Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Co sądzicie o takiej Q5? Jazda w kolo komina. Ponoć rabat rzedu 20% idzie dostać.

https://www.audi.pl/A13V7K3A

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

SE7
Posty: 205
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SE7 »

Marek23 pisze: 25 cze 2023, o 17:17 Chyba po kartingowych tym jeździsz jak takie rzeczy piszesz.
Ale czytam ze a6 zbliża się charakterystyka do silnika umieszczanego centralnie. Kurde najeździłem się różnymi autami ale takich kwasów nie brałem. Żegnam topic🤦
Na odchodne dedykuję zdjęcie z Silesia Ring. Rękawica rzucona.
Załączniki
Mini2.jpg
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

zalezi pisze:Co sądzicie o takiej Q5? Jazda w kolo komina. Ponoć rabat rzedu 20% idzie dostać.

https://www.audi.pl/A13V7K3A

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
Po pierwsze, dlaczego na gnojowicę? Weź 40tfsi, z miękką hybrydą to pali naprawdę mało, do tego zero dpfów i innych dieslowych upierdliwości. Po drugie, jak nie bierzesz pakietu technology z nawigacją, to dopłata 3k za VC jest bez sensu, bo tam i tak nie rzucisz mapy z AA/CarPlay. Weź ten kolorowy komputer z klasycznymi zegarami, on też jest bardzo duży i robi fajne wrażenie.
Brakuje mi samosciemniajacych lusterek zewnętrznych, ogólnie wziąłbym pakiet Comfort.

Edit
Chcesz jeździć wokół komina, to tym bardziej nie rozumiem diesla. 40tfsi jest bardzo fajny, do tego masz 11k w kieszeni. Zamiast tego bierz pakiet comfort (i tak wziąłeś grzane fotele z tego pakietu) i jeszcze na coś zostanie (np. ten pakiet z oświetleniem ambiente).

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka


zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:
zalezi pisze:Co sądzicie o takiej Q5? Jazda w kolo komina. Ponoć rabat rzedu 20% idzie dostać.

https://www.audi.pl/A13V7K3A

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
Po pierwsze, dlaczego na gnojowicę? Weź 40tfsi, z miękką hybrydą to pali naprawdę mało, do tego zero dpfów i innych dieslowych upierdliwości. Po drugie, jak nie bierzesz pakietu technology z nawigacją, to dopłata 3k za VC jest bez sensu, bo tam i tak nie rzucisz mapy z AA/CarPlay. Weź ten kolorowy komputer z klasycznymi zegarami, on też jest bardzo duży i robi fajne wrażenie.
Brakuje mi samosciemniajacych lusterek zewnętrznych, ogólnie wziąłbym pakiet Comfort.

Edit
Chcesz jeździć wokół komina, to tym bardziej nie rozumiem diesla. 40tfsi jest bardzo fajny, do tego masz 11k w kieszeni. Zamiast tego bierz pakiet comfort (i tak wziąłeś grzane fotele z tego pakietu) i jeszcze na coś zostanie (np. ten pakiet z oświetleniem ambiente).

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Bo tylko na diesla jest taki rabat :)

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

To będą kłopoty diesel i jazda wokół komina, to najgorsze zestawienie. Tym bardziej nowoczesny diesel. No ale nie mój cyrk, nie moje małpy.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:To będą kłopoty Obrazek diesel i jazda wokół komina, to najgorsze zestawienie. Tym bardziej nowoczesny diesel. No ale nie mój cyrk, nie moje małpy.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
U mnie w robocie jeżdżą i sobie chwalą, serio. Raz w tygodniu przedmucha gdzieś na trasie A/S. Auto ma być na 3 lata.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Moim zdaniem nawet mimo diesla będziesz bardziej zadowolony.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

artho pisze:Moim zdaniem nawet mimo diesla będziesz bardziej zadowolony.
Jutro postaram sie ogarnąć jazde próbną - dam znać.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Kylo125
Posty: 222
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

SE7 pisze: 25 cze 2023, o 16:58
Marek23 pisze: 25 cze 2023, o 16:36 Nie byłeś nigdy na torze to już pewne. Jakich laików ?
Zaskoczę Cię, bo byłem na wielu i wiem o czym napisałem, dużo aut miałem.
Parkowałeś koło mnie tydzień temu sobotę. Świat jest mały.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Panowie, ale do superba wystarczy wsadzić zawias za 5-7 koła (chyba, że ktoś chce z DCC to 10-12), wyciszenie za ok. 5 koła (drzwi, nadkola, bagażnik, słupki, podszybie), heble za około 5 koła (nowe z porsche macan i bez adapterów P&P), robi to kwotę ok. 17 brutto i już macie zupełnie inne auto, bez utraty gwarancji na części które nie zostały wymienione!
Jeżeli ktoś już chce poprawić skrzynie i dodać trochę mocy to kwoty są w granicach 2000-3500, ale tu już wiadomo traci się gwarancję.
I uwierzcie, że w granicach 20tys. różnicy premium z takimi osiągami nie kupicie.

My z Piramidą mamy problem, chcielibyśmy wymienić auta, ale średnio co tydzień mówimy do siebie, że kuwa dobrze nam się jeździ i robimy kolejne kilometry bez wymiany...

Gdyby auta nie modzić to bym drugi raz nie kupił superba, ale teraz pomyślcie, czy w granicach +20 koła kupicie coś sensownego.
artho
Posty: 1206
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

orlik pisze: 26 cze 2023, o 08:10 Panowie, ale do superba wystarczy wsadzić zawias za 5-7 koła (chyba, że ktoś chce z DCC to 10-12), wyciszenie za ok. 5 koła (drzwi, nadkola, bagażnik, słupki, podszybie), heble za około 5 koła (nowe z porsche macan i bez adapterów P&P), robi to kwotę ok. 17 brutto i już macie zupełnie inne auto, bez utraty gwarancji na części które nie zostały wymienione!
Jeżeli ktoś już chce poprawić skrzynie i dodać trochę mocy to kwoty są w granicach 2000-3500, ale tu już wiadomo traci się gwarancję.
I uwierzcie, że w granicach 20tys. różnicy premium z takimi osiągami nie kupicie.

My z Piramidą mamy problem, chcielibyśmy wymienić auta, ale średnio co tydzień mówimy do siebie, że kuwa dobrze nam się jeździ i robimy kolejne kilometry bez wymiany...

Gdyby auta nie modzić to bym drugi raz nie kupił superba, ale teraz pomyślcie, czy w granicach +20 koła kupicie coś sensownego.
Byłbym ostrożny z tą nieutratą gwarancji oraz z tym co powie ubezpieczyciel podczas poważnego wypadku bądź pożaru. Nie mówię, że się wszystko traci, ale spójrz na proces modowania samochodu u nas a w Niemczech. Proste stłuczki pikuś, ale gdy ubezpieczyciel lub ASO będą musiały z własnej kieszeni wydać 50-200k PLN to zaczną głęboko z lupą patrzeć w samochód.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

A co gorsza w leasingu, gdzie nie mozesz grzebać tak w aucie.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Na zawieszenie nie tracisz na 100%, jest to część zamienna i eksploatacyjna, do tego czy to bilstein, eibach czy kw czy st, mają TUV i wpisane są w kartę modele superbów do jakich pasuje. Tak samo ze stabilizatorami h&r lub eibach. A więc jest papier! To tak jak byś wsadził żarówkę ksenonową z homologacją Philipsa zamiast Osram original. Nie popadajcie ze skrajności w skrajność, nikt Wam za do nie weźmie gwarancji na silnik czy skrzynię albo na elektrykę.

Wygłuszanie auta to samo.

Tematu hamulców nie chce poruszać, aczkolwiek macan jest P&P i bez żadnych adapterów, można taki hebel kupić nawet w ASO skody, i jak ktoś bardzo się boi to tak bym zrobił i tam zamontował.

Co do leasingu, leasing gówno obchodzi tak na prawdę co z autem robisz, jeżeli płacisz regularnie i masz w planach to auto wykupić.
Większość z nas ma fury w leasingu i je poprawia i nikt nie miał z tego powodu problemów.
Dużo grubsze auta, warte kilkukrotnie więcej od naszych superbów też ludzie poprawiają i też są to auta w leasingach.

Jeżeli ktoś bierze w najem albo ma służbowe i nie ma zamiaru wykupić to nie ma to sensu, chyba, że wszystko przełoży na koniec i oczywiście ma zgodę flotowca albo firmy wynajmującej.

Także trochę luzu Panowie.

W przypadku softów już inny temat, jak się coś zwali to nie mamy na to gwarancji, i wtedy trzeba brać na klatę naprawę.
Ps. skrzynia dq381 nowa kosztuje około 10tys. brutto. Silnik niestety trochę więcej. I tu należy sobie zadać pytanie, czy w razie czego stać nas na to.
Ja osobiście robiąc to wszystko miałem z tyłu głowy, że ok. 30 koła trzeba mieć przygotowane na fuckup, odpukać zaraz będzie 100tys. km na liczniku i nie musiałem nic wymieniać. Frajda jest dobra, wszystko działa perfekcyjnie, i jak by nie patrzeć ponad 100 koła zostało w kieszenie gdyby to samo chciałbym mieć w premium, no może po za prestiżem i ładniejszym wnętrzem. Dlatego między innymi mam zajebisty problem ze sobą, żeby się tego auta pozbyć...
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Pojeździłem Q5. Bardzo komfortowe zawieszenie sportowe na 20", az za bardzo wręcz, nieco bujało, ale w taki kontrolowany sposób. Ten diesel mocowo taki sobie, tych 400 nm nie czuć, niezły lag jest, a niestety duży zawód wykonanie tej konkretnej sztuki. Tam, gdzie trzymam palca to najtanszy, twardy plastik. Moja Alfa to majstersztyk przy tym. A te fotele z tapicerką częściowo skórzaną z mikrofibrą Dynamica dramat. Mega nieprzyjemne tam na środku. Mieszane uczucia mam po tej jezdzie.Obrazek

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Kylo125
Posty: 222
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

Takie audi podchodzi z wagą pod 2 tony, więc szału w osiągach też ciężko się spodziewać.
Kodiaqiem jeździłeś? Jak byś to porównał właśnie do superba czy kodiaqa?
ODPOWIEDZ