Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: rezon »

Keyless oprócz kradzieży potrafi narobić problemów w przypadku nieudanej kradzieży. Znajomej A klasa nie dała się odpalić z kluczyka. Odpaliła z zapasowego. Do serwisu - diagnoza próba nieautoryzowanego uruchomienia, kluczyk został zablokowany. Aby mieć dwa musiała sobie zamówić drugi - na własny koszt. Od tej pory nosi kluczyk w pudełku po cukierkach - chyba wygodniejsze niż folia ;) Parę dni później wracała z mężem z zakupów i zobaczyła stojący obok ich posesji jakiś "obcy" samochód, który odjechał jak się zbliżyli. Ich ulica jest na uboczu i z reguły tylko mieszkańcy się tam kręcą.
Druga rzecz, która mnie zniechęciła - najdroższe naprawy Superba przez >200kkm to były.... dwie klamki Kessy :( Padły kilka miesięcy przed sprzedażą :( Najpierw pasażera - znalazłem sprawną używkę w kolorze, miesiąc później kierowcy - nie znalazłem do sprzedaży. Dobrze, że wtedy w skodach tylko z przodu i w bagażniku montowali ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: leszekmw »

maureliusz pisze: 8 sty 2021, o 14:18 15 minut WEBASTO nie nagrzeje nie wiadomo jak. Trzeba pamiętać czas pracy Webasto powinien być min czas jazdy aby nie padło AKU.
też tak uważam i pisałem ... . przy czym po uruchomieniu silnika ciepły nawiew z webasto się kończy ponieważ cała energia z niego idzie na szybkie dogrzanie silnika i w aucie sie robi momentalnie chłodniej.. , przynajmniej u mnie tak jest . dobre jest to ze oczywiście silnik jest stosunkowo szybko dogrzany i znów leci ciepło..
aku nie padnie , komp go wyłączy jak aku słaby lub mało paliwa , przynajmniej u mnie.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: maureliusz »

Zgadza się wyłączy... u mnie również ale będzie nie doładowany i następnego dnia na dużym mrozie może mu nie starczyć:-)

A w ogóle to nie wiem ile on tam zostawia zapasu bo sprawdza wartość napięcia Aku w sumie obciążonego...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: MILeq »

A macie webasto, czy tylko w teorii snujecie przypuszczenia?
Ja akurat mam webasto już w trzeciej kurze, każda w benzynie. I w każdej jest tak samo: po 15 minutach po włączeniu webasto w aucie jest cieplutko, a temperatura silnika po uruchomieniu ma momentalnie 50C, więc dmucha już ciepłym.
W dieslach może być inaczej - nie wiem, jak jest w Skodzie, bo po jednym dieslu od innej marki powiedziałem sobie nigdy więcej właśnie ze względu na długie nagrzewanie kabiny zimą.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: MILeq »

To i ja się wypowiem na temat wyposażenia.
Mam RM2021 SIII 272KM, Style+DSG z dodatkami sięgającymi L&K.
Rozmyślnie wziąłem Style, bo L&K nie dawał innej możliwości jak tylko skóra. Jeżeli byłaby alcantara to bym wziął L&K, pomimo braku pokrętła głośności (co za idiota je wyrzucił z Columbusa?).
Czekałem na ten model po lifcie, głównie z racji led matrixów i bezprzewodowego Car Playa. W mojej ocenie, dobrze, że nie kupiłem RM2020.

W Style wiadomo, co jest, więc napiszę, co z dodatków wrzuciłem:
- lakier czerń crystal: miałem możliwość to wziąłem. W porównaniu do standardowego czarnego, ten crystal (jak jest czysty) wpada delikatnie w bardzo ciemny granat, zależy spod jakiego kąta się spojrzy na auto. Trwałość ocenię za parę lat. Można wziąć, ale nie trzeba
- poduszki tylne: czasem ktoś jeżdzi z tyłu, nie ma się co zastanawiać, tylko brać
- pakiet travel assist high: wszystkie "wspomagacze". Oczywiście, że brać, ale na razie mam mieszane uczucia. Jeżdżę również Kodiaqiem z 2019 roku od czasu do czasu i tam jakoś bardziej asystenci są przekonywujący. W Superbie prowadzenie działa, ale z mniejszą siłą wraca na pas ruchu - jakby był "zmulony". Muszę zrobić długą trasę na wiosnę, żeby zobaczyć, czy inaczej się będzie na autostradzie zachowywać. I tak brać
- bluetooth plus: ładowanie działa, iPhone się mieści, zasięgu w mieście nie widzę różnicy, sprawdzę w trasie. W poprzednim superbie nie miałem i żyję.
- gniazdo 230v: czasem się pewnie przyda, brać jak się używa, albo jak budżet pozwala
- webasto: must have. Po prostu. Ja lubię jak jest ciepło, a nie jak dupa i plecy marzną
- sportowa kiera + grzanie + progresywny układ kierowniczy: nie byłem przekonany, ale po 2 miesiącach uważam, że rewelacja. Kiera z 2 ramionami w ogóle mi się nie podobała, a ta jest nieco grubsza, lepiej się ją trzyma. Jest też lekko podcięta na dole, ale nie przeszkadza, bo mało się nią kręci. Grzanie kierownicy rewelacja, używam codziennie, nagrzewa się dłużej niż fotele, ale też dużo dłużej trzyma ciepło po wyłączeniu. Adaptacyjny układ kierowniczy: mniej się kierą kręci w zakrętach i tylko 2 obroty od lewej do prawej - jest ok, wziąłbym ponownie
- gniazdo usb c w lusterku: pomysł genialny, ale z dostępnością kamer na usb-c jest słabo. Muszę przysiąść i coś kupić, bo moja poprzednia kamera poszła z autem. Trzeba wziąć, żeby potem nie ciągnąć zasilania i rozbierać pół deski
- led ambiente i argenzo zebrano: oświetlenie super, dekor jak dekor, wyboru nie było (beżowy wygląda ble). Brać, nie pytać.
- nakładki na progi: 150 zł, mała fanaberia, miałem w poprzednim superbie, to i w tym zamówiłem. Nie ma potrzeby normalnie domawiać.
- rolety okien z tyłu: jak się kogoś wozi, to trzeba zamówić
- wycieraczka z tyłu (liftback): nie wiem, jaka jest inna przyczyna (oprócz wyglądu), że ludzie tego nie zamawiają. Szyba tylna jest duża i w deszczu się momentalnie brudzi. Jak ktoś nie używa lusterka środkowego to nie brać - dla mnie must-have (wygląd mam gdzieś)
- zapasowe koło dojazdowe: co tu się zastanawiać? Ja wolę wymienić w kwadransik, niż czekać kilka godzin, jak mi assistance dojedzie gdzieś, jak stanę w czarnej dupie
- zawieszenie adaptacyjne DCC: bardzo długo się zastanawiałem, czy brać. Jako, że dealer zrobił lepszy upust, niż liczyłem, to dorzuciłem DCC. Na razie jeżdżę po mieście i cały czas na komfort. Pewnie, jakbym był nieco młodszy, to bym jeżdził na sport, ale już wolę wygodniej. Na 235/45/18 czuć różnicę między comfort, a normal. Między sport, a comfort jest duża różnica. Moim zdaniem normal jest bliżej comfortu, niż sportu. Ja bym zamówił ponownie, jeżeli miałbym luz w budżecie - jeżeli nie, to nie.

pakiet COMFORT do Style
- nawigacja Amundsen: raczej bym nie brał, bo z reguły jeżdżę na GM albo Waze. Za to świetne jest bezprzewodowe łączenie z radiem - nie trzeba aplikacji po kablu odpalać
- CANTON: nie jestem audiofilem, ale lubię, jak muza gra ładnie. Do Kodiaqa nie zamówiłem i żałuję. Dla mnie must-have, szczególnie za 2350 zł w całym pakiecie.
- kamera cofania: nie miałem do niej przekonania, ale pojeżdziłem i jest całkiem przydatna. Jak już czujniki piszczą, to może dokładnie podjechać na styk. Dodatkowo jest opcja ustawienia jej na szeroko i się przydaje, kiedy cofam bez widoczności na boki. Można wziąć
- asystent parkowania: jak dla mnie, to mógłby nie istnieć. Jak ktoś słabo parkuje, to można rozważyć. Ja do tego ustrojstwa nie mam nerwów.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: rezon »

MILeq pisze: 9 sty 2021, o 13:11 ...
- gniazdo usb c w lusterku: pomysł genialny, ale z dostępnością kamer na usb-c jest słabo. Muszę przysiąść i coś kupić, bo moja poprzednia kamera poszła z autem. Trzeba wziąć, żeby potem nie ciągnąć zasilania i rozbierać pół deski
....
A nie łatwiej znaleźć kabel usbC-microusb? https://allegro.pl/oferta/kabel-usb-3-1 ... 9034792066
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: maureliusz »


MILeq pisze:A macie webasto, czy tylko w teorii snujecie przypuszczenia?
.........
W dieslach może być inaczej - nie wiem, jak jest w Skodzie, bo po jednym dieslu od innej marki powiedziałem sobie nigdy więcej właśnie ze względu na długie nagrzewanie kabiny zimą.
Tak mam Webasto i wyobraź sobie że jeszcze diesla.
W benzynie nie bardzo widzę sens... toż to ciepłe od zaraz. Chyba jedynie jak się nie chce 5 minut czekać.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Sdss
Posty: 541
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Sdss »

maureliusz pisze: 10 sty 2021, o 10:00
MILeq pisze:A macie webasto, czy tylko w teorii snujecie przypuszczenia?
.........
W dieslach może być inaczej - nie wiem, jak jest w Skodzie, bo po jednym dieslu od innej marki powiedziałem sobie nigdy więcej właśnie ze względu na długie nagrzewanie kabiny zimą.
Tak mam Webasto i wyobraź sobie że jeszcze diesla.
W benzynie nie bardzo widzę sens... toż to ciepłe od zaraz. Chyba jedynie jak się nie chce 5 minut czekać.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Wyobraź sobie , że webadto można uruchomić zdalnie i wsiąść do ciepłego auta.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: leszekmw »

MILeq pisze: 9 sty 2021, o 12:37 A macie webasto, czy tylko w teorii snujecie przypuszczenia?
mamy tylko w dieslu a tu już tak różowo nie jest z nagrzewaniem..
MILeq pisze: 9 sty 2021, o 13:11 W Superbie prowadzenie działa, ale z mniejszą siłą wraca na pas ruchu - jakby był "zmulony".
może jest regulacja siły "wracania" jak w audi ?
MILeq pisze: 9 sty 2021, o 13:11 - webasto: must have. Po prostu. Ja lubię jak jest ciepło, a nie jak dupa i plecy marzną
nie bardzo rozumiem..od grzania dupy i pleców jest ogrzewanie siedzeń,,,działa to 100razy bardziej wydajniej i szybciej jak webasto...
MILeq pisze: 9 sty 2021, o 13:11 - gniazdo usb c w lusterku: pomysł genialny, ale z dostępnością kamer na usb-c jest słabo. Trzeba wziąć, żeby potem nie ciągnąć zasilania i rozbierać pół deski
kabelek ciągniesz od lampki oświetlenia pod podsufitką , wypuszczasz zaraz przy kamerze nic nie widać..,
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: maureliusz »


Sdss pisze:
Wyobraź sobie , że webadto można uruchomić zdalnie i wsiąść do ciepłego auta.
Wyobraź sobie... że mogę to zrobić nawet z innego kontynentu telefonem...

Natomiast uruchaminie go do usuwania szronu lub przy temperaturze koło zera...w benzinku... to strzał do muchy z armaty:-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Sdss
Posty: 541
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: Sdss »

maureliusz pisze: 10 sty 2021, o 12:11
Sdss pisze:
Wyobraź sobie , że webadto można uruchomić zdalnie i wsiąść do ciepłego auta.
Wyobraź sobie... że mogę to zrobić nawet z innego kontynentu telefonem...

Natomiast uruchaminie go do usuwania szronu lub przy temperaturze koło zera...w benzinku... to strzał do muchy z armaty:-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Po to jest, żeby w aucie było Ciepło, odmarzło itd.... Nie kupiłem, że by mieć , tylko żeby używać.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: maureliusz »

Wiadomo. Ale w przypadku benzyny ma jeszcze bardziej sens ogrzewana szyba nad Webasto.
Ale wiadomo każdy ma inne potrzeby i pomysły.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: orlik »

Ja mam to i to w benzynie i korzystam na przemian, albo czasami równocześnie ;)
Webasto nie tylko pomaga w ogrzaniu środka, ale i silnika, dzięki temu olej też się wcześniej nagrzeje i szybciej można korzystać z auta na 100%

Ps. kabelek można pociągnąć też od bezpieczników i nic nie widać, a chowa się kabelek pod uszczelką, lewym słupkiem i podsufitką w 5 minut, bez rozbierania czegokolwiek.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: rezon »

ale jak gniazdko masz w lusterku, to po co ciągnąć kabelek z bezpieczników? Na dodatek wstawiając przetwornik 12>5V. IMO to bardzo fajny pomysł USB-C w lusterku. Wiele osób ma rejestratory.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: orlik »

No jak masz. Ale jak nie masz, to wcale nie trzeba pół deski rozbierać jak to zostało napisane wyżej i do tego moja sugestia.
ODPOWIEDZ