O wszystkim i o niczym

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Zaj007 »

Szczypior, prawda. Ale to idealnie czysty środek jest radością mojego życia. Ja to lubię. Jest to forma aktywności, która sprawą mi radość. U mojego ojca w samochodzie zawsze był syf. Może nabrałem z tego powodu kompleksów.

Jem w aucie, piję w aucie. Często z powodu wykonywanych obowiązków mam okropny syf. Ale właśnie wtedy widać, że auto pracuje razem ze mną. I potem jak się je wyczyści... Bezcenne uczucie. :-) :-) :-)

Mnie wnerwiają 2 rzeczy. Jak ludzie wsiadają na kanapę i zamiast od razu od właściwej strony otworzyć drzwi i usiąść to bezmyślnie przełażą przez środek. Druga rzecz to unikam jak ognia jeżdżenia w 5 osób, bo skóra pośrodku się wygniata (u mnie alcantara).
Obrazek
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: forrestas »

Święte słowa Szczypior, ale jak to już padało wiele razy na tym forum, ilu ludzi, tyle opinii. Jeden lub rude, drugi brunetki... Osobiście jednak podpisuję się pod twoim podejściem. Moja młodsza córka regularnie, przy prawie każdym wakacyjnym wyjeździe cierpi na chorobę lokomocyjną... i za pierwszym razem się przejąłem (że mój nowy Superb został tak bezceremonialnie ob...), ale teraz po prostu sprzątam i tyle. Wychodzę z założenia, że mimo wszystko, jakby samochód nie był utrzymany, rocznik i przebieg mają kluczowe znaczenie - a tapicerkę zawsze można wyczyścić. Szkoda mi czasu na bieganie co chwila ze ścierami, odkurzaczem itd. itp. Mam sporo spraw które wydają mi się ważniejsze. Ale żeby nie było... lubię swoje samochody i staram się o nie dbać (umiarkowanie). Poprzednią Megane, która sprawiła nam wiele niespodzianek przez te 200kkm, które przejachała, nazywaliśmy pieszczotliwie "zieloną strzałą". No ale musiała sobie zapracować na to przez lata. Superb pewnie też kiedyś dostanie jakąś ksywkę, ale na razie jest za krótko w rodzinie (no i póki co niczym nie zasłużył ;) ).
bezduszny

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: bezduszny »

... kurde, ja tam wolę kobiety :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: szms »

Zaj... ja do denerwujących rzeczy dodałbym rysowanie klamek pazurkami przez kobiety i...... wsiadanie do auta - rysowanie wszystkiego co jest w zasięgu obcasa, siedzenia, plastiików, progu... kuźwa... na samą myśl ch*j mnie strzela. :mrgreen: :mrgreen:
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: zubrzyk »

dodałbym jako małe uzupełnienie zostawianie papierków / pudełek po żarciu, chusteczek, pustych butelek po napojach ... oraz wypychanie pierdołami kieszeni za siedzeniami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Teofano »

szms pisze: ja do denerwujących rzeczy dodałbym rysowanie klamek pazurkami przez kobiety
nie da się inaczej :P
A na serio to chyba zależy od lakieru (auta, nie tego do paznokci ;) ) I może też od koloru tegoż lakieru (?) bo na superbie - szary platin - nie widzę żadnych rys, a na złomku (beżyk) całe mnóstwo.
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Zaj007 »

Szymek, 100% racji!!! Wszystkie okolice klamek mam porysowane.
Najgorsze jest to, że nawet w środku, na plastikach są małe ślady. :evil:
Po obcasach raczej śladów nie mam.


Może zależy też od rodzaju pazura :-P Naturalne, tipsy żelowe albo akrylowe. :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Enriquez »

W SII jeszcze pół biedy, ale w Citigo 3D z tymi wielkimi drzwiami przy wysiadaniu nie da się nie uderzyć w drzwi kaloszem z błockiem. Nie mam pomysła co z tym zrobić, chyba se folię nakleję.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Zaj007 »

Zdjąć kalosze. Albo drzwi :mrgreen:
Obrazek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: jjumbo »

a mnie bardzo wkur.... dwie rzeczy
1.zabieram pasażera ze sobą on wsiada i zamiast brudne buty otrzepać obijając buta o buta , to ten wali butami o próg :evil: :evil: :evil: :evil:
2. podjeżdzam na parking , na miejscach parkingowych stoją samochody jeden koło drugiego , więc ja wybieram najdalsze miejsce na parkihgu , żeby nikt kołomnie nie stanął aby mi drzwi nie obić , przychodzę później do samochodu , a tam kur... już ktoś koło mnie stoi :evil: :evil: i to tak , że przy wysiadaniu musiał zachaczyć o moje drzwi
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Enriquez »

Mam takich znajomych, że oni w Twojej sytuacji powiedzieliby, że to złośliwość rzeczy martwych.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: zubrzyk »

Ja zauważyłem jeszcze inną przypadłość przy parkowaniu, ostatnio zaparkowałem tak, że między samochodami było dobre 0.5m przerwy (nie parkuję tak specjalnie, tylko akurat taka szczelina była) no i co? Lud wybrał sobie to miejsce jako najlepsze do przeciskania się między samochodami - efekt ? Rysa na błotniku zrobiona przez jakiegoś pajaca, pewnie niósł jakieś zakupy/skrzynkę z czymś hgw. Nie ma idealnego miejsca.
Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: neck99 »

jjumbo pisze:a mnie bardzo wkur.... dwie rzeczy
1.zabieram pasażera ze sobą on wsiada i zamiast brudne buty otrzepać obijając buta o buta ...
Ja tego nie lobię bo wtedy wsiadają z dupą bokiem do auta i najczęściej siadają na boczek zgniatając go. Wole jak nie trzepią. I tak na zimę mam folie na ziemi :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: szms »

Znowu bot.... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: grzesiu26 »

Prawie w temacie trafił :D
ODPOWIEDZ