Ciekawe autentyki

Tematy nie związane z Superbem
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: Sebastian_M26 »

I co najważniejsze B5 jest wdzięczny w naprawach. Największą bolączką zajechanych trupów jest rdza. W B5 nadwozie jest wytrzymałe na korozję (jeśli nie jest spalone palnikiem), dostępność części w używanych oryginałach jak i wszelkiej maści zamiennikach jest niesamowita. Jeśli ktoś zna się i ma pasję do mechaniki, jest w stanie odbudować takie auto za niewielkie pieniądze, do stanu 5+.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: szms »

Wszystko ładnie, pięknie brzmi... ale zdecydowana większość jeżdżących B5 to tragedia, można zadbać, zmienić części, ale jak auto robi cztery ślady to pomóc mu może już tylko laweta na złomowisko.
Poza tym Ty tak piszesz, bo zdajesz sobie sprawę, a kto w więszości kupuje takie paski?
Żeby po taniości cisnąć ile wlezie, i co z tego, że są w miarę tanie oryginalne części, skoro chińskie ujowe zamienniki są jeszcze tańsze...
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: Super_Be »

szms pisze:Poza tym Ty tak piszesz, bo zdajesz sobie sprawę, a kto w więszości kupuje takie paski?
Żeby po taniości cisnąć ile wlezie, i co z tego, że są w miarę tanie oryginalne części, skoro chińskie ujowe zamienniki są jeszcze tańsze...
No właśnie tacy, którzy chcą (a może raczej chcieliby :roll: ) jeździć czymś przyzwoitym za psie pieniądze. A problem kupna czterośladowego pojazdu dotyczy tak samo tych, którzy za większą (czasem dużo większą) kasę chcieliby coś naprawdę wypasionego. Tylko ich jest dużo, dużo mniej niż tych, których stać tylko na takiego pokrzywionego Paska.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: szms »

Ale nie chcę zginąć na drodze, bo ktoś chciał jeździć przyzwoitym autem za psie pieniądze i wymienił dajmy na to drążek kierowniczy na chinola za 1/4 ceny i wjeżdzając w dziurę taki drążek posypał się na części pierwsze.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, a takim na pewno jazda po drogach publicznych powinno restrykcyjnie kończyć temat czterośladów, laweta, złom i dziękuję. Dobry znajomy dobre dwa lata temu uciekał między drzewa, bo chłopakom z golfa IV po prostu jadać odpadło koło, ale nie dlatego, że było źle przykręcone, po prostu pruchno się rozpadło na części i tyle.

Podobnie uważam, że co innego jest jechać w terenie zabudowanym 80 km/h mercedesem S-klasą, która po wciśnięciu hamulca staje w miejscu, a taki poklejony pasek jedzie zwykłe 55 km/h z powyginanymi tarczami i spieczonymi klockami, ale przecież tylko trochę przekracza, ale gościa z S-klasy można przyciąc na mandacie, bo przecież za zabranie dowodu awansu nie będzie.

p.s.
Trochę pomieszałem, ale dużo pracy i na szybko tak posklejałem chaotyczne myśli ;)
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: Super_Be »

szms pisze:Ale nie chcę zginąć na drodze, bo ktoś chciał jeździć przyzwoitym autem za psie pieniądze i wymienił dajmy na to drążek kierowniczy na chinola za 1/4 ceny i wjeżdzając w dziurę taki drążek posypał się na części pierwsze.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, a takim na pewno jazda po drogach publicznych powinno restrykcyjnie kończyć temat czterośladów, laweta, złom i dziękuję. Dobry znajomy dobre dwa lata temu uciekał między drzewa, bo chłopakom z golfa IV po prostu jadać odpadło koło, ale nie dlatego, że było źle przykręcone, po prostu pruchno się rozpadło na części i tyle.
Wszystko się zgadza się ;) , ale wyeliminowanie tego jest słabo wykonalne. No bo jak? Wszystkie 10-letnie samochody na złom? Na przeglądach za każdą zardzewiałą śrubkę cofnięcie dowodu? Pomijając już korupcję przy przeglądach...
szms pisze:Podobnie uważam, że co innego jest jechać w terenie zabudowanym 80 km/h mercedesem S-klasą, która po wciśnięciu hamulca staje w miejscu, a taki poklejony pasek jedzie zwykłe 55 km/h z powyginanymi tarczami i spieczonymi klockami, ale przecież tylko trochę przekracza, ale gościa z S-klasy można przyciąc na mandacie, bo przecież za zabranie dowodu awansu nie będzie.

p.s.
Trochę pomieszałem, ale dużo pracy i na szybko tak posklejałem chaotyczne myśli ;)
Chyba trochę pomieszałeś, bo wyszło jakbyś uważał, że Mercedesa nie powinni zatrzymywać za przekroczenie prędkości, bo on w razie czego stanie w miejscu, a Paska B5 jak najbardziej, bo on na pewno ma za słabe hamulce? Zresztą - mało to takich S-klas wyglądających jak nówka, a w rzeczywistości czterośladowych?

No więc mam nadzieję, że to tylko kwestia chaotycznie posklejanych myśli... :roll:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: Misiek Fisiek »

Wykonalne to jest tylko przeglądy powinny być bardziej restrykcyjne. Auta po większych dzwonach w niemczech nie dostają Tuv i wtedy już tylko eksport do PL. I jest to tylko kwestia czasu bo na słowacji już to wprowadzili i 30% aut nie przechodzi przeglądu. A chyba w szwecji gdzie stan aut jest o niebo lepszy połowa..
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: Sebastian_M26 »

Ale i tak lepsza serwisowana używka z zachodu z przebiegiem 300tyś km niż auto od polaka (z 150tyś km), w takim stanie i tak doinwestowany, że jakby mógł to by wodę z Ludwikiem jeszcze wypił z spryskiwacza, bo płynu nie używa bo za drogi.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: Zaj007 »

Jeśli B5 ma wyglądać to tylko po lifcie. Ten z przed lifta jest paskudny. Wygląda jak zwymiotowana kaszanka. Silniki ma dobre, ale co z tego? Przy przebiegu z rzędu 500 000 po prostu musi się to i owo zużyć. Przedni wielowahacz też za mocny nie jest. Tu chyba chodzi o to, że w mniemaniu naszych rodaków to taki nadsamochód. A co głupszy użytkowników na prawdę wierzy, że 10 latek ma 150kkm. I taki nadsamochodem można sobie kompleksy pod leczyć i pisać oraz rozpowiadać, że nie kupuje się samochodów na "F".
Ludzie z Passata B5 są różni. Jedni to pozytywne charaktery o raczej stanowczym tonie, drudzy są zadufanymi w swoim nadsamochodzie fagasami. Kiedyś z taki jednym wdałem się w dyskusję na temat diesli. Cep nie dał sobie wytłumaczyć, że pompowtryski są przeżytkiem i stopniowo będą wypierane przez Common Raila. Na dodatek nasza dyskusja przypadała na okres pękających głowic, sypiących się dwumas i piezo-pompowtrysków Siemensa, gdzie upalały się kable do kryształu. Nie dałem rady go przekonać, że drogę wyznacza kierunek objęty przez PSA, Fiata, czy nawet Mercedesa.
Obrazek
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: Super_Be »

Sebastian_M26 pisze:Ale i tak lepsza serwisowana używka z zachodu z przebiegiem 300tyś km niż auto od polaka (z 150tyś km), w takim stanie i tak doinwestowany, że jakby mógł to by wodę z Ludwikiem jeszcze wypił z spryskiwacza, bo płynu nie używa bo za drogi.
Lepsza, tylko w każdym przypadku, od kogokolwiek by samochód nie był i z jakimkolwiek przebiegiem, ktoś niezależny powinien zweryfikować jego faktyczny stan. Więc oczywista sprawa, że kryteria typu pochodzenie, przebieg, wiek właściciela, odległość od kościoła ;) nie powinny mieć nic do gadania w kwestii dopuszczenia do ruchu.
Zaj007 pisze:Jeśli B5 ma wyglądać to tylko po lifcie. Ten z przed lifta jest paskudny. Wygląda jak zwymiotowana kaszanka.
Kwestia gustu - dla mnie FL w przypadku B5 wyszedł im podobnie jak w B6 (komunikat dla szms - TAK, nazwali go B7, ale nie zmienia to faktu, że powstał z liftingu B6, nie jako nowy model :ugeek: ). Czyli doklejony przód i tył od innego samochodu - przed FL przynajmniej wszystko do siebie pasuje.
Zaj007 pisze:Tu chyba chodzi o to, że w mniemaniu naszych rodaków to taki nadsamochód.
Otóż to - w ogóle VW jest u nas taką niemal "marką Premium". A Golf, czy Passat jadą na opinii może uzasadnionej, ale pochodzącej sprzed kilku generacji jednego i drugiego. A B5 pod tym względem to już zdecydowanie nie to, co B4.
Zaj007 pisze:I taki nadsamochodem można sobie kompleksy pod leczyć i pisać oraz rozpowiadać, że nie kupuje się samochodów na "F".
A jeszcze lepiej, jak ktoś zachwala swojego B5, a twierdzi, że Superba I by nie kupił, bo to czeski chłam :lol: .
Zaj007 pisze:Ludzie z Passata B5 są różni.
Pewnie, że różni - nie ma nawet sensu dzielenie ich na dwie, czy więcej grup, bo co człowiek, to charakter. A że wielu uważa Paska za coś lepszego, niż jest w rzeczywistości, to podobnie jak inni uważają Skodę za coś gorszego ;)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: dato »

Pomny ostatniej uwagi SJAK'a wrzucam tu, a nie do Humoru:

Obrazek

:lol: :lol: :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: szms »

Nie rozumiem...




:lol: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: dato »

Boś tempy i słomą Ci w aucie jedzie ;) :lol:
EDIT: Boś tempy i słomom Ci w ałcie jedzie ;) :lol:
:mrgreen:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: szms »

Co za chamstwo i prostactwo na tym forum!
Nie ma tu żadnego sołtysa, który posprzątałby ten chlewik?

U nas na wiosce byłoby to nie do pomyślenia!

:cry: :cry: :cry:






:mrgreen: :mrgreen: :lol: 8-)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: szms »

Ehkhm...

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... quiKLMy0ng" onclick="window.open(this.href);return false;
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Ciekawe autentyki

Post autor: szms »

ODPOWIEDZ