Skoda Kodiaq

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: pko24 »

szms pisze:Opel ma wolniejszą skrzynię i to jest zasadnicza różnica. Wyprzedzając na zredukowanym już biegu nie czujesz różnicy.
Niektórzy zatrzymali się w przedszkolu i patrzą tylko na sprint 0-100 km/h, a nie na elastyczność czy przełożenia ...
rozwiń prosze temat, bo faktycznie ja opieram się na specyfikacji, nie testowałem Opla :-)
z opisów lepsze od S3 może mieć jakość materiałów i zawieszenie z rozdziałem siły na pojedynacze koła jeśli czegoś nie mieszam.

Sugerujesz, że jak będziesz ręcznie interweniował w tryb sportowy (zbijał biegi aby bardziej go wyżyłować na niższych przełożeniach) to przyśpieszysz do 100km/h szybciej niż s3 ?
zegaryna
Posty: 100
Rejestracja: 16 mar 2017, o 10:43
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: zegaryna »

Dziś byłem w innym salonie. Oglądałem inną sztukę i jeszcze bardziej auto było słabo spasowane.

Oglądałem też dziś S3 w brązowym lakierze i z kremowym środkiem. Żona się zakochała, mnie się bardzo podoba. Biały też kusi ale jeszcze błękit lava chcemy zobaczyć.


Insignia kusi ale niestety kolega pracujący w oplu mówił mi już coś, ze serwis zaciera ręce na ilość nowinek. Nie chciałbym się wpakować w choroby wieku dziecięcego...ale z drugiej strony auto kusi.
Dziś też jeździłem mondeo vignale. Odpada. Chyba skończy się na tym s3. Zaczynam negocjacje w przyszłym tygodniu puki jeszcze korzyść vatowska będzie jakaś bo księgowość coś mnie straszy, że kratki mają wrócić.

Jeśli to komplement...dzis w s3 w kremowym l&k poczułem się lepiej niż w BMW f10.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: whity »

Burak bardziej pasuje do cebulowozu :D
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Enriquez »

Whity... kufa.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: szms »

pko24 pisze:rozwiń prosze temat, bo faktycznie ja opieram się na specyfikacji, nie testowałem Opla
z opisów lepsze od S3 może mieć jakość materiałów i zawieszenie z rozdziałem siły na pojedynacze koła jeśli czegoś nie mieszam.
Hmmm... bede niepopularny w tym, ale Skoda w tej klasie to ma jedno z gorszych zawiszen i precyzji prowadzenia w tej klasie. W SIII gdyby nie DCC to by bylo 50 lat za murzynami, bo to ratuje to auto przed porazka wzgledem innych modeli.

Jakosc materialow, bardzo subiektywne odczucie. Dla mnie wszystkie auta w tej klasie sa zblizone do siebie rodzajami plastikow i spasowaniem. Jednemu trzeszczy cos w desce, drugiemu w tunelu, a trzeci ma kiepski plastik dookola zegarow. Dla mnie to wszystko po jednych piniendzach, panie.

pko24 pisze:erujesz, że jak będziesz ręcznie interweniował w tryb sportowy (zbijał biegi aby bardziej go wyżyłowaćna niższych przełożeniach) to przyśpieszysz do 100km/h szybciej niż s3 ?
Sugeruje tylko, ze np. Mnie jako kierowcy 10000 razy bardziej interesowalaby elastycznosc silnika w zakresie 80-140 niz 0-100, bo nie mam potrzeby scigania sie spod kazdych swiatel. I dla mnie ta elastycznosc jest wazniejszym wskaznikiem. I tyle. Kazdy patrzy wg. Swojego uznania.


A i zdrowie wasze w gardlo nasze. :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: szms »

zegaryna pisze:Dziś byłem w innym salonie. Oglądałem inną sztukę i jeszcze bardziej auto było słabo spasowane.

Oglądałem też dziś S3 w brązowym lakierze i z kremowym środkiem. Żona się zakochała, mnie się bardzo podoba. Biały też kusi ale jeszcze błękit lava chcemy zobaczyć.


Insignia kusi ale niestety kolega pracujący w oplu mówił mi już coś, ze serwis zaciera ręce na ilość nowinek. Nie chciałbym się wpakować w choroby wieku dziecięcego...ale z drugiej strony auto kusi.
Dziś też jeździłem mondeo vignale. Odpada. Chyba skończy się na tym s3. Zaczynam negocjacje w przyszłym tygodniu puki jeszcze korzyść vatowska będzie jakaś bo księgowość coś mnie straszy, że kratki mają wrócić.

Jeśli to komplement...dzis w s3 w kremowym l&k poczułem się lepiej niż w BMW f10.
Jakie nowinki beda w oplu?

Ledy z astry x2, silniki - "stara" paleta, skrzynie biegow zmodernizowane tez "stare"... jedynie chyba laminowane szyby, o ktorych superb moze zapomniec i klapy sterujace w atrapie... onstar? Tez juz jest kilka dobrych lat... :roll:

Now Insignia to bardziej lifting odchudzajacy i zrobienie czegos pojemniejszego i lzejszego... a nie jazda pekaesem, ktory jest ciasny :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

Tylko że już mówią że odchudzili ja tylko na papierze :) więc jak będzie to wyglądało tak jak w starej czyli jedno określenie "krówsko" wtedy szans nie ma i te osiagi przedstawione będą odzwierciedlały i uwzgledniały nadwagę...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: szms »

100 kg ją odchudzili względem starej, nie jest aż tak źle, wiadomo, że w zależności od wersji - taka jest różnica wg. wersji podstawowych. :roll:
Awatar użytkownika
eXiDe
Posty: 191
Rejestracja: 7 maja 2016, o 15:54
Samochód: Superb III Kombi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: eXiDe »

Wracając do Kodiaqa bardzo mi się podoba patent z automatycznie wysuwanymi listwami ochronnymi ranty drzwi. Simply Clever normalnie :)

Pzdr.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Camillinhio »

Takie fordowskie rozwiązanie sprzed ładnych paru lat ;)
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: szms »

Skodziarze tego nie znają...

pare gadżetów z Focusa... troche z Corsy a wisienką na torcie technologia z golfa i mamy SUVa konkurującego z X5, Q7 czy Cayenne


:lol:
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: leszekmw »

wczoraj przy okazji zakładania kół pojeździłem sobie znowu troche X5.
poprzedni model , silnik o oznaczeniu 4.0d po programie na 380KM jak dobrze pamiętam , a więc auto dość żwawe , silnik stosunkowo cicho ale w Q7 chyba ciszej , szumy od opona na zimówce 19" były spore ale jak założyłem zestaw z nowymi 20" było już duzo ciszej , gdyby to było moje auto to bym je na pewno wyciszał pod kątem nadkoli. wykończenie mogące być..
ale..nie wiem jak jest w kodiaku ale tutaj szumy od lusterek i ogólnie opływającego powietrza od 140km/h są tak głośne że cała przyjemność z jazdy idzie w piz.. , nie wiem jak oni to projektowali ..i to nie wina tego egzemplarza bo jeździłem już kilkoma..masakracja jakaś..to moja stara octavia jest duuużo cichsza.. , niedługo pojeżdżę gle i tuaregiem to zobaczę jak tam to wygląda..
Foton

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Foton »

Jak ktos z oponkami przyjezdza to sobie tak mozesz pojezdzic?:))
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: whity »

Jak elegance :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Foton »

:-D

Bez przesady. Leszek to szanowany obywatel:)
ODPOWIEDZ