma odłączanie cylindrów jak niektóre jednostki? Nie wiem, bo nie widzę komunikatu o odłączeniu cylindrów. No niemniej da się, o ile danego dnia nie potrzebujemy cisnąć 160km/h czy 200km/h i zadowoli nas 120km/h (oraz przepisowe jeszcze niższe ograniczenia przy remontach) to można mieć bardzo uniwersalny samochód. Jak trzeba to mocy tyle co słabsze Porsche, zawieszenie można utwardzić na drogi kręte a jak nie trzeba to komfortowa limuzyna potrafiąca mało spalić - bardzo uniwersalny samochód :D

EDIT: gdzieś czytałem, że te nowsze haldexy też potrafią przekazać bardzo płynnie sporo mniej lub sporo więcej, więc może w trybach Eko tutaj też jest jakaś dodatowa oszczędność?.. Sporo tajemnic jeszcze to auto skrywa :)
wipawel
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2021, o 22:31
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wipawel »

Veyron pisze: 23 mar 2022, o 17:24
MikiM pisze: 23 mar 2022, o 14:41
qrczak0 pisze: 23 mar 2022, o 14:32

Ja widzę wszystkie ;/
https://prnt.sc/bowGrZkdejfj

Edit: może to tylko bug po stronie konfiguratora bo w combii jest 190, a w liftbacku go nie widzę.
Ja jak patrzę w konfigurator na Style to wszystkie TSI są dostępne dla combi i limuzyny.
Pytałem tez o to czemu silnik jest w konfiguratorze: w cenniku będzie, bo zamówienia bedą normalnie przyjmować ale już na 23’. Problem dotyczy wszystkich TSI bez względu na moc. Generalnie importer nie daje żadnych informacji o tym co się będzie działo. Nawet jak pisali do importera w sprawie terminu produkcji do dostali info, ze nie wiedza i nic nie mogą pomoc.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Teraz zauwazylem ze od dzis 23.03.2022 jest nowy cennik S3 jak i Kodiaqa innych pewnie też.

Dla RM22 wyprodukowanych w 2022.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Big pisze: 23 mar 2022, o 18:34 Ja jadę swojego w piątek odbierać. A że mam szary grafit to, jak obiecałem, zrobię fotki i wrzucę. Ale to dopiero w piątek.
Ja myślę, że powinieneś zrobić spota pod chatą. Gril, piwko, muzyka te sprawy. A nie jakies śmieszne fotki na forum :mrgreen:
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Hehe, tak by bylo idealnie, a jeszcze lepiej zorganizować jakiegoś zlota i wtedy zrobic grill. Przypominam że mamy dział zlotow tutaj https://www.superbclub.pl/viewforum.php?f=47
Ale fotki i tak wrzuć 🙂
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

pankracy pisze: 24 mar 2022, o 00:01
Big pisze: 23 mar 2022, o 18:34 Ja jadę swojego w piątek odbierać. A że mam szary grafit to, jak obiecałem, zrobię fotki i wrzucę. Ale to dopiero w piątek.
Ja myślę, że powinieneś zrobić spota pod chatą. Gril, piwko, muzyka te sprawy. A nie jakies śmieszne fotki na forum :mrgreen:
Może i racja. Po 9 miesiącach czekania to odbiór faktycznie wymaga niezłej imprezy :D
A co do fotek, to prosiło mnie o to paru forumowiczów ze względu na kolor mojego auta który jest nowością dla Superba.
Awatar użytkownika
wjabl
Posty: 66
Rejestracja: 1 paź 2018, o 13:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wjabl »

Hejka, sprawy idą do przodu.
Leasing podpisany, w poniedziałek powinienem odebrać bestyje :)ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

matt88
Posty: 3
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 09:29
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: matt88 »

Hej,

Jeśli ktoś nie chce czekać dłużej na zamawiany egzemplarz to mój jest dostępny do odbioru we Wrocławiu od dzisiaj. W międzyczasie zdecydowałem się kupić inną markę, która była dostępna od ręki. Skoda niespodziewanie się jednak wyprodukowała i jest dostępna.

2.0TSI 4x4 280KM L&M z dobranym prawie wszystkim co się da(z "dużych" rzeczy nie ma tylko panoramy i ogrzewania postojowego) + nietypowa rzecz: kolor lakieru z czeskiej palety(Modra Plum/Niebieska Śliwka).

Kontakt do Pana, który się zajmował zamówieniem: +48 797 028 020
artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

matt88 pisze: 25 mar 2022, o 08:33W międzyczasie zdecydowałem się kupić inną markę, która była dostępna od ręki. Skoda niespodziewanie się jednak wyprodukowała i jest dostępna.

2.0TSI 4x4 280KM L&M z dobranym prawie wszystkim co się da(z "dużych" rzeczy nie ma tylko panoramy i ogrzewania postojowego) + nietypowa rzecz: kolor lakieru z czeskiej palety(Modra Plum/Niebieska Śliwka).
Daj też znać co zawitało finalnie u Ciebie! A na L&K 280KM na pewno ktoś chętny się szybko znajdzie :D
matt88
Posty: 3
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 09:29
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: matt88 »

Ostatecznie zdecydowaliśmy się Volvo V90 R-Design.

W rodzinie pojawiła się S 90'tka i po jeździe próbnej stwierdziłem, że nie ma co czekać na Skodę, a Volvo w środku znacznie lepiej wykończone(kwestia gustu oczywiście) i trochę bardziej agresywny wygląd niż Skoda(szczególnie wersja RDesign).

Minus tylko na mniejszy bagażnik(ostatecznie rozwiązany boxem dachowym) i mniej miejsca z tyłu na foteliki dziecięce.

Silnik B4/210KM i przód-napęd więc mniej niż w zamówionym Superbie, ale poprzedni Superb miał 1.4TSI i 125KM więc przyjemność z deptania tak czy siak jest po przesiadce :)

Niemniej sentyment do Superba pozostaje :) Szczególnie do pojemności :)
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

matt88 pisze: 25 mar 2022, o 08:33 Jeśli ktoś nie chce czekać dłużej na zamawiany egzemplarz to mój jest dostępny do odbioru we Wrocławiu od dzisiaj. W międzyczasie zdecydowałem się kupić inną markę, która była dostępna od ręki. Skoda niespodziewanie się jednak wyprodukowała i jest dostępna.
czyli potwierdza sie informacja ze powoli dojezdzaja do 3ciego kwartalu zamowien 2021 :lol: a te z Q1 dalej w ... :geek:
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bobrucznik »

matt88 pisze: 25 mar 2022, o 08:46 Ostatecznie zdecydowaliśmy się Volvo V90 R-Design.

W rodzinie pojawiła się S 90'tka i po jeździe próbnej stwierdziłem, że nie ma co czekać na Skodę, a Volvo w środku znacznie lepiej wykończone(kwestia gustu oczywiście) i trochę bardziej agresywny wygląd niż Skoda(szczególnie wersja RDesign).

Minus tylko na mniejszy bagażnik(ostatecznie rozwiązany boxem dachowym) i mniej miejsca z tyłu na foteliki dziecięce.

Silnik B4/210KM i przód-napęd więc mniej niż w zamówionym Superbie, ale poprzedni Superb miał 1.4TSI i 125KM więc przyjemność z deptania tak czy siak jest po przesiadce :)

Niemniej sentyment do Superba pozostaje :) Szczególnie do pojemności :)
Volvo brałeś nowe? Jeżeli tak to jak cenowo sie to miało do superba? Te myślałem o S90 tyle że to typowy sedan więc dostęp do bagażnika to dramat względem superba w liftbacku. A kombi nie chciałem bo już stoi pod domem XC70 i jeden wół roboczy mi wystarczy w rodzinie 🙃 no i mus AWD a w Volvo to już może się cenowo okazać duży rozjazd względem skody... Ehhh głupi człowiek bo chciałby coś kupić a nie ma co 😓
ODPOWIEDZ