Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

michal1326 pisze: 1 wrz 2021, o 08:40
padero pisze: 31 sie 2021, o 23:24
Krzywolusty pisze: 31 sie 2021, o 22:47 Przepraszam jeśli to już pisałeś, ale co to znaczy terminowo? Ile musiałeś czekać?
Pytam, bo może od razu dostałeś 9 miesięcy oczekiwania i się wyrobili :D
Zamawiałem w drugiej połowie marca, wtedy orientacyjnie powiedzieli że samochód będzie na przełomie sierpnień/wrzesień z naciskiem na wrzesień. Finalnie odebrałem 18 sierpnia.
Kurcze - to termin zamówienia prawie tak jak u mnie, mogłem zrezygnować z tego haka :oops:
z tym hakiem to tylko domysły ;-) Jeszcze 2msc było hasło że to 4x4 powoduje opóźnienia i spałem spokojnie że moje autko przyjedzie całe i zdrowe w terminie. Gdzieś zasłyszałem że jakiś konkretnych wtryskow brakuje w skodzie. Także cały czas to plotki, pltoki i jeszcze raz plotki. Dopóki importer lub fabryka nie powie co brakuje Twojemu egzemplarzowi to jest to tak naprawdę wróżenie z fusów :)
jaco
Posty: 14
Rejestracja: 9 maja 2021, o 22:38
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI (200KM)
Imię: Jacek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: jaco »

arczi901 pisze: 1 wrz 2021, o 09:27
michal1326 pisze: 1 wrz 2021, o 08:40
padero pisze: 31 sie 2021, o 23:24

Zamawiałem w drugiej połowie marca, wtedy orientacyjnie powiedzieli że samochód będzie na przełomie sierpnień/wrzesień z naciskiem na wrzesień. Finalnie odebrałem 18 sierpnia.
Kurcze - to termin zamówienia prawie tak jak u mnie, mogłem zrezygnować z tego haka :oops:
z tym hakiem to tylko domysły ;-) Jeszcze 2msc było hasło że to 4x4 powoduje opóźnienia i spałem spokojnie że moje autko przyjedzie całe i zdrowe w terminie. Gdzieś zasłyszałem że jakiś konkretnych wtryskow brakuje w skodzie. Także cały czas to plotki, pltoki i jeszcze raz plotki. Dopóki importer lub fabryka nie powie co brakuje Twojemu egzemplarzowi to jest to tak naprawdę wróżenie z fusów :)
Moja specyfikacja - 4x4, TDI z hakiem, zamówienie początek lutego - odbiór początek lipca. Na pewno czekał na brakujące części, ale czego brakowało - nie wiem.
Ski Mich
Posty: 13
Rejestracja: 2 wrz 2021, o 11:05
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Ski Mich »

Cześć,

Okolo 20.03 zamówiłem Superb Scout 2.0 TSI z DCC panorama hakiem itd itd kolor orange😀
Teemin odbioru czerwiec i został wyprodukowany w czerwcu. Od tego czasu stoi na sławnym lotnisku. Zero konkretow od Dielera i importera. Podobno auta zjeżdżają do uzupełnienia, ale ciekwi mnie jak je biora czy data produkcji czy jak stoja zeby nie przestawiać aut..
Brak auta to u mnie realny problem czy ktos z Was ma podobne auto zamowione? Moze juz dostał?
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

2x ale w gnojówce takie zamówione jeden wyprodukowany w czerwcu drugi w lipcu brak info aby coś się ruszyło. Dealar jak dostanie FV to będzie wiedział że auto gotowe.
Skoda delaerow też nie informuje.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

ja wczoraj wysłałem pismo do importera z pytaniem o termin. Ciekaw jestem co mi odpowiedzą
Równolegle rozmawiam z Toyota. Jeżeli bedą mieli coś od ręki w miare wyposazonego z terminem nie dłuższym niż połowa września to chyba moja kariera na forum skody się zakończy :)
Krzywolusty
Posty: 12
Rejestracja: 19 sie 2021, o 12:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Krzywolusty »

Ja też śledzę wszystkie dostępne oferty od innych dealerów z okolicy, ale wszystko co się pojawia to golasy, że szkoda na nie patrzeć.
Jak ktoś ma szczęście, to trafi na coś lepszego pozostawionego przez innego klienta, który się nie doczekał :P
Dealer Forda mi powiedział, że na stock też teraz zamawiają golasy, bo wszystko bardziej zaawansowane nie wiadomo kiedy się wyprodukuje.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Krzywolusty pisze: 2 wrz 2021, o 13:07 Ja też śledzę wszystkie dostępne oferty od innych dealerów z okolicy, ale wszystko co się pojawia to golasy, że szkoda na nie patrzeć.
Jak ktoś ma szczęście, to trafi na coś lepszego pozostawionego przez innego klienta, który się nie doczekał :P
Dealer Forda mi powiedział, że na stock też teraz zamawiają golasy, bo wszystko bardziej zaawansowane nie wiadomo kiedy się wyprodukuje.
dogaduje właśnie Rav4 2.5 Hybrid 4x4 222KM w wersji executive które staną u dealera 15.09. W tej chwili właśnie jadą do PL. O dziwo ma 6 sztuk jeszcze nie zarezerwowanych
emdope
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2021, o 11:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: emdope »

arczi901 pisze: 2 wrz 2021, o 14:46 dogaduje właśnie Rav4 2.5 Hybrid 4x4 222KM w wersji executive które staną u dealera 15.09. W tej chwili właśnie jadą do PL. O dziwo ma 6 sztuk jeszcze nie zarezerwowanych
Pi razy drzwi, w jakiej cenie?
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

175k przy czym masz to co w wersji executive plus jest nagłośnienie jbl. Narazie negocjuje, zaproponowałem cenę nie większą niż za superba czyli 168kbrutto i czekam na decyzję. Jak da taka cene to będzie suoerb do wzięcia który wyprodukowali w 24tygodniu i lada moment ma być 😂
Wojtek30
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2021, o 20:15
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Wojciech

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wojtek30 »

jaco pisze: 1 wrz 2021, o 10:33
arczi901 pisze: 1 wrz 2021, o 09:27
michal1326 pisze: 1 wrz 2021, o 08:40 Kurcze - to termin zamówienia prawie tak jak u mnie, mogłem zrezygnować z tego haka :oops:
z tym hakiem to tylko domysły ;-) Jeszcze 2msc było hasło że to 4x4 powoduje opóźnienia i spałem spokojnie że moje autko przyjedzie całe i zdrowe w terminie. Gdzieś zasłyszałem że jakiś konkretnych wtryskow brakuje w skodzie. Także cały czas to plotki, pltoki i jeszcze raz plotki. Dopóki importer lub fabryka nie powie co brakuje Twojemu egzemplarzowi to jest to tak naprawdę wróżenie z fusów :)
Moja specyfikacja - 4x4, TDI z hakiem, zamówienie początek lutego - odbiór początek lipca. Na pewno czekał na brakujące części, ale czego brakowało - nie wiem.
Ja na początku lutego scout w benzynie, bez DCC z hakiem.
Wyprodukowany 4.06 i czekam☹️
Krzywolusty
Posty: 12
Rejestracja: 19 sie 2021, o 12:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Krzywolusty »

Linia się przesuwa. Czyli chyba mają jakiś sposób na planowe porządkowanie placu.

Obrazek

https://www.see.cam/cz/83/rusek/rusek-h ... ve-airport
Yankee
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2021, o 20:56
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Dawid

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Yankee »

arczi901 pisze: 2 wrz 2021, o 18:57 175k przy czym masz to co w wersji executive plus jest nagłośnienie jbl. Narazie negocjuje, zaproponowałem cenę nie większą niż za superba czyli 168kbrutto i czekam na decyzję. Jak da taka cene to będzie suoerb do wzięcia który wyprodukowali w 24tygodniu i lada moment ma być 😂
Napiszesz więcej o tym Superbie potencjalnie do wzięcia? :twisted:
A tak na serio to chciałbym zapytać jakie w praktyce grożą konsekwencje za rezygnację z zamówienia auta?
Rozważam zakup Superba L&K, jednak niepewność co do faktycznego terminu produkcji (zawirowania w globalnych łańcuchach dostaw mogą powrócić ze zdeojoną siłą) mocno utrudnia decyzję.
Zakładałem, że rezygnacja z zamówienia będzie wiązać się z kosztami?
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

Yankee pisze: 2 wrz 2021, o 21:36
arczi901 pisze: 2 wrz 2021, o 18:57 175k przy czym masz to co w wersji executive plus jest nagłośnienie jbl. Narazie negocjuje, zaproponowałem cenę nie większą niż za superba czyli 168kbrutto i czekam na decyzję. Jak da taka cene to będzie suoerb do wzięcia który wyprodukowali w 24tygodniu i lada moment ma być 😂
Napiszesz więcej o tym Superbie potencjalnie do wzięcia? :twisted:
A tak na serio to chciałbym zapytać jakie w praktyce grożą konsekwencje za rezygnację z zamówienia auta?
Rozważam zakup Superba L&K, jednak niepewność co do faktycznego terminu produkcji (zawirowania w globalnych łańcuchach dostaw mogą powrócić ze zdeojoną siłą) mocno utrudnia decyzję.
Zakładałem, że rezygnacja z zamówienia będzie wiązać się z kosztami?
W obecnej sytuacji nie ma żadnych konsekwencji za rezygnację z zamówienia, bo samochody schodzą na pniu, te samochody które są "dostępne" w sklepie skody online, to fizycznie ich już nie ma, po prostu coś tam się wyświetla żeby przyciągnąć potencjalnego, nieświadomego klienta i namówić go na zamówienia auta do produkcji.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Na umowie mam wpisana zaliczkę która podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji którejkolwiek że stron. Także salon może mi wypowiedzieć zamowienie bez podania przyczyny i zwracają hajs tak samo ja


U mnie LK 2.0TSI 190KM DSG kolor red Velvet z beżowa tapicerka
Do tego:
1 Dodatkowe gniazdo USB typu C w obudowie lusterka wstecznego 0,00 PLN
2 Pakiet ŠKODA Care 4 lata, do 80 000 km 0,00 PLN
3 KESSY FULL – bezkluczykowy system obsługi samochodu z alarmem (z
funkcją SAFE)
0,00 PLN
4 Pakiet COMFORT 0,00 PLN
5 Dekor BEIGE BRUSHED 3D z oświetleniem Ambiente 0,00 PLN
6 Elektrycznie sterowane fotele z przodu, kierowcy z funkcją pamięci 0,00 PLN
7 Obręcze kół ze stopów lekkich VELA z nakładkami Aero 8Jx18" 0,00 PLN
8 Zapasowe koło stalowe dojazdowe, podnośnik, klucz, bez zestawu
naprawczego
0,00 PLN
9 Wycieraczka tylnej szyby AERO 0,00 PLN
10 Hak holowniczy (składany) 0,00 PLN
11 Wentylowane fotele przednie dla wersji Laurin & Klement 0,00 PLN
12 Gniazdo 230V i dwa gniazda USB typu C w tylnej części przedniego
podłokietnika
0,00 PLN
13 VIRTUAL COCKPIT - cyfrowy zestaw wskaźników
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Krzywolusty pisze: 2 wrz 2021, o 20:43 Linia się przesuwa. Czyli chyba mają jakiś sposób na planowe porządkowanie placu.

Obrazek

https://www.see.cam/cz/83/rusek/rusek-h ... ve-airport
Tym bym sie nie sugerował. Teoretycznie było przetasowanie całego placu a mój jak był niekompletny od 16.06 tak jest do dzisiaj:(
ODPOWIEDZ