S2 3.6 dźwięk podczas hamowania

andy_M
Posty: 142
Rejestracja: 22 lis 2015, o 18:00
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: czwartaRP

S2 3.6 dźwięk podczas hamowania

Post autor: andy_M »

A więc...niestety mam dobry słuch a czasami podczas powolnego hamowania w komorze silnika i raczej po lewej stronie słyszę krótki "szszszt". Jest to dźwięk nieslyszalny podczas mocnego hamowania. Występuje też czasami podczas gwaltowniejszego przyspieszenia również jednorazowe szszt...
Jakieś sugestie co sprawdzić? Dźwięk przypominający przesunięcie z delikatnym "dostawieniem"
Z racji że skoda nie grzeszy z jakością dopasowan etc może mieliście z czymś takim do czynienia...


Wysłane z mojego Classic przy użyciu Tapatalka
Elegance

Re: S2 3.6 dźwięk podczas hamowania

Post autor: Elegance »

Rozrząd..
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: S2 3.6 dźwięk podczas hamowania

Post autor: kamracik »

Wątpię, aby to był rozrząd, ten silnik chyba też jest poprzecznie montowany i rozrząd jest od prawej strony (niech mnie poprawki jakiś użytkownik 3.6). Z tamtej strony to może po prostu dźwięk z pompy ABS lub ze skrzynki (może poduszka pod nią).

Ciężko stwierdzić co to za dźwięk i skąd może pochodzić po samym "szszt" :mrgreen:

Znając Konika to raczej nie jest to nic niepokojącego i raczej zwykły dźwięk eksploatacyjny.
Elegance

Re: S2 3.6 dźwięk podczas hamowania

Post autor: Elegance »

Konik to uczciwy człowiek. Wiec raczej nie sprzedal Ci "perełki" spod koca. :mrgreen:
andy_M
Posty: 142
Rejestracja: 22 lis 2015, o 18:00
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: czwartaRP

Re: S2 3.6 dźwięk podczas hamowania

Post autor: andy_M »

Heheh mam wrażenie że jakiś plastik jest niedokrecony i się przesuwa .. posprawdzam śruby od różnych osłon w komorze silnika a jest tego od cholery

Rozrząd gdyby dawał sygnały to na pewno na zimnym podczas rozruchu gdy napinacze nie mają pełnego ciśnienia. Rozruch u mnie Malinka

Wysłane z mojego Classic przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: S2 3.6 dźwięk podczas hamowania

Post autor: kamracik »

Poza tym wiesz, jeśli słyszałbyś rozrząd z lewej strony to by znaczyło, że Konik ładnego składaka miał :lol: :mrgreen:

Z tym zaworem Seba też może mieć rację, wszakże zapanować nad taką mocą nie jest łatwo ;)
ODPOWIEDZ