Wymiana dwumasy na jednomas-jaki zestaw???

skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Wymiana dwumasy na jednomas-jaki zestaw???

Post autor: skodaman »

Witam, mam Superba z 2009r z silnikiem 1.9TDI BXE, zrobiony program na 145KM i 330Nm i niestety dwumasa juz sie skonczyla i jak najszybciej chce ja wymienic.
Zdecydowalem sie przejscie na sztywne kolo zamachowe, tylko ze nie wiem co teraz wybrac? Z gotowych zestawow jest Valeo 835035 lub National CK 9908F(tego akurat nie znam i malo opini na ten temat), o Valeo tez sa rozne opinie. Czy do mego autka i silnika mozna skompletowac jakis inny pozadny/wytrzymaly zestaw tak jak to robia ludzie czyli sztywne kolo zamachowe plus sprzeglo G60?
Prosze was o jakas fachowa pomoc i doradztwo w wyboze zestawu/czesci.
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Wymiana dwumasy na jednomas-jaki zestaw???

Post autor: awdurek »

A jaki masz przebieg autka ????
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
bezduszny

Re: Wymiana dwumasy na jednomas-jaki zestaw???

Post autor: bezduszny »

Daj se spokój z jednomasem....
szybciej będziesz go zdejmował jak zakładałeś.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Wymiana dwumasy na jednomas-jaki zestaw???

Post autor: sjak »

A jeśli Ty wytrzymasz, to skrzynia nie ;)
skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: Wymiana dwumasy na jednomas-jaki zestaw???

Post autor: skodaman »

Przebieg w tej chwili 105kkm, tyle ze utko prawie od nowosci (27kkm) po programie.
A skad taka negatywna opinia u ciebie ssjak odnosnie jednomasy i powielanie starych mitow, ze niby skrzynia padnie? Nowe skrzynie w grupie VAG 5b i tak sa slabe i padaja niezaleznie czy masz dwumase czy nie(lozyskowanie/synchronizatory), ale jak masz zalozona jednomase to ludzie podciagaja to ze wina jednoamsy.
Jezdzilem wieloma autami z grupy VAG z zestawem jednomasowym i jak dla mnie razacych roznic nie ma i wszystko do zaakceptowania. Kolega ma golfa V i przejechal 110kkm z jednomasa i nic sie nie dzieje. Nawet ASO Skoda/VW sami montowali zestawy jednomasowe Valeo.
Wiekszosc opini na temat jednomasy i szkod jakie poczynila to opinie osob ktore nigdy z czyms takim nie mialy do czynienia, lub same za czyjas tam rada dobieraly/skladaly sobie taki zestaw i cos dam zle dobrali i pozniej mieli problemy.
Ja z wlasnej autopsji nic zlego nie moge powiedziec na temat jednomasy dlatego zmieniam, bo nie chce znowu za nastepne 100kkm wracac do tematu, co najwyzej zmienie tarcze sprzgla i docisk, gdzie koszty beda o polowe mniejsze.
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Wymiana dwumasy na jednomas-jaki zestaw???

Post autor: Vedius »

Z twojej wypowiedzi wynika, że już decydowałeś. Jak zamontujesz i pojeździsz trochę daj znać czy wyło warto. :)
Ja traktuję dwumas jako część eksploatacyjną podobnie jak amory czy rozrząd. Pada więc wymieniam i jeżdżę dalej.
Jak przepali ci się ksenon kupujesz nową-droga żarówkę a nie wymieniasz lamp na zwykłe ;)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Wymiana dwumasy na jednomas-jaki zestaw???

Post autor: pab567 »

bezduszny pisze:Daj se spokój z jednomasem....
szybciej będziesz go zdejmował jak zakładałeś.
Zgadzam się... kolega z pracy ma Caddy z 1.9 TDI. Jak mu się dwumasa rozwaliła to zmienił na jednomasowe - jak sam mówi chciał przyoszczędzić kilka stówek. No i klnie w żywy kamień na kulturę pracy silnika - drgania i wibracje przy niskich i średnich obrotach są dla niego nie do zniesienia.
synus7
Posty: 20
Rejestracja: 24 paź 2013, o 12:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Kontakt:

Re: Wymiana dwumasy na jednomas-jaki zestaw???

Post autor: synus7 »

Nie wiem, może to zabrzmi banalnie, ale ja mam dobre doświadczenia z zestawem valeo, tym 4Kit. Polecam zerknąć sobie na http://sprzegladoaut.pl/ ciekawy serwis, właśnie o tematyce sprzęgieł, poszperaj trochę a myślę że znajdziesz coś dla siebie :D
czerkam
Posty: 67
Rejestracja: 9 sie 2012, o 13:03
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 215
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wymiana dwumasy na jednomas-jaki zestaw???

Post autor: czerkam »

pytanie o 1-dno mase to odpowiadam: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... ntent.html do wyrwania za 1280,-
CK-PROJECT - SERWIS AUT VAG i innych...
Wrocław, Bardzka 30, tel: 500-502-404
ODPOWIEDZ