Opony letnie

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
bezduszny

Re: Opony letnie

Post autor: bezduszny »

Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Opony letnie

Post autor: pab567 »

Ja zmieniam w sobotę - po zapozananiu się z wynikami kilku testów (ACE/GTÜ, ADAC) wybrałem Continental Conti Sport Contact 5 w rozmiarze 225/45R17 94Y (homologowanych 94W w rozmiarze 225/45R17 nie robią). Jest wprawdzie głośniejsza niż konkurencja ale najlpeiej zachowuje się na mokrej nawierzchni a to był dla mnie priorytet.
whity

Re: Opony letnie

Post autor: whity »

Powodzenia z zabkowaniem opon
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Opony letnie

Post autor: elmi_k »

Chyba, że je tak szybko zje, że nie zdążą się wyząbkować :D
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Opony letnie

Post autor: pab567 »

whity pisze:Powodzenia z zabkowaniem opon
Dziękuję. Śledziłem wątki / posty o ząbkowaniu. Narzekania sa na wszystkie: Dunlopy, Pirelli, Continentale... Analizując przytoczony w jednym z wątków artykuł oraz posty z forum doszedłem do wniosku, że:
1. ząbkowaniu ulegają wszystkie opony
2. szybciej ząbkują się w ośkach niż w 4x4 (pewnie dlatego, że tyl w 4x4 jest po prostu cięższy)
3. duże znaczenie ma utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia i okresowa kontrola geometrii.

Kupiłem samochód na Continentalach (wrozmiarze 225/40R18) - nie były wyząbkowane ani grama (przy przebiegi ok. 26 tys. km). Latem zamienilem się z macki111 na Pirelli P7 Centurato (całe koła) które były wyząbkowane niemiłosiernie (i dojechanie na nich do końca sezonu było naprawde wyzwaniem - szczególnie dla pasażerow z tyłu).

Biorę Continentale. Jestem przekonany, że będe zadowolony.
whity

Re: Opony letnie

Post autor: whity »

I to jest najwazniejsze!
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Opony letnie

Post autor: pab567 »

elmi_k pisze:Chyba, że je tak szybko zje, że nie zdążą się wyząbkować :D
Spokojna Twoja rozczochrana ;)
Gumowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2013, o 12:46
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Kraków

Re: Opony letnie

Post autor: Gumowy »

Witam
Ja założyłem do mojego superba VREDESTEIN Ultrac Sessanta 225/45R17 94 Y na nowej feldze w piątek i w sobotę ściągnąłem z auta i wystawiłem na allegro. Mam wersję 4x4 z PNB i to kółko jest dla mnie nie do przyjęcia wygląda jak z innego auta. Teraz siedzę i rozczytuję się w poprzednich postach na temat homologowanych rozmiarów i mam mętlik w głowie. Jak to jest ku...a możliwe , że superb fabrycznie ma takie same opony jak Seat leon Hatchback przecież to jest masakra :oops: :ugeek: :ugeek: :ugeek:
Jak jest ktoś zainteresowany to podaję link allegro:
http://allegro.pl/vredestein-ultrac-ses ... 47598.html
http://allegro.pl/felgi-anzio-turn-pola ... 34745.html
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Opony letnie

Post autor: emay »

Gumowy pisze:Witam
Ja założyłem do mojego superba VREDESTEIN Ultrac Sessanta 225/45R17 94 Y na nowej feldze w piątek i w sobotę ściągnąłem z auta i wystawiłem na allegro. Mam wersję 4x4 z PNB i to kółko jest dla mnie nie do przyjęcia wygląda jak z innego auta. Teraz siedzę i rozczytuję się w poprzednich postach na temat homologowanych rozmiarów i mam mętlik w głowie. Jak to jest ku...a możliwe , że superb fabrycznie ma takie same opony jak Seat leon Hatchback przecież to jest masakra :oops: :ugeek: :ugeek: :ugeek:
Jak jest ktoś zainteresowany to podaję link allegro:
http://allegro.pl/vredestein-ultrac-ses ... 47598.html
http://allegro.pl/felgi-anzio-turn-pola ... 34745.html
Nie widzę w tym problemu. Robisz zawias -40 mm i będzie wyglądać. Z 17 " i tak nigdy szału nie będzie...
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Opony letnie

Post autor: awdurek »

Gumowy pisze:Witam
Ja założyłem do mojego superba VREDESTEIN Ultrac Sessanta 225/45R17 94 Y na nowej feldze w piątek i w sobotę ściągnąłem z auta i wystawiłem na allegro. Mam wersję 4x4 z PNB i to kółko jest dla mnie nie do przyjęcia wygląda jak z innego auta. Teraz siedzę i rozczytuję się w poprzednich postach na temat homologowanych rozmiarów i mam mętlik w głowie. Jak to jest ku...a możliwe , że superb fabrycznie ma takie same opony jak Seat leon Hatchback przecież to jest masakra :oops: :ugeek: :ugeek: :ugeek:
Jak jest ktoś zainteresowany to podaję link allegro:
http://allegro.pl/vredestein-ultrac-ses ... 47598.html
http://allegro.pl/felgi-anzio-turn-pola ... 34745.html

Trzeba było kupić 225/50/17 i już by było lepiej - znacznie lepiej.
Poszukaj na forum mojego zdjęcia z tym rozmiarem - ale ja mam zawias sport od skody.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Opony letnie

Post autor: jjumbo »

założyłem w końcu

dunlop SPORT BLURESPONSE 225/45/17/94W

z tego co zauważyli chłopaki przy montażu , to to że w porównaniu do pirelli p7 , która bardzo wyząbkowała
dunlopy są miękkie i zamiast cisnienia 2.0 przy pustym samochodzie chcieli mi dać wszędzie 2.4 bo mówili , że przy mniejszym opony siadły optycznie
daliśmy więc 2.4 na cięższy przód i 2.0 na lżejszy i ząbkujący tył
ciekawe co z tego będzie
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
bezduszny

Re: Opony letnie

Post autor: bezduszny »

... no i RainSport 3 założone.

Wyważanie... bez problemu podobnie jak w Bravuris 2
Prowadzenie po suchym... bez problemu podobnie jak w Bravuris 2
Głośność... taka samo jak Bravuris 2
Hamowanie na suchym... tak samo jak Bravuris 2
Ciśnienie... 2.5

Co jest lepiej ?
Od razu po założeniu wszystko było w porządku.
Nic nie ciągnęło na boki i nie trzeba było się bawić w przekładanie opon (a taki problem miałem w Bravuris 2).


Obrazek
Goat
Posty: 11
Rejestracja: 4 mar 2014, o 09:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: śląsk

Re: Opony letnie

Post autor: Goat »

Na moich P7 zrobiłem już jakieś 500km :lol: i stąd pytanie: po ilu km zauważyliście pierwsze ząbkowanie?

[OT]
Moje nowe auto przyjechało na P7 - jednak przed wydaniem auta zamienili mi już w salonie koła na zimówki. Teraz wymieniłem zimówki na P7 zakładając, że ciśnienia są OK - przecież przyjechały nowe na aucie. Pojechałem na test, a tu czuć każdą porę w asfalcie, każde ziarenko piasku ;) . Wracam i myślę coś jest nie tak. Sprawdzam ciśnienie, a tu "magazynowe" 4 bar w każdym kółeczku.
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Opony letnie

Post autor: emay »

Goat pisze:Na moich P7 zrobiłem już jakieś 500km :lol: i stąd pytanie: po ilu km zauważyliście pierwsze ząbkowanie?

[OT]
Moje nowe auto przyjechało na P7 - jednak przed wydaniem auta zamienili mi już w salonie koła na zimówki. Teraz wymieniłem zimówki na P7 zakładając, że ciśnienia są OK - przecież przyjechały nowe na aucie. Pojechałem na test, a tu czuć każdą porę w asfalcie, każde ziarenko piasku ;) . Wracam i myślę coś jest nie tak. Sprawdzam ciśnienie, a tu "magazynowe" 4 bar w każdym kółeczku.
Standard. Kupiłem koła od L&K z conti i w wulkanizacji jak zakładali też się dziwili, że nabite 4 bary :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Opony letnie

Post autor: szms »

Goat pisze: Na moich P7 zrobiłem już jakieś 500km i stąd pytanie: po ilu km zauważyliście pierwsze ząbkowanie?
Założyłem na 3 sezon i póki co prędzej je oddam ze starości.... :roll:

Masz kombi?

Z tego co zauważyłem w kombi występuje to częściej, ale dlaczego? Masa jest praktycznie identyczna, bo twindoor swoje waży. :roll:
ODPOWIEDZ