Zabezpieczenie progu

pawuo

Zabezpieczenie progu

Post autor: pawuo »

Jak wygląda u was fabryczna warstwa zabezpieczająca rant progów? U siebie zauważyłem ze we wszystkich 4 miejscach podparcia łapy podnosnika serwisowego izolacja rantu progu jest przecieta i blacha nie jest już dobrze zabezpieczone. Ktoś miał może podobny problem ? Warto z tym jechać do aso czy lepiej nie ryzykować i samemu coś pokombinować?

Edit / przez pomyłkę wrzuciłem do złej sekcji. Niestety nie wiem jak przenieść do "problemów i usterek"
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: Vedius »

Do ASO to chyba nie ma po co, zniszczenie typowo mechaniczne. Raczej w miejscu podnoszenia autka nie uniknie się uszkodzenia. Zawsze możesz sam zabezpieczyć podkładem i lakierem prysnąć 8-)
Grabosz
Posty: 31
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 21:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: Grabosz »

U mnie jest to samo, fabryczna warstwa zabezpieczająca w tych miejscach jest zbyt słaba na obciążenie powstające przy podnoszeniu auta. Producent mógł to rozwiązać inaczej... Spokojnie możesz to zgłosić podczas przeglądu w ASO aby czasowo to zabezpieczyli. Niestety ale problem i tak po jakimś czasie powróci. Mi w ASO nie robili łaski i na moją prośbę zabezpieczyli te miejsca przed zimą.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: Enriquez »

Gdzieś widziałem takie fajne gumy, co się wkładało w otwory technologiczne i na tym opierało podnośnik warsztatowy bez zaginania tych blach... Jak znajdę, to wrzucę tu.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: szms »

Muszę zobaczyć jak to u mnie wygląda... serio u was to wygląda aż tak źle, żeby tak się tym przejmować?
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: leszekmw »

hmm..no dziwne trochę . ja jak podnoszę auta to podkładam gumowe klocki pod progi . ale jeżeli faktycznie pożałowali tam "materiału" to może się przecinać. choć nie widziałem tego w innych autach , w octavii mam okej wszystko. a niestety nie mam żadnego superba2 wśród klientów..
przyjrzę się dokładniej teraz w innych autach.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: szms »

Tu nie chodzi o Ciebie, tylko o fakt, że w ASO nie przywiązują wagi do tego. Ja nie zauważyłem tego w innych autach, zajrzę sobie potem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: leszekmw »

szms no ja wiem że nie o mnie... :)
te gumy na podnośnikach kolumnowych sa dość twarde , to fakt . i czasami niewiele wystają nad tą metalową obudowę , może to ta obudowa opiera się na progu.. , z tym że wtedy były by to 2 punkty wytarte..
pawuo

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: pawuo »

Wydaje mi się że problem częściowo związany jest z tym ze tej masy plastycznej jest tam miejscami za dużo. Z tylu na krawędzi było jej nalane ze 3mm i wygląda jakby przy podnoszeniu podwinela się na bok i rozerwala na odcinku ok 10cm. Obawiam się że podłożenie gumowych klocków nic nie zmieni i raczej jest to kwestia niezbyt szczęśliwego rozwiązania konstrukcyjnego. Poza tym podnosnik dołączony do samochodu ma stopke wyprofilowana tak ze rant progu nie jest obciazany przy podnoszeniu - nie wiem czy podnosniki w aso mają taki sam profil nakladek na łapy podnosnika.
We wtorek jadę do aso żeby to zabezpieczyli na zimę.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: Enriquez »

Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pawuo

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: pawuo »

Wydaje mi sie ze superbie w tym miejscu jest duza plastikowa oslona i chyba nie mozna podeprzec tam podnosnika.

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk 4
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: gachul »

niee niee taka sama... wiem bo zgubiłem :)
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: Enriquez »

Z drugiej strony, co po instalacji takich odbojów, jak oponiarze i tak swoje zniszczą.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: leszekmw »

Enriquez pisze:Z drugiej strony, co po instalacji takich odbojów, jak oponiarze i tak swoje zniszczą.
tzn. :?:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Zabezpieczenie progu

Post autor: Misiek Fisiek »

Podrapią felgi, zdejmując z felgi urwą kawałek opony. Nie ma się co oburzać bo to jest norma. Może Ty Leszku jesteś jakimś chlubnym wyjątkiem.

Btw, coś takiego da się naprawić?
Obrazek
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ