Sound system - głośnik wysokotonowy [sound system]

Kafej
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2020, o 15:14
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 272KM
Imię: Lukasz

Sound system - głośnik wysokotonowy [sound system]

Post autor: Kafej »

Cześć.

Padł mi głośnik wysokotonowy w SS2 (nie działa i błąd w kompie).
W ASO ten głośniczek wyłącznie z całą klamką 500zł ale na tym forum znalazłem, że ten tweeter to:
Tweeter przedni - impedancja 4ohm, średnica zewnętrzna 4cm, głębokość 1.6cm, symbol 3T0 035 411 M.
.

Znalazłem na alledrogo taki (https://allegro.pl/oferta/skoda-fabia-1 ... 701b8c0118)głośniczek.

Moje pytanie: jak się do tego zabrać, czy muszę tylko zdemontować klamkę (jak to zrobić) czy całe drzwi?

SS2 (przed lift) z Sound System

Z góry dzięki za pomoc.
NoiRioN
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2019, o 20:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Poznańskie

Re: Sound system - głośnik wysokotonowy [sound system]

Post autor: NoiRioN »

Mam zbliżony problem, ale z niskotonowym. I o ile nadal nie mam pomysłu gdzie go szukać, a koszt naprawy w serwisie przekroczy raczej pół bańki, to wiem, że do wymiany tego głośnika konieczne jest zdjęcie boczku i odnitowanie głośnika, po czym ponowne przynitowanie nowego po podłączeniu. Wymiana stłuczonej przez wandala szyby wiąże się dokładnie z tym samym problemem. Z drugiej strony, twitter wygląda na scalony tylko z modułem klamki, więc może byłoby i łatwiej... takie tam moje gdybanie...
Kafej
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2020, o 15:14
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 272KM
Imię: Lukasz

Re: Sound system - głośnik wysokotonowy [sound system]

Post autor: Kafej »

Robiłem duży przegląd w ASO i jak się okazało, na częściach nie kroją aż tak bardzo. Za twój głośnik krzyknęli 500PLN ale widziałem na tej stronie: https://www.skoda-parts.com/online-store.html że to w miarę normalna cena. Pewnie wszystko kwestia tego, że cenią sobie robociznę. Jak dojdzie ten tweeter, to jeśli będzie pasował fizycznie to napewno jakoś go tam zamontuję. Jak ogarnę temat to dam znać dla ciekawskich.
Kafej
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2020, o 15:14
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 272KM
Imię: Lukasz

Re: Sound system - głośnik wysokotonowy [sound system]

Post autor: Kafej »

Tu masz swój głośnik (do SS2):
https://www.skoda-parts.com/spare-part/ ... 29103.html
(kupowałem z tej strony przełączniki wentylacji foteli, w 3 dni u mnie kurierem od zakupu).

Lub możesz jakiś zamiennik według inego posta z tej gruopy:
Dla tych, co w przyszłości będą chcieli bawić sie z audio podaję dane fabrycznych glośników z Sound Systemu:
1. Woofery - przód i tył identyczne, impedancja 2ohm, średnica zewnętrzna 18cm, głębokość 8cm, symbol 3T0 035 411 J.
2. Średniaki przód - impedancja 4ohm, średnica zewnętrzna 8.7cm (wpisane w kwadrat o boku 8cm), głebokość 4.5cm, symbol 3T0 035 411 K.
3. Głośnik średnio-wysokotonowy tył - impedancja 4ohm, średnica zewnętrzna 6cm, głębokość 2.2cm, symbol 3T0 035 411 L. Uwaga - moim zdaniem to NIE JEST TWEETER, czego potwierdzeniem może byc https://www.hcsale.com/shop/3T0035411L. Prawdopodobnie dlatego przy wymianie na zestaw dwudrożny i zostawieniu oryginalnego wzmacniacza z tyłu jest za mało średnich.
4. Tweeter przedni - impedancja 4ohm, średnica zewnętrzna 4cm, głębokość 1.6cm, symbol 3T0 035 411 M.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1826
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II Kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Sound system - głośnik wysokotonowy [sound system]

Post autor: marioti »

NoiRioN mam SS, w zeszłym roku prawy przedni niskotonowy zaczął mi "pierdzieć". poczytałem na forum, że w tych głośnikach lubiły odklejać się magnesy od korpusu. Więc rozwierciłem nity i wyjąłem głośnik, ale był cały. Jedyne co zauważyłem przy montażu, to że ta pianka uszczelniająca pomiędzy głośnikiem a tapicerką drzwi (taki gruby piankowy oring) była w jednym miejscu przetargana. Skleiłem taśmą elastyczną, z planem, że poszukam tej uszczelki i ją wymienię.... no i jeżdżę tak do dzisiaj bo "pierdzenie" ustało.
Jeszcze jedno, w SS niskotonowy to 3T0035411J - ważna literka na końcu. Ja nie popatrzyłem dobrze i kupiłem 3T0035411A - a to jest od zwykłej wersji (mniejsza cewka, mniejszy magnes)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Sound system - głośnik wysokotonowy [sound system]

Post autor: pab567 »

Cytując fajnie byłoby podać autora. Czyli w tym konkretnym przypadku mnie.

Jak ktoś potrzebuje to mam w piwnicy jeszcze trochę głośników od Sound Systemu z mojego S2. Oddam za rozsądne pieniądze (w porównaniu z ASO).
NoiRioN
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2019, o 20:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Poznańskie

Re: Sound system - głośnik wysokotonowy [sound system]

Post autor: NoiRioN »

marioti pisze: 27 sty 2020, o 09:08 NoiRioN mam SS, w zeszłym roku prawy przedni niskotonowy zaczął mi "pierdzieć". poczytałem na forum, że w tych głośnikach lubiły odklejać się magnesy od korpusu. Więc rozwierciłem nity i wyjąłem głośnik, ale był cały. Jedyne co zauważyłem przy montażu, to że ta pianka uszczelniająca pomiędzy głośnikiem a tapicerką drzwi (taki gruby piankowy oring) była w jednym miejscu przetargana. Skleiłem taśmą elastyczną, z planem, że poszukam tej uszczelki i ją wymienię.... no i jeżdżę tak do dzisiaj bo "pierdzenie" ustało.
Jeszcze jedno, w SS niskotonowy to 3T0035411J - ważna literka na końcu. Ja nie popatrzyłem dobrze i kupiłem 3T0035411A - a to jest od zwykłej wersji (mniejsza cewka, mniejszy magnes)
Dzięki. Ja mam jednak sporo pewności, że to jakaś usterka z głośnikiem inna niż oringi, ponieważ wywala błędy open circuit / closed circuit na komputer z tego głośnika.

Najgorzej się do tego dostać i to odnitować-przynitować...
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1826
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II Kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Sound system - głośnik wysokotonowy [sound system]

Post autor: marioti »

Może być przetarty kabelek, zaśniedziały styk, albo odklejający się magnes
ODPOWIEDZ