Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: polrob »

Jutro musze sprawdzić jak wygląda moje zamówienie.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Jak termin nie jest FIX, to wróżenie z fusów i dealer mówi Ci to, co chcesz usłyszeć.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pjetko »

polrob pisze:
pjetko pisze:Muszę napisać do dealera, czy przypadkiem auto nie zostało wyprodukowane w zeszłym roku, jak tu takie przyspieszenia terminów są...
Chyba by Cię trochę zadrażnili jakby auto złożyli w 2015r :D
Oczywiście, że bym się wkurzył, bo jasno miałem sprecyzowane to, że auto ma być wyprodukowane w 2016 roku.

Natomiast wkurza mnie co innego - dealer twierdzi, że obowiązuje mnie podwyżka 1200 zł! Pytam się, jaka podwyżka, przecież podwyżki nie dotyczą zamówień złożonych przed podwyżką, więc z miłym uśmiechem Pan odpowiedział, że mogę iść zamówić gdzie indziej, ale wtedy będę mieć 5000 zł podwyżki i czekał kilka miesięcy. :evil: To w ogóle jakieś jaja są. Na kilka tyg. przed odbiorem taka akcja. Zastanawiam się co zrobić? Czy olać to i mieć we dupie taką skodę, jak tak sobie sprzedawca pogrywa, czy pisać do SAP-u? Nie zamierzam dopłacać jeszcze 1200 zł, bo niby za co? Ktoś miał taką akcję, to normalne w Skodzie, bo się zaczynam gubić, czy kupuję nowe auto w salonie, czy jakąś bitą i kręconą używkę do jakiegoś handlarzyny z Radomia... :shock:
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: daro »

pjetko pisze:
polrob pisze:
pjetko pisze:Muszę napisać do dealera, czy przypadkiem auto nie zostało wyprodukowane w zeszłym roku, jak tu takie przyspieszenia terminów są...
Chyba by Cię trochę zadrażnili jakby auto złożyli w 2015r :D
Oczywiście, że bym się wkurzył, bo jasno miałem sprecyzowane to, że auto ma być wyprodukowane w 2016 roku.

Natomiast wkurza mnie co innego - dealer twierdzi, że obowiązuje mnie podwyżka 1200 zł! Pytam się, jaka podwyżka, przecież podwyżki nie dotyczą zamówień złożonych przed podwyżką, więc z miłym uśmiechem Pan odpowiedział, że mogę iść zamówić gdzie indziej, ale wtedy będę mieć 5000 zł podwyżki i czekał kilka miesięcy. :evil: To w ogóle jakieś jaja są. Na kilka tyg. przed odbiorem taka akcja. Zastanawiam się co zrobić? Czy olać to i mieć we dupie taką skodę, jak tak sobie sprzedawca pogrywa, czy pisać do SAP-u? Nie zamierzam dopłacać jeszcze 1200 zł, bo niby za co? Ktoś miał taką akcję, to normalne w Skodzie, bo się zaczynam gubić, czy kupuję nowe auto w salonie, czy jakąś bitą i kręconą używkę do jakiegoś handlarzyny z Radomia... :shock:
moze to 1200 za roletki :)
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wojti2 »

pjetko pisze:
polrob pisze:
pjetko pisze:Muszę napisać do dealera, czy przypadkiem auto nie zostało wyprodukowane w zeszłym roku, jak tu takie przyspieszenia terminów są...
Chyba by Cię trochę zadrażnili jakby auto złożyli w 2015r :D
Oczywiście, że bym się wkurzył, bo jasno miałem sprecyzowane to, że auto ma być wyprodukowane w 2016 roku.

Natomiast wkurza mnie co innego - dealer twierdzi, że obowiązuje mnie podwyżka 1200 zł! Pytam się, jaka podwyżka, przecież podwyżki nie dotyczą zamówień złożonych przed podwyżką, więc z miłym uśmiechem Pan odpowiedział, że mogę iść zamówić gdzie indziej, ale wtedy będę mieć 5000 zł podwyżki i czekał kilka miesięcy. :evil: To w ogóle jakieś jaja są. Na kilka tyg. przed odbiorem taka akcja. Zastanawiam się co zrobić? Czy olać to i mieć we dupie taką skodę, jak tak sobie sprzedawca pogrywa, czy pisać do SAP-u? Nie zamierzam dopłacać jeszcze 1200 zł, bo niby za co? Ktoś miał taką akcję, to normalne w Skodzie, bo się zaczynam gubić, czy kupuję nowe auto w salonie, czy jakąś bitą i kręconą używkę do jakiegoś handlarzyny z Radomia... :shock:
Jaką cenę masz na zamówieniu i czy masz informacje że może ulec zmianie?
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pjetko »

No mam na zamówieniu informację, że cena brutto może ulec zmianie. Dokładnie o to wypytywałem sprzedawcę przed podpisaniem i zapewniał mnie, że to dotyczy tylko sytuacji, jeśli zmieniłaby się stawka VAT. Stwierdziłem OK, niech będzie taki zapis. Do głowy by mi nie przyszło, że kupując nowe auto w salonie będzie potem taka akcja... szkoda gadać... Pierwsza skoda i chyba ostatnia, o ile w ogóle dojdzie do zakupu. Dziwne "zasady" i standardy :roll:

A roletki mnie nie dotyczą, bo mam kombi i tam ich nie było "w gratisie".
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

pjetko pisze:No mam na zamówieniu informację, że cena brutto może ulec zmianie. Dokładnie o to wypytywałem sprzedawcę przed podpisaniem i zapewniał mnie, że to dotyczy tylko sytuacji, jeśli zmieniłaby się stawka VAT. Stwierdziłem OK, niech będzie taki zapis. Do głowy by mi nie przyszło, że kupując nowe auto w salonie będzie potem taka akcja... szkoda gadać... Pierwsza skoda i chyba ostatnia, o ile w ogóle dojdzie do zakupu. Dziwne "zasady" i standardy :roll:

A roletki mnie nie dotyczą, bo mam kombi i tam ich nie było "w gratisie".
Kurde a jutro miałem do salonu ruszać cisnąć ich o sprecyzowanie terminu :P w takim razie nawet nie pytam o cenę bo mi jeszcze dorzucą 1200zł....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wojti2 »

pjetko pisze:No mam na zamówieniu informację, że cena brutto może ulec zmianie. Dokładnie o to wypytywałem sprzedawcę przed podpisaniem i zapewniał mnie, że to dotyczy tylko sytuacji, jeśli zmieniłaby się stawka VAT. Stwierdziłem OK, niech będzie taki zapis. Do głowy by mi nie przyszło, że kupując nowe auto w salonie będzie potem taka akcja... szkoda gadać... Pierwsza skoda i chyba ostatnia, o ile w ogóle dojdzie do zakupu. Dziwne "zasady" i standardy :roll:

A roletki mnie nie dotyczą, bo mam kombi i tam ich nie było "w gratisie".
Ja na Twoim miejscu poprosił bym o pisemne uzasadnienie tej podwyżki skoro cena na zamówieniu jest inna a stawka VAT się nie zmieniła. Warto trochę powalczyć o te 1200 zł.
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

To pewnie dopłata za oryginalny kolor;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
AndrzejD
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2015, o 09:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: AndrzejD »

Zmiana ceny nie jest zwiazana ze zmiana podatku VAT wiec Ciebie zgodnie z umowa nie obowiazuje. Mnie dealer w momencie zamawiania poinformowal o wzroscie ceny i braku rolet i to mam na umowie. Ty kupujesz konkretny samochod za konkretna cene a nie kota w worku.
pozdrawiam,
Andrzej
_________________________
Skoda Superb I 1.9 TDI - była
Skoda Superb III 1.8 TSI - jest
kanczu
Posty: 102
Rejestracja: 4 lip 2015, o 11:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kanczu »

Ciekawa sprawa Pjetko. Ja zamawialem samochod tak samo jak Ty 30.09. Rozmawialem z dilerem w zeszlym tygodniu. Potwierdzil tydzien produkcji i nic nie wspominal o doplacie. Jesli masz jasno napisane na zamowieniu, że "cena moze ulec zmianie tylko w wypadku podwyzki VAT" to pisz do SAP ze chca Cie w konia zrobic. Gorzej jesli na zamowieniu masz tylko napisane ze "cena brutto moze ulec zmianie".
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Oczywiście nie ma zapisku o vacie.
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Mnie to nie dotyczy "na szczęście". Zamawiałem po podwyżkach :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
arturkrakow
Posty: 1497
Rejestracja: 14 lip 2014, o 15:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arturkrakow »

A ja wczoraj odebralem golfa :)
Skoda Superb II FL Combi 2.0 TDI 170KM DSG White Moon
wątek mojej kury: GALERIA
wątek o uchwytach magnetycznych: EASYMOUNT i oficjalna strona: WWW.EASY-MOUNT.PL
trochę moich zdjęć: AR2Rphoto
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: leszekmw »

pjetko no wychodzi na to że diler myślał iż taki przeszczęśliwy będziesz z racji przyśpieszenia to może mu się uda dodatkowo 1200zł przytulić...
ODPOWIEDZ