Ściąganie przy dodawaniu gazu

adamwo
Posty: 52
Rejestracja: 12 paź 2010, o 22:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: adamwo »

Ja nie natknąłem się nigdzie na ten problem, ale jak widac nie dotyczy tylko mojego samochodu. Jest to troche irytujące , wydając ponad 100 tys zł otrzymujemy auto które nie jezdzi prosto. Na środę jestem umówiony na wymianę kolumny kierownicy i jakiś pierdól, zobaczymy czy coś to pomoże, oczywiście napiszę na forum o wynikach po jezdzie próbnej.
BuryM
Posty: 27
Rejestracja: 6 lis 2010, o 12:56
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: BuryM »

Witam

Adamwo, czy wymienili juz w ASO to co mieli wymienic? Jakas poprawa?

pozdrawiam
adamwo
Posty: 52
Rejestracja: 12 paź 2010, o 22:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: adamwo »

Wymienili ale nie skonczyli naprawy, wogole cala naprawa serwisowa tak poszla ze mozna by ksiazke napisac, od tego ze auto mialo byc zrobione w jeden dzien ( nazajutrz wyjezdzalem za granice) do tego ze auto wydali nie do konca sprawne, komputer wywala jakis blad, auto dalej sciaga, kierownica zle wycentrowana , czyli jade na wprost ona jest w prawo, przy hamowaniu auto zaczelo sciagac w lewo czyli geometri nie zrobili dobrze. Poprostu masakra, dzisiaj wrocilem, dopiero pierwsze jazdy zrobilem, zaraz bede dzwonil co dalej.
Awatar użytkownika
macki111
Posty: 171
Rejestracja: 17 cze 2010, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: macki111 »

Chłopaki, a czy ktoś z was był może w serwisie z powodu ściągania auta (u mnie lekko w prawo) podczas stałej prędkości i jazdy na wprost? Szukałem takiego wątku, ale nie mogłem znaleźc. Sorki, że tak trochę nie w temat zagrałem. Podejrzewam, że zbieżnośc, ale zapytac warto. Już na początku, jeszcze na letnich oponach miałem delikatnie wyząbkowaną prawą przednią oponę z zewnętrznej strony, przy przebiegu ok. 5tkm. Ale wtedy nie zauważyłem żeby ściągało, może byłem zbyt podjarany autem :D Teraz na zimówkach nic nie widac (przebieg auta 11tkm.) Ale ciągnie lekko w prawo :cry: Podkreślam,że nie podczas przyśpieszania.

S2 Kombi 2.0TDI 170KM CR (Elegance)
BuryM
Posty: 27
Rejestracja: 6 lis 2010, o 12:56
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: BuryM »

Adamwo, Daj znac jak to sie juz skonczy. Na 99% obstawiam, ze nie jest to zadna przekladnia.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: mrjac »

adamwo, a w jakim serwisie to robisz?
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
adamwo
Posty: 52
Rejestracja: 12 paź 2010, o 22:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: adamwo »

Dowiedziałem sie dzisiaj ze czeka mnie jeszcze zaprogramowanie ukladu kierowniczego, chodzi o elektryke i jazde na wprost, jutro albo pojutrze maja to zrobic, jak narazie ciagnie w prawo dalej ale mniej, z tymze kierownica nie jest po srodku, tak jakby cos skopali i wlasnie to maja zaprogramowac. Robie to w Emidzie w Rudzie Śląskiej. 2-3 dni i będzie wiadomo co dalej.
adamwo
Posty: 52
Rejestracja: 12 paź 2010, o 22:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: adamwo »

No i wczoraj ASO skonczylo robotę, powiem ze jestem w szoku , auto przestało ściągać. Jednak pomogło.
adamwo
Posty: 52
Rejestracja: 12 paź 2010, o 22:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: adamwo »

Wymienilem w piątek opony na letnie, problem wrocil i nawet nie wiem czy nie bardziej, cos mi sie wydaje ze panowie z Aso geometria to niwelowali, bo dziwne zeby po zmianie opon od nowa byl ten sam problem. Jutro jade do nich, masakra.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: Sebastian_M26 »

A sprawdzałeś ciśnienie? Może poprostu dopompowali z jednej strony.
A tak wogóle to szkoda nerów i warto wydać 150zł i sprawdzić całą geometrię w wyspecjalizowanym warsztacie, a na początek podjechać do SKP i sprawdzić luzy na szarpakach.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
adamwo
Posty: 52
Rejestracja: 12 paź 2010, o 22:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: adamwo »

Uwazam ze jesli serwis sprawdzal geometrie 3 razy to niech oni sie w tym babrają, nie placilem po to tyle kasy zey jeszcze dokladac do auta za serwis. Luzów nie ma żadnych, auto ma 14 kkm.
adamwo
Posty: 52
Rejestracja: 12 paź 2010, o 22:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: adamwo »

Witam, dla zainteresowanych podaję dalej co nastąpiło. Serwis odbył jazde testową autem , na swoich oponach i felgach, okazalo sie to samo co na moim komplecie, ściąga w prawo. Na dniach znowu oddaje auto, maja wymieniać półosie. Oby tym razem to było to bo juz kolumna kierownicy jest nowa, za niedlugo pół auta wymienią a dalej będzie ściągać.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: Misiektt »

adamwo to ważne co piszesz więc informuj nas o postępie prac jeśli będzie więcej takich przypadków przynajmniej będzie można działać konkretnie a nie znów rozważać
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: chudy »

Oglądałem na TVN Turbo podobny przypadek o Octavii 1.8 TSI DSG. Tam to próbowali tłumaczyć przekładnią DSG...

@adamwo: można wiedzieć jak tam wygląda sprawa Twojego Superba?
kaczkalolo
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2011, o 12:05
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Polandia

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: kaczkalolo »

adamwo: jakies wiesci, czy udalo sie im wkoncu??? mam cos podobnego i tez w Emidzie...
ODPOWIEDZ