DCC

krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

Re: DCC

Post autor: krycho »

Targi moto w Hanoverze o ile pamiętam.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DCC

Post autor: whity »

krycho pisze:Targi moto w Hanoverze o ile pamiętam.
W Frankfurcie; )
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

Re: DCC

Post autor: krycho »

Panowie, nie ma innego tematu, więc zadam pytanie tu: czy Superb Style z wewnętrznym oświetleniem LEDowym, również oświetlenie przy zewnętrznych lusterkach jest LEDowe czy zwykłe?
Awatar użytkownika
Mario07
Posty: 38
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 10:35
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: DCC

Post autor: Mario07 »

W moim przypadku przy wyposażeniu ambition i dołożeniu składanych lusterek z oświetleniem są żarówki LED. Świecą bardzo dobrze oświetlają przestrzeń wokół drzwi kierowcy i pasażera z przodu, ale i z tyłu też da się zauważyć jak będzie błoto czy kałuża.
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: DCC

Post autor: DżejDżej »

Camillinhio pisze:To tylko w cenniku, a w rzeczywistości już może być inaczej. S3 to nadal ksenon, a system ten tworzono z myślą o ledach, które można sprawniej maskować.
W obecnym Pasku B7 mam ten system, wabi się Dynamic Light Assist - mija 3 rok jak go męczę.
Działa bardzo fajnie, ale też nie jest nieomylny - czasem zdarza mu się spóźnić, ale w 95% przypadków jest super. Zwłaszcza jak doświetla całe pobocze długimi, jednocześnie nie oślepiając auta z naprzeciwka. Gubi się najczęściej przy ciężarówkach czy autobusach, jeśli wyjeżdżają zza wzgórza - kierowca takiego byka jest oślepiany, bo kamera z Passata jeszcze nie widzi jego świateł.

I to też są ksenony z przysłonami, sterują nimi czujnik oświetlenia i kamera w lusterku.

Teraz przymierzam się do zamówienia S3 i podejrzewam, że ten system będzie działał przynajmniej tak samo dobrze ;)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DCC

Post autor: whity »

To jest to o czym ja mówię
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC

Post autor: kamracik »

Jeśli z założenia kogoś oślepia to średnio, ale w sumie i matrixy w takiej sytuacji oślepią gościa, bo kontrast jest za mały, aby kamera to wychwyciła (może ta podczerwona, ale też nie jestem pewien).

W sumie tak się zastanawiam czy zamiast kombinować z przesłonami nie dałoby rady skorelować tak światła z reflektorów z szybami przednimi, aby polaryzacyjnie wycinać je?
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: DCC

Post autor: pjetko »

DżejDżej pisze:
Camillinhio pisze:To tylko w cenniku, a w rzeczywistości już może być inaczej. S3 to nadal ksenon, a system ten tworzono z myślą o ledach, które można sprawniej maskować.
W obecnym Pasku B7 mam ten system, wabi się Dynamic Light Assist - mija 3 rok jak go męczę.
Działa bardzo fajnie, ale też nie jest nieomylny - czasem zdarza mu się spóźnić, ale w 95% przypadków jest super. Zwłaszcza jak doświetla całe pobocze długimi, jednocześnie nie oślepiając auta z naprzeciwka. Gubi się najczęściej przy ciężarówkach czy autobusach, jeśli wyjeżdżają zza wzgórza - kierowca takiego byka jest oślepiany, bo kamera z Passata jeszcze nie widzi jego świateł.

I to też są ksenony z przysłonami, sterują nimi czujnik oświetlenia i kamera w lusterku.

Teraz przymierzam się do zamówienia S3 i podejrzewam, że ten system będzie działał przynajmniej tak samo dobrze ;)
W XC60 jest to samo - ksenony z przesłonami. Nazywa się to Active High Beam 2 gen. (1 gen. to tylko przełączanie z długich na mijania).

System głupieje tylko w dwóch przypadkach:
1. tak, jak napisałeś - gdy ciężarówka lub autobus wyjeżdża zza wzgórza i kamera jeszcze nie "widzi" świateł mijania, a obrysówki są za słabe, żeby kamera uznała to za pojazd
2. podczas jazdy na autostradzie lub ekspresowej w miejscach, gdzie są osłony przeciwolśnieniowe w pasie rozdziału - wtedy też obrywa się ciężarówkom, bo kamera nie widzi świateł z przeciwka, włącza długie i kierowca ciężarówki dostaje po oczach. Kilka razy słyszałem przez CB "no i na ch** świecisz tym Volvo, ch** je****" :twisted:

w XC60 działa do naprawdę fajnie. Pobocze zawsze jest dobrze doświetlone. Miałem okazję jechać Passerati B8 z systemem opartym na LED-ach i fakt, działa to trochę lepiej - głównie chodzi o szybkość i precyzję, ale nie uważam, żeby była jakaś ogromna różnica między LED-ami a ksenonami z przesłonami.
Poza tym LED-y też w w/w sytuacjach "głupieją" i to nie wynika z rodzaju źródła światła co z przetwarzania danych zebranych z kamery. Z czasem będą te systemy wspomagane przez nawigację i podczerwień i pewnie wtedy uda się wyeliminować te błędy.

Podsumowując, jeśli w Superbie będzie to działać tak jak Volvo albo w Passerati B7, to będę zadowolony.
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: DCC

Post autor: barteka3 »

Dla kogoś kto zna tylko światła mijania i drogowe, a widzi działanie Smart Light Assist w Superb3 (to o ile więcej widać), to jest to coś przełomowego.

I ponownie powtarzam ;) , że zdecydowanie poprawia to komfort i bezpieczeństwo jazdy w nocy
LowMan
Posty: 62
Rejestracja: 20 paź 2015, o 13:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: DCC

Post autor: LowMan »

Dom pisze:
Maverick pisze: Ma ktoś z Was może jakieś dane jak wygląda średnie spalanie w superba 2.0 tdi 190km w DSG? Bo szukałem w necie ale jeszcze jakby za krótko te auta są na rynku chyba... zastanawiam się (ja robie glównie trasy 60-70k km rocznie) czy 6.0 jest realne czy nie? W 4 litry bowiem jakoś nie bardzo wierzę. .. :-)
5200km przejechanych 2,0 190KM DSG w Kombi.
Znakomita większość to jazda Wrocław -> Gdynia -> Wrocław (przez Łodź) w każdy weekend, więc non-stop autostrada i ACC ustawione na maks, czyli u mnie 160km/h.
Średnie spalanie to 7,8 l/100km.
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: szpirit »

Ciekawe ile by wyszło w 2.0 TSI 220KM przy takiej jeździe..
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: DCC

Post autor: pjetko »

Ciekawe czy 2.0 TDI 150 będzie bardziej oszczędny czy nie... teoretycznie wg katalogu pali mniej
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DCC

Post autor: whity »

Będzie...jak nie będziesz palowal
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Dżejkob
Posty: 227
Rejestracja: 29 lip 2015, o 19:20
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: DCC

Post autor: Dżejkob »

szpirit pisze:Ciekawe ile by wyszło w 2.0 TSI 220KM przy takiej jeździe..
11-12
“Tak, jakbym mówił do pieprzonej ściany.”
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: szpirit »

Ehh mam wielki dylemat TDI vs TSI
ODPOWIEDZ