Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
yogibabu
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yogibabu »

Nie ma matrixów, jest ASF. Napewno lepiej to działa niż w superb z xenonami. Ja jestem bardzo zadowolony z tych lampek w pasku bardzo fajnie wycinają.
Powiem wam szczerze ,że superb była moja drugą Škodą w życiu,bo pierwsza to octavia I i raczej ten superb był ostatnią Škodą jaką miałem.
W moim odczuciu w użytkowaniu to Škoda niestety nie umywa się do vw.
Mam takie odczucie ,że vw jest dużo lepiej wykonamy. Przykładem jest system nagłośnienia-mialem w superb Cantona,a w pasku ma zwykle i ono gra lepiej niż ten canton. Ja dość często zmieniam auta więc mam porównanie. Przed grupą vag użytkowałem peżoty, a żona jeździła fordami.
Fatancja to stylistyka i komfort-fajnie mi się jeździło. W fordzie zawieszenie i układ hamulcowy jest naprawdę doskonały.
Już nie kurak....
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

igo_89 pisze:
zalezi pisze: 10 maja 2024, o 19:15
rowerek pisze:Z tego co wiem, to Arteon nie ma matrixów, takich w sensie pixeli. Tam cały czas siedzi taki sam system jak był w S3 przedlifcie przy bixenonach, czy w przedliftowym Passacie B8 (tam mimo ledów też nie był pixel), czyli wycinanie wiązki jest realizowane przez taką specjalną ruchomą wałkowatą przesłonę i fizyczne ruchy soczewki. Tam się niestety nic względem przedlifta nie zmieniło.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Na pewno? Bo chyba jednak mają segmenty.

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Po co zrobisz screen z portalu, gdzie konfigurator VW Polska jasno określa że Arteon nie na Matrix LED. Tam nawet nie ma tej opcji IQ LED. Wejdź na konfigurację i sam zobaczysz.
Bo może aktualnie wypadły z konfiguratora jak inne silniki i wersje. Są oferty aut nowych z 2024 i używają wszyscy nazw Matrix LED. To są światła matrycowe m, inaczej mieliby problem, gdyby wprowadzali w błąd.

Choć może rzeczywiście wypadły i są LED.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Serio? Przecież sprzedawcy o autach, które sprzedają wiedzą akurat najmniej z Nas wszystkich. Nikt tam nie wchodzi w szczegóły techniczne, że matryca, to wycianane poszczególne segmenty. Wycina wiązkę? Wycina. Znaczy Matrix, tak to funkcjonuje w świecie.
Ludzie w Volvo też piszą, że mają matrixy, a nie mają. Mają skrętne soczewki, którymi ruszają i włączają/wyłączają cały segment długich lewego/prawego reflektora. Tam nawet przesłony ruchomej nie ma, bo reflektor nie jest w technologii soczewkowej, tylko odbłyśnikowej.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Nie no, jasne, my akurat całkiem sporo wiemy jako userzy czy zwykli obywatele for danego auta, ale na ich miejscu bym uważał z szafowaniem w tytule MATRIX LED jak auto tego technologii nie ma, szeroko idą tam marketingowcy.
Z tą matrycowością to ostatnio w Tesli update włączyło tą opcję w 3-kach, a nagle np też Formentor je w opcji dostał za około 3400 zł bez żadnego liftingu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

W Tesli akurat chodziło o kwestie softu do świateł. Hardware, czyli reflektory i kamery były od dłuższego już czasu montowane full prawdziwy matrix, tylko z nieaktywną tą funkcjonalnością, bo wiedzieli, że w pewnym momencie soft się dokończy robić i je włączą OTA. Tak że w Tesli jest 'prawilny' pixel.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

igo_89
Posty: 78
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

zalezi pisze: 10 maja 2024, o 19:35
igo_89 pisze:
zalezi pisze: 10 maja 2024, o 19:15
Na pewno? Bo chyba jednak mają segmenty.

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Po co zrobisz screen z portalu, gdzie konfigurator VW Polska jasno określa że Arteon nie na Matrix LED. Tam nawet nie ma tej opcji IQ LED. Wejdź na konfigurację i sam zobaczysz.
Bo może aktualnie wypadły z konfiguratora jak inne silniki i wersje. Są oferty aut nowych z 2024 i używają wszyscy nazw Matrix LED. To są światła matrycowe m, inaczej mieliby problem, gdyby wprowadzali w błąd.

Choć może rzeczywiście wypadły i są LED.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przeglądałem teraz OtoMoto w ogłoszeniach napisane tylko to co konfigurator podaje czyli te światła Active Light. Arteon nigdy nie miał takich matrixow jak Passat po lifcie. Ogólnie niby Arteon wyżej pozycjonowany od Passata ale po liftingu ich nie dołożyli.
artho
Posty: 1204
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Panowie spokojnie, bardzo cenię Wasz wkład i opinie ale skoda nerwów!

200KM faktycznie szału nie robi i ciężko nazywać je samochodem sportowym, natomiast współcześnie 200KM w takiej A5-tce całkiem całkiem daje radę - tak jak rowerek napisał poniżej 7 sekund do setki pozwala temu samochodowi na bycie stosunkowo dynamicznym, a jednocześnie 40TFSI palą naprawdę groszowe ilości benzyny. Natomiast prawda jest taka, że na co dzień więcej nie potrzebuję, rzadko wykorzystuję 300KM z Superba, trochę częściej 400Nm zapewne, ale też głównie na autostradzie. Staram się jeździć w sposób dynamiczny ale zrównoważony.

Około 10 lat temu miałem przyjemność pojeździć E38 z V12-stką znajomego mającą nieco ponad 300KM. Jeszcze wtedy (mimo, że to auto miało już sporo lat na karku) 6.5 sekundy do setki wydawało się być astronomicznym przyspieszeniem. Pamiętam, że jarałem się wtedy gdy moje czy znajomego auta robiły 8s do setki. Tamto 6.5 do setki jak i przyspieszanie powyżej prędkości 100km/h to był kosmos! A mimo to S3 2.0 TSI 280KM z sporo nowszą i szybszą skrzynią bije na łeb na szyję tamtą V12-stkę w przyspieszeniu do setki...

S3 jest dobrym samochodem, natomiast zawieszenie niestety po jakimś czasie zaczyna męczyć. Jest po prostu nieudane, to samo zresztą było w S2 z bodaj stalowymi wahaczami. Jest po prostu sporo lat do tyłu za współczesną technologią, ewidentnie Skoda zaoszczędziła tam gdzie nie widać. Mam drugi samochód, 17-letni kabriolet segmentu C i sportowe zawieszenie robi tam niesamowitą robotę. Jest wiele lepsze niż w S3 z 2021 roku...

Superby mają też kilka innych bolączek, zmieniając samochód na bardziej dopracowany jestem w stanie rozważyć słabszy silnik. Najchętniej poczekałbym na nowe Audi A5, byćmoże w hybrydzie z Quattro licząc na zasięg 100km+ na prądzie. Mam dom letniskowy i spory kawał działki z którrych w sezonie sporo korzystam - miałbym gdzie ładować. Ale co przyniesie nowe Audi A5 tego jeszcze nie wie nikt i niestety mam obawy, że byćmoze lepiej pozostać przy starym... 🙄
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

To prawda, że Audi coś średnio to nowe A5 idzie... Pierwotna premiera miała być rok temu i nadal na 100% nie wiadomo kiedy będzie. Samo auto jest już od dawna gotowe, ale podobno z softem są jakieś kosmiczne problemy i stąd to całe opóźnienie. Zresztą ostatnio jeden z dyrektorów Audi się pożegnał z funkcją z tego powodu.
Ogólnie soft to teraz chyba najbardziej newralgiczny 'element' samochodu. Volvo też ma ekstra wtopę z EX90, które też rok temu miało być w salonie i nadal nic.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

igo_89
Posty: 78
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

artho pisze: 10 maja 2024, o 20:43 Panowie spokojnie, bardzo cenię Wasz wkład i opinie ale skoda nerwów!

200KM faktycznie szału nie robi i ciężko nazywać je samochodem sportowym, natomiast współcześnie 200KM w takiej A5-tce całkiem całkiem daje radę - tak jak rowerek napisał poniżej 7 sekund do setki pozwala temu samochodowi na bycie stosunkowo dynamicznym, a jednocześnie 40TFSI palą naprawdę groszowe ilości benzyny. Natomiast prawda jest taka, że na co dzień więcej nie potrzebuję, rzadko wykorzystuję 300KM z Superba, trochę częściej 400Nm zapewne, ale też głównie na autostradzie. Staram się jeździć w sposób dynamiczny ale zrównoważony.

Około 10 lat temu miałem przyjemność pojeździć E38 z V12-stką znajomego mającą nieco ponad 300KM. Jeszcze wtedy (mimo, że to auto miało już sporo lat na karku) 6.5 sekundy do setki wydawało się być astronomicznym przyspieszeniem. Pamiętam, że jarałem się wtedy gdy moje czy znajomego auta robiły 8s do setki. Tamto 6.5 do setki jak i przyspieszanie powyżej prędkości 100km/h to był kosmos! A mimo to S3 2.0 TSI 280KM z sporo nowszą i szybszą skrzynią bije na łeb na szyję tamtą V12-stkę w przyspieszeniu do setki...

S3 jest dobrym samochodem, natomiast zawieszenie niestety po jakimś czasie zaczyna męczyć. Jest po prostu nieudane, to samo zresztą było w S2 z bodaj stalowymi wahaczami. Jest po prostu sporo lat do tyłu za współczesną technologią, ewidentnie Skoda zaoszczędziła tam gdzie nie widać. Mam drugi samochód, 17-letni kabriolet segmentu C i sportowe zawieszenie robi tam niesamowitą robotę. Jest wiele lepsze niż w S3 z 2021 roku...

Superby mają też kilka innych bolączek, zmieniając samochód na bardziej dopracowany jestem w stanie rozważyć słabszy silnik. Najchętniej poczekałbym na nowe Audi A5, byćmoże w hybrydzie z Quattro licząc na zasięg 100km+ na prądzie. Mam dom letniskowy i spory kawał działki z którrych w sezonie sporo korzystam - miałbym gdzie ładować. Ale co przyniesie nowe Audi A5 tego jeszcze nie wie nikt i niestety mam obawy, że byćmoze lepiej pozostać przy starym... 🙄
Według mnie lepiej iść w sprawdzona konstrukcje niż nowy model z którym będą problemy i to jest pewne, a jak poważnie szkoda sprawdzać na sobie i się wkurzać. Dlatego ja zamówiłem Q7 fakt po drugim lifcie który był w lutym tego roku. Dużo nie wniósł bo nowe wzory lamp przód i tył. Lampy Audi laser zwiększyły zasięg z 600 do 1000 metrów doszły tylne lampy OLED oczywiście za dopłatą 5600 zł usprawnione zostały systemy asystujące itp. ogólnie teraz można zauważyć że producenci robią po dwa liftingi. Tak samo BMW w lipcu jest drugi lift serii 3. Seria 4 już dostała drugi lift.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Jazda lasami to sama przyjemność z takimi laserami
Q7 świetny, no boisz się spalania 55TFSI?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
igo_89
Posty: 78
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

zalezi pisze: 10 maja 2024, o 21:07 Jazda lasami to sama przyjemność z takimi laserami Obrazek
Q7 świetny, no boisz się spalania 55TFSI?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Liczę w trasie 10 litrów a po mieście ciężko stwierdzić. Diesel odpadał bo za dużo z nim problemów potem jak nie AdBlue to DPF to wtryski itp. wiadomo jest 5 lat gwarancji, ale nie mam ochoty potem jeździć po serwisach i się bujać. Auto ma być niby do 10 czerwca odbiór zobaczymy czy tak będzie.

A to moja konfiguracja:
https://www.audi.pl/pl/web/pl/tools/nem ... e=A564U5TP
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

igo_89 pisze:
zalezi pisze: 10 maja 2024, o 21:07 Jazda lasami to sama przyjemność z takimi laserami Obrazek
Q7 świetny, no boisz się spalania 55TFSI?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Liczę w trasie 10 litrów a po mieście ciężko stwierdzić. Diesel odpadał bo za dużo z nim problemów potem jak nie AdBlue to DPF to wtryski itp. wiadomo jest 5 lat gwarancji, ale nie mam ochoty potem jeździć po serwisach i się bujać. Auto ma być niby do 10 czerwca odbiór zobaczymy czy tak będzie.

A to moja konfiguracja:
https://www.audi.pl/pl/web/pl/tools/nem ... e=A564U5TP
No czuć piniondz. A na poważnie to piękny setup, fajny lakier i nietuzinkowy motor jak na Q7. No gratki, elegancja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1204
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

igo_89 pisze: 10 maja 2024, o 21:20 Liczę w trasie 10 litrów a po mieście ciężko stwierdzić. Diesel odpadał bo za dużo z nim problemów potem jak nie AdBlue to DPF to wtryski itp. wiadomo jest 5 lat gwarancji, ale nie mam ochoty potem jeździć po serwisach i się bujać. Auto ma być niby do 10 czerwca odbiór zobaczymy czy tak będzie.

A to moja konfiguracja:
https://www.audi.pl/pl/web/pl/tools/nem ... e=A564U5TP
Bardzo przyjemny konfig, jak odbierzesz to zrób wątek w NASZE AUTA - na pewno będę pytał o wiele :D
3.0 V6 to też solidny silnik, pewnie trochę spali, chociaż tutaj jest MHEV. Ale za to ile wygody da na trasie i w codziennym używaniu!

Z ciekawości jak w Audi liczą pakiet ubezpieczenia? Też 2% od oryginalnej wartości? Czyli dla Twojego przykładu około 12k rocznie?

Ah, no i widzę, że masz uciąg 3500kg, będzie wygoda jakbyś chciał Q7-mkę użyć do ciężkich zadań.
komoornik
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

igo_89 pisze: 10 maja 2024, o 20:58
artho pisze: 10 maja 2024, o 20:43 Panowie spokojnie, bardzo cenię Wasz wkład i opinie ale skoda nerwów!

200KM faktycznie szału nie robi i ciężko nazywać je samochodem sportowym, natomiast współcześnie 200KM w takiej A5-tce całkiem całkiem daje radę - tak jak rowerek napisał poniżej 7 sekund do setki pozwala temu samochodowi na bycie stosunkowo dynamicznym, a jednocześnie 40TFSI palą naprawdę groszowe ilości benzyny. Natomiast prawda jest taka, że na co dzień więcej nie potrzebuję, rzadko wykorzystuję 300KM z Superba, trochę częściej 400Nm zapewne, ale też głównie na autostradzie. Staram się jeździć w sposób dynamiczny ale zrównoważony.

Około 10 lat temu miałem przyjemność pojeździć E38 z V12-stką znajomego mającą nieco ponad 300KM. Jeszcze wtedy (mimo, że to auto miało już sporo lat na karku) 6.5 sekundy do setki wydawało się być astronomicznym przyspieszeniem. Pamiętam, że jarałem się wtedy gdy moje czy znajomego auta robiły 8s do setki. Tamto 6.5 do setki jak i przyspieszanie powyżej prędkości 100km/h to był kosmos! A mimo to S3 2.0 TSI 280KM z sporo nowszą i szybszą skrzynią bije na łeb na szyję tamtą V12-stkę w przyspieszeniu do setki...

S3 jest dobrym samochodem, natomiast zawieszenie niestety po jakimś czasie zaczyna męczyć. Jest po prostu nieudane, to samo zresztą było w S2 z bodaj stalowymi wahaczami. Jest po prostu sporo lat do tyłu za współczesną technologią, ewidentnie Skoda zaoszczędziła tam gdzie nie widać. Mam drugi samochód, 17-letni kabriolet segmentu C i sportowe zawieszenie robi tam niesamowitą robotę. Jest wiele lepsze niż w S3 z 2021 roku...

Superby mają też kilka innych bolączek, zmieniając samochód na bardziej dopracowany jestem w stanie rozważyć słabszy silnik. Najchętniej poczekałbym na nowe Audi A5, byćmoże w hybrydzie z Quattro licząc na zasięg 100km+ na prądzie. Mam dom letniskowy i spory kawał działki z którrych w sezonie sporo korzystam - miałbym gdzie ładować. Ale co przyniesie nowe Audi A5 tego jeszcze nie wie nikt i niestety mam obawy, że byćmoze lepiej pozostać przy starym... 🙄
Według mnie lepiej iść w sprawdzona konstrukcje niż nowy model z którym będą problemy i to jest pewne, a jak poważnie szkoda sprawdzać na sobie i się wkurzać. Dlatego ja zamówiłem Q7 fakt po drugim lifcie który był w lutym tego roku. Dużo nie wniósł bo nowe wzory lamp przód i tył. Lampy Audi laser zwiększyły zasięg z 600 do 1000 metrów doszły tylne lampy OLED oczywiście za dopłatą 5600 zł usprawnione zostały systemy asystujące itp. ogólnie teraz można zauważyć że producenci robią po dwa liftingi. Tak samo BMW w lipcu jest drugi lift serii 3. Seria 4 już dostała drugi lift.
Seria 4 nie miała dwóch liftów.

Lift był tylko jeden, od produkcji 03/24.

Wcześniej były zauważalne zmiany we wnętrzu, ale koło LCI to nawet nie stało ;)

Ale fakt, seria 3 ma mieć teraz kolejne zmiany - i to w sumie chyba pierwszy taki przypadek, ale nie wiadomo jak to dokładnie określą - bo chyba nie jako LCI2 :?
artho
Posty: 1204
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

W sumie 8l/100km przy 120km/h

ODPOWIEDZ