Skoda superb 2012 kessy

nockouter48
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2023, o 20:03
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Skoda superb 2012 kessy

Post autor: nockouter48 »

Witam, borykam się od pewnego czasu z problemem nie działającego pilota w kluczyku, tzn. klamki keyless reagują, samochód odpalę, ale zamknąć i otworzyć samochodu z pilota w kluczyku się nie da. Bateria nowa, klucze(2) sprawdzone daja fale na czytniku. Czy jest osobna antena odpowiedzialna za otwieranie i zamykanie z pilota? W kompie żadnych błędów związanych z kessy, jedynie błąd anteny GPS z radia(radio normalnie odbiera, żadnych zakłóceń) , może może mieć to powiązanie?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Skoda superb 2012 kessy

Post autor: untaztood »

Być może masz zwarcie w klamce, daje to efekt jakbyś cały czas trzymał dłoń na klamce i blokuje działanie pilota. Czy próbowałeś z nieco większej odległości?
nockouter48
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2023, o 20:03
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Skoda superb 2012 kessy

Post autor: nockouter48 »

Próbowałem z różnych odległości, klamka pasażera jedynie czasami nie zadziała, klamka kierowcy działa perfekcyjnie, więc chyba zwarcie nie wchodzi w grę? Bo wtedy od kierowcy by też świrowała? Dobrze myślę?
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 435
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Skoda superb 2012 kessy

Post autor: krzynol »

może się rozsynchronizowały, przyucz je od nowa
antenka do pilotów jest we wtyczce BCMa, taki drucik krótki
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda superb 2012 kessy

Post autor: Enriquez »

W Kessy, przy kodowaniu pilotów trzeba wiedzieć, że ważna jest kolejność przyuczania pilotów. Najpierw kluczyk Nr. 1, później Nr. 2. Jak nie będzie działać, to kodujemy jeszcze raz w odwrotnej kolejności. VCDS-em się nie da sprawdzić który jest który, dlatego loteria. Ale na szczęście kombinacje są tylko dwie :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
nockouter48
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2023, o 20:03
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Skoda superb 2012 kessy

Post autor: nockouter48 »

Znam te auto od 6 lat, jeździła nim żona znajomego, później stało przez rok, uznała, że chce coś mniejszego i wtedy je kupiłem ja. Wcześniej przed postojem wszystko działało perfekcyjnie, po postoju nie było komunikacji z tylnymi drzwiami, naprawiłem wiązkę, teraz mam problem z klamka keyless od strony pasażera(wyciągnąłem ją, przewody są w samej klamce ok, keyless raz działa z tej strony raz nie, od strony kierowcy działa za każdym razem). Sprawdzę te antenkę na bcm, mówimy o tym nad nogami kierowcy? Czy ta klamka od pasażera może robić zwarcie i nie działać polot z tego tytułu? Klucze dokodowane poprawnie, przy kessy piloty dopisywane są automatycznie z immo, więc rozkodowanie pilotów chyba nie wchodzi w grę? Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam
nockouter48
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2023, o 20:03
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Skoda superb 2012 kessy

Post autor: nockouter48 »

krzynol pisze: 30 sty 2023, o 12:53 może się rozsynchronizowały, przyucz je od nowa
antenka do pilotów jest we wtyczce BCMa, taki drucik krótki
Jesteś w stanie pokazać na zdjęciu gdzie w tym bcm jest ten drucik krótki? :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda superb 2012 kessy

Post autor: Enriquez »

Za bardzo to go nie zobaczysz, jest po prostu w wiązce przewodów. Ja bym tam nie szukał. Jeżeli coś raz działa a raz nie działa, to ewidentnie mojego doświadczenia jest jakiś ułamany przewód albo woda w jakiejś wtyczce. I wcale na pierwszy rzut oka tego nie zobaczysz. Czeka Cię żmudne poszukiwanie szkodnika, aczkowiek zacząłbym od wszystkich harmonijek.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
nockouter48
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2023, o 20:03
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Skoda superb 2012 kessy

Post autor: nockouter48 »

Enriquez pisze: 31 sty 2023, o 07:00 Za bardzo to go nie zobaczysz, jest po prostu w wiązce przewodów. Ja bym tam nie szukał. Jeżeli coś raz działa a raz nie działa, to ewidentnie mojego doświadczenia jest jakiś ułamany przewód albo woda w jakiejś wtyczce. I wcale na pierwszy rzut oka tego nie zobaczysz. Czeka Cię żmudne poszukiwanie szkodnika, aczkowiek zacząłbym od wszystkich harmonijek.
Z tym, że klamka keyless raz działa, a raz nie, pilot nie działa wogole, ale sprawdzę w weekend wiązkę cała w drzwiach pasażera, może faktycznie ta klamka gdzieś robi zwarcie, jak znajdę przyczynę podzielę się rozwiązaniem :)
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Skoda superb 2012 kessy

Post autor: untaztood »

Z tymi klamkami keyless miałem taki sam problem. W końcu padły na dobre i tylko wymiana na nowe pomogła.
Spróbowałbym odłączyć wadliwą klamkę (to 5 minut roboty) i wtedy bym sprawdził piloty
Awatar użytkownika
Krzys76
Posty: 50
Rejestracja: 27 wrz 2022, o 08:19
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Skoda superb 2012 kessy

Post autor: Krzys76 »

Witam

Jam mam czasem tak ze choc bateria OK to jest komunikat ze nie widzi kluczyka i musze dotknac pilotem przycisku wtedy moge odpalic
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 435
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Skoda superb 2012 kessy

Post autor: krzynol »

nockouter48 pisze: 31 sty 2023, o 05:33
Jesteś w stanie pokazać na zdjęciu gdzie w tym bcm jest ten drucik krótki? :D

Pozdrawiam
w tym filmie pokazuję, od 4 minuty

nockouter48
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2023, o 20:03
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Skoda superb 2012 kessy

Post autor: nockouter48 »

untaztood pisze: 31 sty 2023, o 14:29 Z tymi klamkami keyless miałem taki sam problem. W końcu padły na dobre i tylko wymiana na nowe pomogła.
Spróbowałbym odłączyć wadliwą klamkę (to 5 minut roboty) i wtedy bym sprawdził piloty
Odłączałem, nic nie pomogło :(
krzynol pisze: 5 lut 2023, o 10:32
nockouter48 pisze: 31 sty 2023, o 05:33
Jesteś w stanie pokazać na zdjęciu gdzie w tym bcm jest ten drucik krótki? :D

Pozdrawiam
w tym filmie pokazuję, od 4 minuty

Rozbiore to w sobotę i dam znać 😁 i tak będę przeglądał cała wiązkę od strony pasażera
ODPOWIEDZ