Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
komoornik
Posty: 1072
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

zalezi pisze: 6 kwie 2022, o 21:01
komoornik pisze:Giulia nie jest żadną alternatywą dla Superba.

Bo jeśli ktoś się w Giulii mieści, to znaczy że jest cała masa innych aut które można brać pod uwagę.
Nie pisz bzdur. Nie ma nic od ręki z napędem na 4 koła i silnikiem 280 koni z bardzo szybka skrzynia do 200 tys zł. Jakoś ja się mieszczę w układzie 2+1, nie dla każdego dużo miejsca na tylnej kanapie + obszerny bagażnik to game changer.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Od ręki to mało co jest.

Może jeszcze frytki do tego? :)

https://autokatalog.pl/szukaj?id=16,52& ... 1&ms=price

Już się tak nie spinaj że Ci ktoś Giulie obraża - fajne auto, przyjemnie się tym jeździ. Ale ja mając 193cm wzrostu fotel mam ustawiony praktycznie za słupkiem B - nie wyobrażam sobie mieć takiego auta jako daily, nawet dla 2 osób.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Posprzątałem troche pliczek, co na czerwono poprawcie w swoich autach i prośba poza wpisywaniem danych nic nie zmieniajacie, i czyście fitrowanie:) :)
Nie popsujcie Obrazek

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka




Ostatnio zmieniony 6 kwie 2022, o 21:40 przez siemi1, łącznie zmieniany 2 razy.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

komoornik pisze:
zalezi pisze: 6 kwie 2022, o 21:01
komoornik pisze:Giulia nie jest żadną alternatywą dla Superba.

Bo jeśli ktoś się w Giulii mieści, to znaczy że jest cała masa innych aut które można brać pod uwagę.
Nie pisz bzdur. Nie ma nic od ręki z napędem na 4 koła i silnikiem 280 koni z bardzo szybka skrzynia do 200 tys zł. Jakoś ja się mieszczę w układzie 2+1, nie dla każdego dużo miejsca na tylnej kanapie + obszerny bagażnik to game changer.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Od ręki to mało co jest.

Może jeszcze frytki do tego? :)

https://autokatalog.pl/szukaj?id=16,52& ... 1&ms=price

Już się tak nie spinaj że Ci ktoś Giulie obraża - fajne auto, przyjemnie się tym jeździ. Ale ja mając 193cm wzrostu fotel mam ustawiony praktycznie za słupkiem B - nie wyobrażam sobie mieć takiego auta jako daily, nawet dla 2 osób.
Ten link to do czego prowadzi? Bo chyba nie do nowych, dostępnych aut Obrazek
Spoko, nie mam z tym problemu, Giulia ma sporo wad, o których chętnie mówię - nieduży bagażnik z malutkim otworem załadunkowym, mało miejsca w drugim rzędzie siedzeń, słabej jakości kamerę cofania, brak opcji na kamery 360, wentylowane fotele, head up czy światła matrix. Dla każdego coś miłego Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

komoornik pisze: 6 kwie 2022, o 21:25Już się tak nie spinaj że Ci ktoś Giulie obraża - fajne auto, przyjemnie się tym jeździ. Ale ja mając 193cm wzrostu fotel mam ustawiony praktycznie za słupkiem B - nie wyobrażam sobie mieć takiego auta jako daily, nawet dla 2 osób.
No ale bez przesady, mając 193cm wzrostu nie możesz innych mierzyć swoją miarą, średni wzrost mężczyzny w Polsce jest sporo niższy (bodajże 178cm kilka lat temu) i samochody pod taki wzrost trzeba analizować jako opcję za Superba - zresztą zakładam, że przy 193cm i tak w Superbie masz mało miejsca. A alternatyw dla Superba jest cała masa nawet w samym VAG-u, oczywiście przy założeniu wymagań standardowych a nie szczypaniu pojedynczymi rozwiązaniami, które można skonfigurować w Superbie acz przeciętna i tak ich nie wybiera.

W samym VAG-u przy delikatnym poszerzeniu swoich perspektyw miast Superba można przecież przebierać w m.in:
- Skoda Octavia
- Skoda Kodiaq
- Seat Leon (kombi)
- Seat Tarraco
- Cupra Leon (kombi)
- Volkswagen Golf (kombi)
- Volkswagen Passat
- Volkswagen Arteon
- Volkswagen Tiguan Allspace
- Volkswagen Touareg
- Audi A4
- Audi A5
- Audi A6
- Audi Q5
- Porsche Macan

Na szybko w samym VAG-u przynajmniej jakieś 15 modeli samochodów, w których warto usiąść (wymiary mogą zaskoczyć), warto otworzyć bagażnik (ten w wymiarach też może pozytywnie zaskoczyć), warto sprawdzić cenę u dilera a niekoniecznie tylko w cenniku (może zaskoczyć).

I gdybym znowu myślał o zamawianiu w Skodzie czegokolwiek z nieznanym terminem produkcji to najpierw sprawdziłbym co jest od ręki w tych 6 markach 😄😄
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

Piękna lista ale może 3 mógłbym sprawdzić jako alternatywę.

Mam tylko 186 cm wzrostu i dość długie nogi przy tym wzroście, efekt jest taki, że jak komfortowo ustawie fotel to za mną nie ma szans usiąść wygodnie dorosła osoba. Biorąc pod uwagę dwoje dzieciaków to dzieciak za mną nawet nie ma gdzie włożyć butów bo siedząc w foteliku buty muszą się zmieścić niefortunnie na wysokości tylnego siedziska pomiędzy kanapą a przednim fotelem. Ten problem pojawia się przy jakimś 3 - 4 latku i znika jak dziecka nogi sięgną pod fotel kierowcy.

Muszę zaznaczyć, że jeżdżę w pozycji która ma mi umożliwić pełną kontrole nad samochodem, czyli oparcie jak najbliżej pionu, nie leżakuje w czasie jazdy. :D

Tak że ten tego.
Pozdrawiam
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Z listy każdy musi już wybrać pod siebie. Jeden jest rosły i ciężko mu się ustawić w wielu samochodach. Inny potrzebuje dzieci wozić codziennie, które wejdą do Polówki a inny codziennie wozi rosłych dorosłych z tyłu. Jeszcze inny potrzebuje każdego dnia ogromny 660litrowy bagażnik a drugiemu owszem przyda się... ale raz do roku na wakacje. Ktoś inny potrzebuje 300-konny silnik, bo jak jest mniej to go nerwy ściskają 😃.

Ba, sporo tych samochodów urosło w ostatnich latach, czasem warto zaktualizować wiedzę. Piszę o tym bo ja tak zrobiłem, mnie w sumie plus minus obojętne było który samochód de facto z tak dużej listy wybiorę - miałem swoje wymagania odnośnie wyposażenia i komfortu na trasie (nieco mocniejszy silnik, zawieszenie na multi-linku z tyłu, skórzana tapicerka - bo łatwiej czyścić drobne zabrudzenia, w miarę spory bagażnik bo uprawiam sporo sportu i rower regularnie ląduje w bagażniku w całości), ale jednocześnie z miarką nie jeździłem po salonach. Obiektywnie wydaje mi się, że po prostu dla mało kogo Superb to JEDYNE rozwiązanie na rynku - zresztą wystarczy spojrzeć na kraje, gdzie Skoda jest mało popularna, jakoś sobie radzą 😜😜

Natomiast z innych marek (poza VAG-iem) myślę, że rozważyłbym:
- Volvo V60, V90, S60 i S90
- Toyota Corolla, Toyota Camry
- Lexus ES
- Mazda 6
- Kia Optima
- Ford Monedo
- Peugeot 508
- Opel Insignia

Celowo nie wchodziłem w SUV-y, bo nie znam tego rynku ale tam też opcji trochę jest patrząc po znajomych z dzieciakami 😃. Natomiast opcji też sporo, w końcu Lexus NX de facto w budżecie doposażonego Superba, Audi Q7 podobno w chipsach rozdają itd.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

artho pisze: 6 kwie 2022, o 18:57
sonic pisze: 6 kwie 2022, o 18:30 No nie inaczej skoro dzisiaj Skoda kosztuje tyle co VW :) jak koledze pokazalem ile kosztuje nowa Octavia to sie zlapal za glowe :D
Z calego automotive to wlasnie w Skodzie sa najwieksze cyrki
Cały tani VAG (Seat, Skoda, VW) poszedł w górę. Octavia jako tako doposażona to teraz 150k, Polo jako tako doposażone to 130k. O porządnych wersjach z mocnym silnikiem skoda gadać 😄.
Właśnie dlatego sensownym było zamawiać w tamtym roku i... czekać. Był tu jeden taki co się obraził i mówił, że on poczeka i zamówi jak nie będzie już problemów z produkcją. Hmmm no może zamawiać tylko straci na tym kilkanaście tys zł 😏 Co kto woli.
Ja gdybym chciał sprzedać swojego Superba którego odebrałem po 9 miesiącach czekania 2 tygodnie temu zarobiłbym ok 22 - 24 tys zł. Czyli się opłacało poczekać.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

artho pisze: 7 kwie 2022, o 09:25
Natomiast z innych marek (poza VAG-iem) myślę, że rozważyłbym:
- Volvo V60, V90, S60 i S90
- Toyota Corolla, Toyota Camry
- Lexus ES
- Mazda 6
- Kia Optima
- Ford Monedo
- Peugeot 508
- Opel Insignia
Jeżeli chodzi o nowe to Mondeo to obecnie tylko kijowa hybryda, zresztą Mondeo zaraz zniknie z oferty.
Choć b. fajne auto, wygodniejsze i lepiej się prowadzi niż Superb. Jeździłem 5 lat i złego słowa nie powiem, całkowicie bezawaryjne.
Z tej listy wykreśliłbym też Corolle, to jednak nie ten segment.
komoornik
Posty: 1072
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

artho pisze: 7 kwie 2022, o 07:43
komoornik pisze: 6 kwie 2022, o 21:25Już się tak nie spinaj że Ci ktoś Giulie obraża - fajne auto, przyjemnie się tym jeździ. Ale ja mając 193cm wzrostu fotel mam ustawiony praktycznie za słupkiem B - nie wyobrażam sobie mieć takiego auta jako daily, nawet dla 2 osób.
No ale bez przesady, mając 193cm wzrostu nie możesz innych mierzyć swoją miarą, średni wzrost mężczyzny w Polsce jest sporo niższy (bodajże 178cm kilka lat temu) i samochody pod taki wzrost trzeba analizować jako opcję za Superba - zresztą zakładam, że przy 193cm i tak w Superbie masz mało miejsca. A alternatyw dla Superba jest cała masa nawet w samym VAG-u, oczywiście przy założeniu wymagań standardowych a nie szczypaniu pojedynczymi rozwiązaniami, które można skonfigurować w Superbie acz przeciętna i tak ich nie wybiera.

W samym VAG-u przy delikatnym poszerzeniu swoich perspektyw miast Superba można przecież przebierać w m.in:
- Skoda Octavia
- Skoda Kodiaq
- Seat Leon (kombi)
- Seat Tarraco
- Cupra Leon (kombi)
- Volkswagen Golf (kombi)
- Volkswagen Passat
- Volkswagen Arteon
- Volkswagen Tiguan Allspace
- Volkswagen Touareg
- Audi A4
- Audi A5
- Audi A6
- Audi Q5
- Porsche Macan

Na szybko w samym VAG-u przynajmniej jakieś 15 modeli samochodów, w których warto usiąść (wymiary mogą zaskoczyć), warto otworzyć bagażnik (ten w wymiarach też może pozytywnie zaskoczyć), warto sprawdzić cenę u dilera a niekoniecznie tylko w cenniku (może zaskoczyć).

I gdybym znowu myślał o zamawianiu w Skodzie czegokolwiek z nieznanym terminem produkcji to najpierw sprawdziłbym co jest od ręki w tych 6 markach 😄😄
W Superbie mam optymalną ilość miejsca z przodu, odpowiednią długość drzwi i wielkość samego otworu do wsiadania ;) Wsiada się po prostu normalnie, nie jak w Giuli którą oczywiście również jeździłem. Za sobą w Superboe oczywiście również w pełni wygodnie siadam.

Nie bardzo wiem czemu podajesz mi jakąś listę aut, ja przed wyborem Superba objeździłem cały segment (w tym auta których już teraz nie produkują) a nawet więcej - a samego Superba miałem dwa razy na użyczeniu, więc to świadomy wybór ;)

Z tej listy jeździłem:

- Skoda Octavia
- Skoda Kodiaq
- Seat Leon (kombi)
- Seat Tarraco
- Volkswagen Golf (kombi)
- Volkswagen Passat
- Volkswagen Arteon
- Audi A4
- Audi A6
- Audi Q5

A SUVami to gardzę, wiec takie auta od razu odrzucałem przy wyborze.

Tak więc reasumując - wyraziłem swoją opinię że Giulii bym nie mógł mieć jako daily. Jednocześnie nadal uważam że stawianie obok siebie Giulii i Superba mija się z celem, jeśli ktoś mieści się w Giulii a interesuje go takie lekko mocniejsze auto to zdecydowanie jest to lepszy wybór od Superba.
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Panowie, do dyskusji co zamiast Superba zapraszam do dedykowanego wątku https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=4034
Dla mnie, chcąc mieć pojemny bagażnik, cene a około 150k, miejsce z przodu i z tyłu (prawie 2 metry wzrostu), nie ma alternatywy dla Superba w nowych autach. Kiedyś była nią octavia ale obecna generacja się skurczyła.
artho
Posty: 1207
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Może jakiś miły moderator faktycznie przesunie kilka wpisów do działu "Co zamiast Superba" ☺️
apietra
Posty: 16
Rejestracja: 8 kwie 2019, o 12:32
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Andrzej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: apietra »

Wracając do głównego wątku, dziś otrzymałem informację, że mój Superb będzie na koniec lipca.
😎. W sumie o ile termin będzie dotrzymany da to 9 mcy.
Mio
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2021, o 11:40
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Czeka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mio »

:!: :!: BREAKING NEWS :!: :!:

Informacja od dealera:
28 tydzień 2022 - data produkcji - 11 lipca 2022 - 17 lipca 2022 + ok. 2 tyg. na transport itp. czyli zapowiada się auto na koniec lipca / początek sierpnia.

Czyli teoretycznie jeszcze 4 miesiące czekania co daje łącznie prawie rok.. Oczywiście biorę pod uwagę zmiany terminu na mają niekorzyść.

Śmiech przez łzy, ale ważne, że jest chociaż termin od samego dealera, który sam dzwonił, a nie ja do niego.
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2022, o 17:56 przez Mio, łącznie zmieniany 1 raz.
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

Mio pisze: 7 kwie 2022, o 17:51 :!: :!: !! BREAKING NEWS :!: :!:

Informacja od dealera:o
28 tydzień 2022 - data produkcji - 11 lipca 2022 - 17 lipca 2022 + ok. 2 tyg. na transport itp. czyli zapowiada się auto na koniec lipca / początek sierpnia.

Czyli teoretycznie jeszcze 4 miesiące czekania co daje łącznie prawie rok.. Oczywiście biorę pod uwagę zmiany terminu na mają niekorzyść.

Śmiech przez łzy, ale ważne, że jest chociaż termin od samego dealera, który sam dzwonił, a nie ja do niego.
Dobre wiesci… moze i u mnie sie cos ruszy
Mio
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2021, o 11:40
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Czeka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mio »

@ciusiek101 Jak będziesz miał czerwiec jak wskazuje dealer to będziesz czekał prawie tyle co ja, tylko Ty złożyłeś w 06.07.

A taki Apietra ma szybciej niż ja, a złożył 28.10, więc może u Ciebie to zadziała też na korzyść. :D
ODPOWIEDZ