Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
igo_89
Posty: 78
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

anastazyy pisze: 10 maja 2024, o 16:49
igo_89 pisze:
artho pisze: 10 maja 2024, o 14:56

igo a orientujesz się jak jest z A5?
A5 było chyba podobnie lub coś lepiej ale nie jestem pewny. Ale obecne rabaty największe są na diesla lub słabsza benzynę.
Słabsza to znaczy ta 200km?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Tak tą słabszą 204 KM. Według mnie wersja wystarczy do normalnej jazdy.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Artho, przejedź się 204 konnym A5, prawdopodobnie szybciutko wyleczysz się z takiego zestawu. Ten silnik trzeba mocno wkręcać na obroty, aby jechał. Benzyna musi być mocna. Już lepiej spójrz na BMW 330i, bo to auto o klasę lepsze, niż A4/A5 ( skrzynia, prowadzenie, infotainment ). Lepiej też trzyma cenę. BMW było zawsze lepsze, niż w Audi, a szczególnie ostatnio.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
igo_89
Posty: 78
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

zalezi pisze: 10 maja 2024, o 17:09
artho pisze:Słabszą benzynę jestem w stanie rozważyć, ale w Quattro. Z 300k robi się 250k na wejściu, w sumie nieźle.
250k za 204 konną benzynę? Zupełnie bez sensu imo. Arteon R to mały kocur, za 290k kupisz 320 konną maszynę. Duży i szybki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaki jest sens kupować VW Arteona za 300k gdzie to nadal jest VW. I dodatkowo nadal nie ma w opcji Matrix LED. I gdzie będziesz używał tych 320 KM ? Do wyprzedzania 200k jest wystarczająco dużo. Przy obecnych rabatach za 300k spokojnie kupujesz Q5 z zawieszeniem pneumatycznym. A VW nigdy nie będzie Audi choć by nie wiem co.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Zalezi,
Ależ Cię zabolało, że tu taki wylew uczuć
Człowieku, jak ktoś tu jest zamknięty, to spójrz na siebie, bo to TY jedziesz w kółko Macieju o tym, że ten za słaby, ten za słaby, ten za drogi i za słaby itd. itd. Wszystko bez sensu, bo za słabe i za drogie. I tak od TYGODNI, jak nie miesięcy się kręcimy. A takich aut, jakie byś chciał mocowo i budżetowo NIE MA. I tyle, i do niczego dalej nie dojdziemy.

BTW1. 40tfsi spuchnie trochę mniej, bo masz troszkę mocy z silnika elektrycznego.

BTW2, ciśniesz po typie z Audi, gdzie nie w te tony piłem i zupełnie tu w dziwne rejony próbujesz wpędzić dyskusję, ale o finansach na inwestycje trzeba napisać. Internetowy napinacz pierwszej wody weekend jest, zluzuj majty.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

igo_89 pisze:
zalezi pisze: 10 maja 2024, o 17:09
artho pisze:Słabszą benzynę jestem w stanie rozważyć, ale w Quattro. Z 300k robi się 250k na wejściu, w sumie nieźle.
250k za 204 konną benzynę? Zupełnie bez sensu imo. Arteon R to mały kocur, za 290k kupisz 320 konną maszynę. Duży i szybki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaki jest sens kupować VW Arteona za 300k gdzie to nadal jest VW. I dodatkowo nadal nie ma w opcji Matrix LED. I gdzie będziesz używał tych 320 KM ? Do wyprzedzania 200k jest wystarczająco dużo. Przy obecnych rabatach za 300k spokojnie kupujesz Q5 z zawieszeniem pneumatycznym. A VW nigdy nie będzie Audi choć by nie wiem co.
Dokładnie, ale pisanie o tym od nie wiadomo ilu i tak prowadzi do jednej konkluzji u zaleziego- ale nie ma pierdyliarda koni, więc slabsze premium bez sensu. A jego reakcję na uwagi masz wyżej.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

igo_89 pisze:
zalezi pisze: 10 maja 2024, o 17:09
artho pisze:Słabszą benzynę jestem w stanie rozważyć, ale w Quattro. Z 300k robi się 250k na wejściu, w sumie nieźle.
250k za 204 konną benzynę? Zupełnie bez sensu imo. Arteon R to mały kocur, za 290k kupisz 320 konną maszynę. Duży i szybki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaki jest sens kupować VW Arteona za 300k gdzie to nadal jest VW. I dodatkowo nadal nie ma w opcji Matrix LED. I gdzie będziesz używał tych 320 KM ? Do wyprzedzania 200k jest wystarczająco dużo. Przy obecnych rabatach za 300k spokojnie kupujesz Q5 z zawieszeniem pneumatycznym. A VW nigdy nie będzie Audi choć by nie wiem co.
Nie rozumiesz prostej rzeczy. Niektórzy chcą mieć mocne auta 250, 300, 400 konne i je kupują. Również dobrze ktoś napisze po co ci 204 konie skoro on 140 konnym daje radę i wyprzedza, rozumiesz? Od lat świat motoryzacji jest tak skonstruowany, że to silniki warunkują w głównej mierze cenę auta i biorąc mocniejszy motor cena idzie do góry.
Arteon R jest bardzo drogi, za drogi, ale auto ma więcej miejsca z tyłu, niż Audi A6/BMW 5 i jest praktycznym liftbackiem, a ten 320 konny silnik z Golfa R robi robotę, czy tego chcesz czy nie. Ma też przy okazji lepsze heble, większe tarcze, ładne felgi, więcej wyposażenia itd. Akurat tak VW go spozycjonował i przeszarżował z ceną ( i trochę nie pyklo sprzedażowo ) ale dziś byle nowy Kodiaq kosztuje 270k, Prius 230k itd
Audi Q5 fajne, nie powiem. Ale nie wiem jak się ma do Arteona R, bo to skrajnie różne auta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:Zalezi,
Ależ Cię zabolało, że tu taki wylew uczuć Obrazek
Człowieku, jak ktoś tu jest zamknięty, to spójrz na siebie, bo to TY jedziesz w kółko Macieju o tym, że ten za słaby, ten za słaby, ten za drogi i za słaby itd. itd. Wszystko bez sensu, bo za słabe i za drogie. I tak od TYGODNI, jak nie miesięcy się kręcimy. A takich aut, jakie byś chciał mocowo i budżetowo NIE MA. I tyle, i do niczego dalej nie dojdziemy.

BTW1. 40tfsi spuchnie trochę mniej, bo masz troszkę mocy z silnika elektrycznego.

BTW2, ciśniesz po typie z Audi, gdzie nie w te tony piłem i zupełnie tu w dziwne rejony próbujesz wpędzić dyskusję, ale o finansach na inwestycje trzeba napisać. Internetowy napinacz pierwszej wodyObrazek weekend jest, zluzuj majty.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
No tak, bo lubimy samochody, lubimy moc i umiemy się z nią obchodzić.
Piszemy też o niej. Ja nie piszę wprost zawsze i wszędzie, że dobre auto to jedynie to co ma minimum 280 km, a reszta jest be.
Moim zdaniem A5 40TFSI za 250k dziś to średni pomysł. Tylko tyle i aż tyle, a Ty mi wyjeżdżasz jakieś pojazdy personalne, że jestem mameją i się motam. Zupełnie niepotrzebnie:)
Rozejdźmy się w pokoju, proszę.
Nie ma co psuć wątku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
yogibabu
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yogibabu »

Uhhh jak dobrze ze ja nie mam takich problemów... Chciałem kombi w benzynie, a kupiłem sedana w dizlu....
Może nie nowe ale za swoje .
Myślałem o zakupie arteona, nawet miałem okazję mieć go przez parę dni... I wyleczyłem się z niego... Szumu z szyb bez ramowych,no i środek paszczaka, a cenna niestety wyższa niż paszczak.
Już nie kurak....
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Tam w Arteonie te przyciski dotykowe na kierownicy to kicha użytkowa. I Arteon może mieć matrixy jak się je doklika w konfiguratorze tak btw.

BMW ostatnio podniosło ceny, np. przedłużenie gwarancji do 4 lat na dowolne BMW 5 to niemale 8400 zł, niezależnie od silnika. A osobno pakiet serwisowy ( przeglądy bez klocków/tarcz ) na 80 tys km to kolejne 9 tys zł. No srogo się robi, 520xd to już kwestia 330-340k, Caroseria miała takiego ostatnio za 420k na testy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Z tego co wiem, to Arteon nie ma matrixów, takich w sensie pixeli. Tam cały czas siedzi taki sam system jak był w S3 przedlifcie przy bixenonach, czy w przedliftowym Passacie B8 (tam mimo ledów też nie był pixel), czyli wycinanie wiązki jest realizowane przez taką specjalną ruchomą wałkowatą przesłonę i fizyczne ruchy soczewki. Tam się niestety nic względem przedlifta nie zmieniło.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

igo_89
Posty: 78
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

zalezi pisze: 10 maja 2024, o 19:03 Tam w Arteonie te przyciski dotykowe na kierownicy to kicha użytkowa. I Arteon może mieć matrixy jak się je doklika w konfiguratorze tak btw.

BMW ostatnio podniosło ceny, np. przedłużenie gwarancji do 4 lat na dowolne BMW 5 to niemale 8400 zł, niezależnie od silnika. A osobno pakiet serwisowy ( przeglądy bez klocków/tarcz ) na 80 tys km to kolejne 9 tys zł. No srogo się robi, 520xd to już kwestia 330-340k, Caroseria miała takiego ostatnio za 420k na testy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niestety nie ma nawet w opcji Matrix LED do Arteona. Specjalnie teraz wszedłem na konfigurator. Są tylko światła adaptacyjne ale to nie są Matrixy. :

Dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów z dynamicznym doświetlaniem zakrętów

Reflektory dzienne, mijania i drogowe w technologii LED z dynamicznym doświetlaniem zakrętów

System Dynamic Light Assist - automatyczne światła drogowe

Światła na złą pogodę

Co do BMW to seria 5 to chyba największa porażka każdy narzeka na to auto i dodatkowo jest słabo wyciszone. Poprzedni model po lifcie był o wiele lepszy i był zachwalany. A co do gwarancji to bardzo dużo podnieśli ja w Audi jak zamawiałem do wszystkich modeli w standardzie dają 4 lata lub 120 tys przebiegu. A zależnie od modelu można dopłacić do 5 lat lub 150 tys przebiegu. Ja do Q7 dopłaty miałem 3030 zł. Ale do takiej A4 jest już tylko 1800 zł.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:Z tego co wiem, to Arteon nie ma matrixów, takich w sensie pixeli. Tam cały czas siedzi taki sam system jak był w S3 przedlifcie przy bixenonach, czy w przedliftowym Passacie B8 (tam mimo ledów też nie był pixel), czyli wycinanie wiązki jest realizowane przez taką specjalną ruchomą wałkowatą przesłonę i fizyczne ruchy soczewki. Tam się niestety nic względem przedlifta nie zmieniło.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Na pewno? Bo chyba jednak mają segmenty.

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

igo_89 pisze:
zalezi pisze: 10 maja 2024, o 19:03 Tam w Arteonie te przyciski dotykowe na kierownicy to kicha użytkowa. I Arteon może mieć matrixy jak się je doklika w konfiguratorze tak btw.

BMW ostatnio podniosło ceny, np. przedłużenie gwarancji do 4 lat na dowolne BMW 5 to niemale 8400 zł, niezależnie od silnika. A osobno pakiet serwisowy ( przeglądy bez klocków/tarcz ) na 80 tys km to kolejne 9 tys zł. No srogo się robi, 520xd to już kwestia 330-340k, Caroseria miała takiego ostatnio za 420k na testy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niestety nie ma nawet w opcji Matrix LED do Arteona. Specjalnie teraz wszedłem na konfigurator. Są tylko światła adaptacyjne ale to nie są Matrixy. :

Dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów z dynamicznym doświetlaniem zakrętów

Reflektory dzienne, mijania i drogowe w technologii LED z dynamicznym doświetlaniem zakrętów

System Dynamic Light Assist - automatyczne światła drogowe

Światła na złą pogodę

Co do BMW to seria 5 to chyba największa porażka każdy narzeka na to auto i dodatkowo jest słabo wyciszone. Poprzedni model po lifcie był o wiele lepszy i był zachwalany. A co do gwarancji to bardzo dużo podnieśli ja w Audi jak zamawiałem do wszystkich modeli w standardzie dają 4 lata lub 120 tys przebiegu. A zależnie od modelu można dopłacić do 5 lat lub 150 tys przebiegu. Ja do Q7 dopłaty miałem 3030 zł. Ale do takiej A4 jest już tylko 1800 zł.
Rzuciło mi się to kiedyś w oczy, fajny krok ze strony Audi, że masz 4 lata w standardzie. I tam jak wznawiasz umowę Perfect Lease to mas szansę na pakiet przeglądów za 1 zł w promocji. Szachownica jednak surowo kasuje za dodatkowe opcje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Kojarzę ten news autogalerii, ale niestety wydaje mi się, że tam wkradł się błąd. Forum arteona twierdzi, że to nie pixel, tylko właśnie to starsze rozwiązanie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

igo_89
Posty: 78
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

zalezi pisze: 10 maja 2024, o 19:15
rowerek pisze:Z tego co wiem, to Arteon nie ma matrixów, takich w sensie pixeli. Tam cały czas siedzi taki sam system jak był w S3 przedlifcie przy bixenonach, czy w przedliftowym Passacie B8 (tam mimo ledów też nie był pixel), czyli wycinanie wiązki jest realizowane przez taką specjalną ruchomą wałkowatą przesłonę i fizyczne ruchy soczewki. Tam się niestety nic względem przedlifta nie zmieniło.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Na pewno? Bo chyba jednak mają segmenty.

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Po co zrobisz screen z portalu, gdzie konfigurator VW Polska jasno określa że Arteon nie na Matrix LED. Tam nawet nie ma tej opcji IQ LED. Wejdź na konfigurację i sam zobaczysz.
ODPOWIEDZ