Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Maliniak
Posty: 638
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

Liczyłbym tydzień mniej więcej od sprowadzenia auta do odbioru ;)
symek
Posty: 23
Rejestracja: 12 lis 2021, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: symek »

Czyli jest szansa, że w przyszłym tygodniu zjedzie do dealera… Już przebieram nogami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Maliniak
Posty: 638
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

Pewnie jeszcze w tym. U deleara ze 2-3 dni się zejdą znając życie.
symek
Posty: 23
Rejestracja: 12 lis 2021, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: symek »

Najważniejsze, żeby pojawiło się zlecenie transportu. Sprzedawca ma dzisiaj dobijać się do importera, aby ustalić kiedy jest szansa na wysyłkę auta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 759
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Gdyby ktoś był ciekawy jak to wygląda u koncernowej "konkurencji", to na zamówione A4 40tfsi (w dosyć bogatej wersji z kilkoma bajerami z 'restrykcją', m.in. side assist - niby wydłuża oczekiwanie o 2 miesiące) będziemy czekać rok i tak to zostało wpisane w umowę, oczywiście z zastrzeżeniem, że termin może ulec dalszemu wydłużeniu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

komoornik
Posty: 1074
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

A jak obecnie z rabatami u tej "konkurencji"?

Masz jakiś konfig tego auta, cenę wyjściową i końcową? 8-)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

U mnie A4 Avant 40 TDI Stronic zamówiona 28.09.2021 odebrana 08.03.2022. katalogowo 229.270 (wyp dod 45k) wiec wyszla cena 2k ponizej katalogowej bez wyp. Dod.
Rabat wtedy 20,23% ale teraz to pewnie inna bajka rabatowe wtedy tez przed podwyżkami zdążyliśmy z tego co pamietam. A akurat mielismy idelanie auto na czas kiedy poprzednie musieliśmy zdac, wiec 5,5mies wyszlo co raczej annobecne czasy jest krotko. Kolezanka chaila fobrac hak ale dostaliśmy info ze jak x hakiem to bedzie rok czekania.



Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 759
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

komoornik pisze:A jak obecnie z rabatami u tej "konkurencji"?

Masz jakiś konfig tego auta, cenę wyjściową i końcową? 8-)
siemi1 pisze:U mnie A4 Avant 40 TDI Stronic zamówiona 28.09.2021 odebrana 08.03.2022. katalogowo 229.270 (wyp dod 45k) wiec wyszla cena 2k ponizej katalogowej bez wyp. Dod.
Rabat wtedy 20,23% ale teraz to pewnie inna bajka rabatowe wtedy tez przed podwyżkami zdążyliśmy z tego co pamietam. A akurat mielismy idelanie auto na czas kiedy poprzednie musieliśmy zdac, wiec 5,5mies wyszlo co raczej annobecne czasy jest krotko. Kolezanka chaila fobrac hak ale dostaliśmy info ze jak x hakiem to bedzie rok czekania.



Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Teraz jest bieda niestety. Podejście na zasadzie "bierzesz, albo nie". Bardzo miło i kulturalnie oczywiście, ale stanowczo. Małe pule produkcyjne + wojna i przenoszenie fabryki wiązek z Ukrainy + rosnące drastycznie ceny stali itd.
Czyli trochę jak Enriquez pisał w przypadku BMW... rabat na akcesoria co najwyżej i jakieś gratisy w postaci puli gadżetów - mimo pakietu Technology nie będzie ładowarki indukcyjnej, to np. dadzą taką z puli oryginalnych akcesoriów.
Ale też będąc szczerym specjalnie o rabat nie było walki, bo czasy oczekiwania zaskoczyły i decyzja była szybka, więc sam się pod ścianę trochę postawiłem.

Konfig w miarę przyzwoity wydaje mi się. Są wszystkie pakiety (comfort, technology, travel, exterior), matrixy, adaptacyjny zawias, pakiet asystentów z side assist, kamera cofania, sportowe fotele elektryczne, ściemniane lustra (wszystkie) i pewnie jeszcze jakieś pierdoły, których nie pamiętam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

komoornik
Posty: 1074
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

No ale mimo wszystko ja jakbym rozmyślał o markach premium to jednak mając z tyłu głowy że były i to solidne rabaty.

A z cenami katalogowymi hmm, różnice w cenach do aut non-premium to jest przepaść :roll:
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

symek pisze: 13 kwie 2022, o 09:36 Jak już Wam wspominałem kilka postów wyżej, mój S3 jest już wyprodukowany. Od soboty jest u importera w Poznaniu. Orientujecie się jak długo może tam postać ? Sprzedawca mówi, że w systemie nie ma jeszcze zlecenia na transport. Dopiero jak takie zlecenie się pojawi, to wtedy importer ma 72 godziny na dostarczenie auta dealerowi. Pytanie jak oni długo będą trzymać to auto u siebie… Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W moim przypadku i nie tylko moim, auto dotarło z fabryki do dealera w ciągu tygodnia od wyprodukowania.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 759
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

komoornik pisze:No ale mimo wszystko ja jakbym rozmyślał o markach premium to jednak mając z tyłu głowy że były i to solidne rabaty.

A z cenami katalogowymi hmm, różnice w cenach do aut non-premium to jest przepaść :roll:
Patrzenie tylko przez pryzmat rabatów jest nie do końca dobre. Jak ktoś bierze w finansowaniu, to sumaryczny koszt się liczy. A ten zależy od wielu czynnikow. Np. takie Audi po cenach +/- katalogowych wychodzi tyle samo co np. S60 po rabacie 20+ tysięcy i niższej cenie końcowej.
Dużo też zależy od momentu zakupu (jak widać). Był rok temu taki moment, w którym za +/- tę samą kwotę można było wziąć Audi A4/5 45tfsi quattro z doposażeniem i Superba L&K 280KM. Serio. "Jeżdżę Audi, bo nie stać mnie na Skodę", tak można sobie było wtedy pomyśleć.
Obecnie mamy niestety najgorszy moment na zakup nowych aut. Rabaty skąpe, albo żadne, do tego czekasz wieczność i na dokładkę często musisz rezygnować z wyposażenia.

A jak ktoś chce rabaty na Audi A4, to są, na roczniki 2021. Zawrotne 6%, a i tak nie ma z czego wybierać.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Byłem dziś u dealera, bo mój handlowiec poszedł do konkurencji. Chciałem się dowiedzieć, co z moim zamówieniem, kto je realizuje. Potwierdzili gwarancję ceny auta oraz podwyżkę cen pakietów serwisowych.
Pan stwierdził, że nie ma znaczenia czas oczekiwania, a reguł brak - jeżeli nie mają jakiejś pierdoły, to zamówienie czeka, czeka i czeka…
Kris RJS
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2022, o 17:47
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kris RJS »

Ja też dziś dzwoniłem do skody: dalej brak terminu produkcji, opiekun zamówienia powiedział że przekroczymy 1 rok od zamówienia a nawet możliwe, że trochę więcej ...
Czekam na info. Czy leasing znajdzie auto innej marki od ręki w moich widełkach ale raczej wątpię i trzeba będzie dalej czekać.
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

Ja dzis otrzymalem info ze klient w Audi otrzymal propozycje - bierzesz Pan po nowej cenie albo zwracam Panu kaucje i sprzedaje samochod po nowej cenie innemu…
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

ciusiek101 pisze:Ja dzis otrzymalem info ze klient w Audi otrzymal propozycje - bierzesz Pan po nowej cenie albo zwracam Panu kaucje i sprzedaje samochod po nowej cenie innemu…
Zgłosiłbym do centrali i dymy narobił...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ