Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
michal1326
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 10:19
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: michal1326 »

komoornik pisze: 29 lip 2021, o 15:09
michal1326 pisze: 29 lip 2021, o 10:25 Dostałem dziś termin produkcji na 35 tydzień - sam nie wiem co robić, czy nie rezeygnować jednak, bo to już się ciągnie od marca, a też mi się powoli już nie chce im wierzyć.

Co proponujecie? Macie w zamówieniu jakieś info odnośnie kar za brak dotrzymania terminu? Najbardziej się obawiam tego, że w 35 tyg powiedzą, że nie ma i czekam dalej kilka miesięcy.
A jakie masz alternatywy?

Na jakieś rekompensaty za niedotrzymanie terminu bym nie liczył. Niektórym udaję się uzyskać od dealera auto zastępcze, ale to raczej trzeba być klientem kluczowym.

Skoro złożyłeś zamówienie na auto do produkcji to obstawiam że świadomie wybrałeś Superba.

Jeśli potrzebne Ci jakieś auto na już to wynajmij jakieś tanie auto spełniające podstawowe warunki (np. automat czy pojemność bagażnika).
Dostałem ofertę na mazdę 6 o parametrach praktycznie takich samych z terminem odbioru początek września (auto już jest na produkcji). Mam dylemat teraz czy czekać na superba, czy jednak zdecydować się na mazdę - jedno i drugie auto ma swoje plusy i minusy - tu bardziej rozważam kwestię dostępności auta.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

Dzisiejszy status: wyprodukowany, bez faktury. Jak do przyszłego tygodnia sie nie zmieni, to czeka na samolot na lotnisku.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

padero pisze: 30 lip 2021, o 11:24 Dzisiejszy status: wyprodukowany, bez faktury. Jak do przyszłego tygodnia sie nie zmieni, to czeka na samolot na lotnisku.
Kurczki czyli Ciebie tez dopadło. Ja to sie pociesza tym, że skodzinkom nie prędko do naszego nowego ładu i wolą jeszcze postać i pocieszyć się normalnością :)
A tak serio to kontaktował sie ze mną handlowiec i ponoć od drugiego tygodnia sierpnia fabryka wraca na płene obroty i priorytetem są auta wyprodukowane ale niekompletne. Jest ciśnienie żeby sie ich pozbywać i odsyłać do klientów. Ile w tym rpawdy nie wiem ale brzmi to sensownie
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: WG »

Właśnie zrezygnowałem z zamówienia złożonego w kwietniu w Wimar w Warszawie al. Jerozolimskie - L&K 280KM czarny, czarna skóra, liftback, kompletne wyposażenie za wyjątkiem szyberdachu, masażu fotela kierowcy i roletki na tylną szybę (jest np. hak i webasto). Na razie napisałem mail z rezygnacją i dostałem odpowiedź, że mój handlowiec jest na urlopie, więc nie wiem dokładnie czy ktoś to może przejąć i nic nie gwarantuję, ale jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o wiadomość na priv to podam kontakt do handlowca. Auto miało być wyprodukowane na wrzesień ale odebrane paź-list (handlowiec mówił że przytrzyma trochę aż pojawią się wyprzedaże rocznika). Zrezygnowałem bo kupiłem właśnie inny samochód.

Oddaję moją obecną SIII (kończy mi się wynajem) i będę miał do sprzedania żarówki ledowe oświetlenia bagażnika i podwójną wykładzinę bagażnika (taką co się rozkłada na na oparcia tylnej kanapy po ich złożeniu).
komoornik
Posty: 1072
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Ja dzisiaj z ciekawości zapytałem dealera jak tam sytuacja - choć mi się nie śpieszy i mam finalizować leasingowanie na przełomie roku.

Auto zamówione 12 kwietnia, podobno od miesiąca stoi i czeka na skompletowanie.
michal1326
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 10:19
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: michal1326 »

WG pisze: 2 sie 2021, o 09:17 Właśnie zrezygnowałem z zamówienia złożonego w kwietniu w Wimar w Warszawie al. Jerozolimskie - L&K 280KM czarny, czarna skóra, liftback, kompletne wyposażenie za wyjątkiem szyberdachu, masażu fotela kierowcy i roletki na tylną szybę (jest np. hak i webasto). Na razie napisałem mail z rezygnacją i dostałem odpowiedź, że mój handlowiec jest na urlopie, więc nie wiem dokładnie czy ktoś to może przejąć i nic nie gwarantuję, ale jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o wiadomość na priv to podam kontakt do handlowca. Auto miało być wyprodukowane na wrzesień ale odebrane paź-list (handlowiec mówił że przytrzyma trochę aż pojawią się wyprzedaże rocznika). Zrezygnowałem bo kupiłem właśnie inny samochód.

Oddaję moją obecną SIII (kończy mi się wynajem) i będę miał do sprzedania żarówki ledowe oświetlenia bagażnika i podwójną wykładzinę bagażnika (taką co się rozkłada na na oparcia tylnej kanapy po ich złożeniu).
z ciekawości na co się zdecydowałeś?
sonic
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2021, o 13:07
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 1337
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonic »

Panowie co Wy sie tam przejmujecie, dzisiaj dzwonie do dealera z zapytaniem o status auta.
Nie ma potwierdzonej daty produkcji mimo ze teoretycznie mial byc to 33 tydzien a auto zamowione w polowie lutego :D.
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: WG »

michal1326 pisze: 2 sie 2021, o 20:39
WG pisze: 2 sie 2021, o 09:17 Właśnie zrezygnowałem z zamówienia złożonego w kwietniu w Wimar w Warszawie al. Jerozolimskie - L&K 280KM czarny, czarna skóra, liftback, kompletne wyposażenie za wyjątkiem szyberdachu, masażu fotela kierowcy i roletki na tylną szybę (jest np. hak i webasto). Na razie napisałem mail z rezygnacją i dostałem odpowiedź, że mój handlowiec jest na urlopie, więc nie wiem dokładnie czy ktoś to może przejąć i nic nie gwarantuję, ale jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o wiadomość na priv to podam kontakt do handlowca. Auto miało być wyprodukowane na wrzesień ale odebrane paź-list (handlowiec mówił że przytrzyma trochę aż pojawią się wyprzedaże rocznika). Zrezygnowałem bo kupiłem właśnie inny samochód.

Oddaję moją obecną SIII (kończy mi się wynajem) i będę miał do sprzedania żarówki ledowe oświetlenia bagażnika i podwójną wykładzinę bagażnika (taką co się rozkłada na na oparcia tylnej kanapy po ich złożeniu).
z ciekawości na co się zdecydowałeś?
A6 50 tdi z 2019 od dealera 21tys przebiegu
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Kvasiny wracają do pracy 23.08. na 3tyg można odpuścić sprawdzenie statusu aut :)
https://www.world-today-news.com/produc ... -of-chips/
michal1326
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 10:19
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: michal1326 »

arczi901 pisze: 3 sie 2021, o 12:49 Kvasiny wracają do pracy 23.08. na 3tyg można odpuścić sprawdzenie statusu aut :)
https://www.world-today-news.com/produc ... -of-chips/
Przerwa dwutygodniowa jest chyba zawsze o ile się nie mylę - tu jest jeszcze dodatkowo jeden tydzień. Jednak tak, trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

A ja właśnie dostałem info, że moja w transporcie do Poznania i w przyszłym tygodniu dotrze do Wimaru.😎
michal1326
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 10:19
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: michal1326 »

padero pisze: 4 sie 2021, o 10:25 A ja właśnie dostałem info, że moja w transporcie do Poznania i w przyszłym tygodniu dotrze do Wimaru.😎
Pochwalisz się jaka konfiguracja?
Rafaello
Posty: 24
Rejestracja: 4 sie 2021, o 10:15
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Rafaello »

Witam wszystkich. 15 lipca zamówiłem Superba Sportline. Kobita w salonie dała mi termin grudzień-styczeń do odbioru. Zadzwoniłem do innego dilera on mówi 3-4 miesiące. Zadzwoniłem na infolinie skody gościu stwierdził że fabryka pracuje cały czas (tj. lipiec-sierpień) bez przerwy po czym na forum znajduję artykuł że wracają do pracy 23.08 po przerwie. Ja wszystko rozumiem ale bez przesady z tymi terminami nikt nic nie wie. Nowe auto to jak widać towar luksusowy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

michal1326 pisze: 4 sie 2021, o 10:30
padero pisze: 4 sie 2021, o 10:25 A ja właśnie dostałem info, że moja w transporcie do Poznania i w przyszłym tygodniu dotrze do Wimaru.😎
Pochwalisz się jaka konfiguracja?
L&K, 2.0TSI, 190KM, Lava Blue, liftback, pakiet comfort plus kilka asystentów, okno dachowe, inna kiera, koło zapas., i kilka drobiazgów, felgi Trinity 19", przeglądy na 4 lata.
Ostatnio zmieniony 4 sie 2021, o 21:57 przez padero, łącznie zmieniany 1 raz.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

padero pisze: 4 sie 2021, o 10:25 A ja właśnie dostałem info, że moja w transporcie do Poznania i w przyszłym tygodniu dotrze do Wimaru.😎
https://www.youtube.com/watch?v=GisG7HRk-3k
ODPOWIEDZ