[S2] pierwszy przegląd

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Misiektt »

Arci9 niezależnie od tego czy zmienia czy nie zmienia, wymiana co 15 tys oleju nie zaszkodzi a na pewno pomoże. :)
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Arci9 »

Misiektt, jak pisałem we wcześniejszych postach, wiem bo sam tak mam zamiar robić :D
A pierwszą wymianę zrobiłem po 15 tyś. :)

Zanim zmieniłem olej, zaglądałem do niego, i w pierwszej chwili trochę byłem zaskoczony ciemną barwą, dlatego chetnie usłyszę jak jest u Was ;)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: TomASS »

chudy pisze: Jest już wielu ludzi co przejechali 100 a nawet 200tys km i wymieniali olej co 30tys km i nic im się nie działo... Są w pełni zadowoleni.
W dwóch modelach VW Golf oraz Passat byłem bardzo zadowolony :)
chudy pisze: Myślę, że będę się kierował zaleceniami komputera. Jakieś tam czujniki jakości ma i powinny one wychwytywać kiedy trzeba zmienić olej.
Znajomy ma właśnie czujniki i mówi, że jak jeździ delikatnie to mu wychodzi coś koło tych 30 000 km, ale jak zacznie jeździć ostro to skraca mu się ten okres nawet poniżej 15 000km.
Dokładnie tak.... na wszelki wypadek zawsze można zmieniać wszystkie filtry (pyłki/powietrze), wycieraczki itp... "przecież koszt mniejszy niż pół baku" ;)
Jeśli przyjąć, że wskaźnik oraz producent się mylą, to jaki próg wymiany przyjąć? 5000? 10000? a może 20000? Ja nie jestem w stanie ocenić "jakości" mojej jazdy oraz jakości oleju po kolorze, więc kieruję się zaleceniami producenta.
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: TomASS »

chudy pisze: Jest już wielu ludzi co przejechali 100 a nawet 200tys km i wymieniali olej co 30tys km i nic im się nie działo... Są w pełni zadowoleni.
W dwóch modelach VW Golf oraz Passat byłem bardzo zadowolony :)
chudy pisze: Myślę, że będę się kierował zaleceniami komputera. Jakieś tam czujniki jakości ma i powinny one wychwytywać kiedy trzeba zmienić olej.
Znajomy ma właśnie czujniki i mówi, że jak jeździ delikatnie to mu wychodzi coś koło tych 30 000 km, ale jak zacznie jeździć ostro to skraca mu się ten okres nawet poniżej 15 000km.
Dokładnie tak.... na wszelki wypadek zawsze można zmieniać wszystkie filtry (pyłki/powietrze), wycieraczki itp... "przecież koszt mniejszy niż pół baku" ;)
Jeśli przyjąć, że wskaźnik oraz producent się mylą, to jaki próg wymiany przyjąć? 5000? 10000? a może 20000? Ja nie jestem w stanie ocenić "jakości" mojej jazdy oraz jakości oleju po kolorze, więc kieruję się zaleceniami producenta.
Zanim zmieniłem olej, zaglądałem do niego, i w pierwszej chwili trochę byłem zaskoczony ciemną barwą, dlatego chetnie usłyszę jak jest u Was
Pewnie po ok 30 000 będę miał taką samą barwę ;) Mogę zrobić fotę.

Gwarancja pewnie, że da radę ale co będzie po 5 latach? Jeśli zamierza kolega sprzedać jeszcze na gwarancji, to problem faktycznie nie istnieje, ale ja jestem ciekaw, czy po np. 4 latach silnik będzie trzymać parametry jak w pierwszym roku?
musisz przyznać, że częstotliwość wymiany oleju (czy co 20 000km czy co 28 000) nie determinuje czy będę w stanie używać bezawaryjnie auta po 5 latach. IMHO bardzo opłaca się dbać o turbinę niż o częstszą wymianę oleju.
Whisky
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, o 11:11
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Whisky »

Według mnie przedłużone okresy to w 90% marketingowy kit. Dlatego iż tak naprawdę oleje fakt faktem są coraz lepsze ale nie jest tak iż nagle olej który według producenta 5 lat temu miał wytrzymać 15 kkm teraz da rade 30 kkm bez straty właściwości. Wiem coś o tym pisałem prace mgr. z olei przepracowanych ;) Druga sprawa to według mnie robienie pierwszego serwisu po dwudziestu paru tysiącach km to lekka przesada. Nie wiem czy należy jak twierdzą niektórzy wymienić olej już po 3500 czy 5000 km ale jestem w stanie prędzej uwierzyć w tej 3500 czy 5000 km niż te dwadzieścia parę.
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: TomASS »

Widzę, że mamy tutaj specjalistę :)
Jeśli jest tak, że rzeczywiście lepiej wymienić przy 5 000 niż przy 30 000, to może jest ku temu jakaś podstawa/cytat/dowód w pracy? ;)
Whisky
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, o 11:11
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Whisky »

Specjalista to za dużo powiedziane, badałem ilość cynku, tytanu, ołowiu, kadmu, chromu, niklu, żelaza w olejach przepracowanych. Stanowiło to podstawę do określenia jak bardzo olej jest przepracowany gdyż wszelkie te pierwiastki nie występują w formie pierwiastkowej w oleju, a mogą się tam tylko i wyłącznie znaleźć podczas pracy w silniku. Nie było dużych różnic w przypadku oleju który przepracował 10000 godzin czy 1000 godzin w nowym silniku - nie były to wprawdzie silniki samochodowe. Wszelkie te pierwiastki pochodzą po prostu z elementów silnika które docierają się uwalniając ze stopów pierwiastki. Trudno to bezpośrednio odnieść dlatego też pisze iż "według mnie" oraz 90%. Pewnym być nie mogę ale daje mi to do myślenia i zmieniam olej co 15 kkm. Oczywiście każdy decyduje sam, swoją drogą nigdy nie pytałem w salonie co oni polecają - sam zdecydowałem. Teraz może kontrolnie przy odbiorze samochodu nowego zapytam i napisze wam co mi powiedzieli.
bednarlukbb
Posty: 32
Rejestracja: 16 sie 2010, o 15:05
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: śląsk

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: bednarlukbb »

Mój pierwszy przegląd

przeb. 25tyś.

koszt 540zł.
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: awdurek »

A mój drugi przegląd po 58 tyś km to:

1. Koszt przeglądu 480 zł brutto;

2. Zakup wszystkich filtrów i olejów( w tym do DSG) 650 zł - oczywiscie poza serwisem. :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Awatar użytkownika
Beskit
Posty: 64
Rejestracja: 23 lut 2010, o 11:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Elbląg

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Beskit »

Weźcie mi podpowiedzcie, bo zgłupiałem. Przebieg 59 kkm. Wskazanie komputera do następnego przeglądu (mam okresy wydłużone QG1) 11 kkm/280 dni.
Rozumiem, że mam zgłosić się do ASO za 11 tysięcy lub 280 dni zależnie od tego co pierwsze??

To dlaczego w ASO gość zobaczył mój stan licznika i chce mnie umawiać na przegląd 60kkm ??? O mało się nie dałem namówić...
Skoda Superb 1.8TSi Platinum Zdjęcie 1 Weselny
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Krzysiek »

Jeżeli korzystasz z długich okresów to czekaj do wskazań licznika. W książce serwisowej są zapisane punkty które powinny byc sprawdzone bądź wymienione po 60kkm ale to pewnie dlatego iż jeszcze nikt ich nie pozmieniał.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Beskit
Posty: 64
Rejestracja: 23 lut 2010, o 11:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Elbląg

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Beskit »

O to właśnie mi chodziło! Dzięki!
Skoda Superb 1.8TSi Platinum Zdjęcie 1 Weselny
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: eX »

olej w haldexie, olej dsg z tego co pamietam pzy 60tys
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: rafał »

awdurek pisze:A mój drugi przegląd po 58 tyś km to:

1. Koszt przeglądu 480 zł brutto;

2. Zakup wszystkich filtrów i olejów( w tym do DSG) 650 zł - oczywiscie poza serwisem. :)


Możesz mi powiedzieć ile Ci weszło oleju do dsg i czy kupowałeś oryginał vw ?
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: awdurek »

Zakupiłem 5 litrów i dostałem w gratisie od sprzedawcy około 0,75l w butelce uszkodzonej podczas transportu.
Do skrzyni weszło około 5 litrów.
Olej był orginalny VW + orginalny filtr VW
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
ODPOWIEDZ